پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۱
مدیرعامل توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان:
۷۱۳ دستگاه ماینر غیر مجاز در سیستان و بلوچستان کشف و ضبط شد
 
خلیل عوض زاده گفت: ۷۱۳ دستگاه ماینر غیر مجاز در سیستان و بلوچستان کشف و ضبط شد.
خلیل عوض زاده، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: تاکنون بیش‌ از ۷۱۳ دستگاه ماینر از ۴۰ مرکز غیر مجاز استخراج رمز ارز در استان کشف و ضبط شده است.

وی اظهار کرد: از این تعداد دستگاه، ۲۴۸ مورد از ابتدای سالجاری تاکنون از ۱۹ مرکز غیر مجاز استخراج رمز ارز در استان کشف و ضبط شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: جریمه در نظر گرفته شده برای صاحبان ۱۹ مرکز تولید رمز ارز غیر مجاز ۶۲ میلیارد ريال است که بخشی از این جریمه پرداخت و بخش دیگر آن در حال وصول است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان بیان کرد: با توجه به سهم بالای مصرف برق دستگاه های ماینر، کشف و ضبط مراکز غیر مجاز تولید رمز ارز از برنامه های مهم و دنبال کننده این شرکت است.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های‌ ماینر، علاوه بر مصرف بالای برق، باعث فشار مضاعف بر شبکه توزیع، ایجاد نوسان در شبکه و در نهایت خسارت به لوازم برقی مشترکان می‌شود.

عوض زاده با بیان اینکه همراهی و ارائه گزارش های مردمی نقش مهمی در شناسایی و کشف مراکز غیر مجاز رمز ارز دارد گفت: عموم هم استانی‌ها می‌‌توانند اطلاعات خود درباره استفاده غیرمجاز از برق برای استخراج رمز ارز را در سامانه "سمات" شرکت توانیر یا تماس با دفتر حراست شرکت توزیع برق استان به شماره ۳۱۱۳۷۱۰۴ و یا سامانه ۱۲۱ ثبت کنند.

وی از ارائه پاداش به معرفی کنندگان مراکز غیرمجاز رمز ارز خبر داد و بیان کرد: عاملان کشف و معرفی این مراکز طبق دستورالعمل تا سقف ۲۰ میلیون تومان پاداش دریافت خواهند کرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: هر دستگاه ماینر معادل یک دستگاه کولر گازی ۲۴ هزار مصرف برق دارد که این مهم فشار بسیار زیادی را به شبکه تحمیل و زمینه آسیب جدی به تجهیزات شبکه و لوازم برقی شهروندان را فراهم خواهد کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۷۲۴


ارسال