سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰ ,28 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۴
با حضور بازرس سازمان بسیج مستضعفین؛
برکات طرح شهید سلیمانی در سیستان وبلوچستان تداوم دارد/ کنترل کرونا با تمرکز بر محله ها
 
فاطمه کمیلی، جانشین بسیج جامعه پزشکی سیستان وبلوچستان با اشاره به تداوم برکات طرح شهید سلیمانی در مناطق محروم و دورافتاده استان، گفت: محله محوری موجب می شود عموم مردم در مدیریت و کنترل بیماری نقش بیشتری را ایفا کنند.
فاطمه کمیلی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: طرح شهید سلیمانی برای کنترل اپیدمی کرونا در اقصی نقاط سیستان وبلوچستان به ویژه مناطق محروم، روستایی و عشایری که دسترسی آسانی به مراکز درمانی و بهداشتی ندارد همچنان در حال اجرا بوده و همگان از خدمات رایگان و منت این طرح بهره مند هستند.

وی افزود: در این طرح نظارت‌های محله‌محور با همکاری بسیجیان در کانون های بسیج جامعه پزشکی و دانشگاه های عولم پزشکی با هدف آگاهی‌بخشی به مردم در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می شود به گونه ای که اجرای آن منجر شده تا شاهد کاهش میزان بستری‌ها و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا باشیم.

این مقام مسئول با تاکید بر این مطلب که مزین شدن طرح به نام سردار دلها "شهید حاج قاسم سلیمانی" روحیه جهادی و خدمت بی منت به مردم را در افراد مشارکت کننده تقویت کرده است، ادامه داد: از ابتدای شروع کرونا مردم و گروه‌های جهادی برای مقابله با این بیماری پای کار آمدند و اجرای طرح شهید سلیمانی با محوریت خانه و محله نیز در راستای کنترل آن است.

وی اذعان کرد: در این راستا با حضور سراد حسین حسن زاده، بازرس سازمان بسیج مستضعفین از مراکز تجمیعی واکسیناسیون در برخی نقاط استان بازدید به عمل آمد و از بسیجیانی که از ابتدای بحران کرونا دوشادوش مدافعان سلامت در میدان حاضر بوده، تشکر و قدردانی شد.

کمیلی اظهار کرد: در راستای مهار ویروس کرونا به همت کانون بسیج جامعه پزشکی سراوان 39 نفر از عشایر منطقه "گشت" ویزیت رایگان شده و از خدمات بهداشتی درمانی بهره مند شدند.

به گفته جانشین بسیج جامعه پزشکی استان، غربالگری و انجام رپید تست از مراجعین دارای علایم و مشکوک به کرونا در مرکز خدمات جامع سلامت توسط تیم بسیج جامعه پزشکی هامون و محمدآباد از دیگر اقدامات موثر در راستای قطع زنجیره کرونا و کاهش آلام بیماران است.

گفتنی است دیدار با تیم‌های مراقبتی و آموزشی سازمان وتیم‌های حمایتی شهرستان زاهدان وبازدید از انبارها وسازه بیمارستان صحرایی و تجهیزات مرکز مدیریت بحران در این کلانشهر از جمله اقدمات "سردار حسین زاده" در سفر به سیستان وبلوچستان بوده است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۶۹۶


ارسال