سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ ,30 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۵
مسئول دفتر حمایت از زنان و کودکان دادگستری گل سیستان و بلوچستان:
۳ دفتر حمایت از زنان و کودکان در ۶ ماه دوم امسال افتتاح می شود
 
مریم ستوده گفت: افتتاح دفاتر شهرستان های ایرانشهر، سراوان و چابهار نیز در برنامه ۶ ماه دوم سال قرار دارد.
مریم ستوده، مسئول دفتر حمایت از زنان و کودکان دادگستری کل سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: حمایت و توجه خاص جوامع به زنان و کودکان یکی از ارکان استواری کانون خانواده، تربیت پذیری فرزندان و در نهایت حرکت در مسیر نیل به جامعه سالم به شمار می آید.

وی افزود: اصلاح وضعیت زنان و کودکان و حل مسائل و مشکلات آنان اگر با روش مناسب و مبتنی بر الگوی دینی و بومی صورت گیرد دستاورد شگرفی برای جامعه خواهد داشت.

وی عنوان کرد: یکی از اهداف مهمی که دفاتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری استان دنبال می کند ارتقای سطح حمایت از حقوق زنان و کودکان در جوامع قضایی و افزایش سطح آگاهی های حقوقی و قضایی، اجتماعی و فرهنگی زنان، تغییر نگرش و افزایش اعتماد زنان به دستگاه قضایی بوده که در این راستا اقداماتی در شش ماه اخیر صورت گرفته است.

مسئول دفتر حمایت از زنان و کودکان دادگستری کل سیستان و بلوچستان بیان کرد: مشاوره حقوقی و روانشناسی، معرفی به پزشکی قانونی، معرفی به نهادهای حمایتی مانند بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره)، صلح و سازش میان زوجین از دیگر اقدامات این دفتر است.

ستوده عنوان کرد: همچنین در راستای کمک های مومنانه که از تاکیدات رهبر معظم انقلاب است، توزیع ۳۰۰ بسته معیشتی شامل گوشت گرم، مرغ حبوبات رب گوجه فرنگی، سویا، تن ماهی،‌ روغن و ماسک از برنامه های این دفتر در ۶ ماه نخست امسال بوده است.

وی اظهار کرد: به کمک خیران حدود پنج تن برنج، ۲ هزار بطری روغن تهیه و در شهرستان های زابل، زهک، هیرمند، سراوان و ایرانشهر میان خانواده های نیازمند توزیع شد.

مسئول دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری کل سیستان و بلوچستان بیان کرد: در همین راستا کمک های نقدی و غیرنقدی و‌ معیشتی از جمله عقد قرارداد با برخی از نانوایی های حاشیه شهر برای تامین نان روزانه نیازمندان به صورت رایگان نیز انجام شده است.

ستوده عنوان کرد: پیگیری امورات مربوط به زنان زندانی و بازدید از محل زندگی آن ها و در صورت لزوم معرفی به سازمان بهزیستی و افتتاح دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان شهرستان زابل به کمک معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری باعث شد بانوان آن منطقه هم بتوانند از مزایای این دفتر بهره مند شوند.

وی ادامه داد: همچنین افتتاح دفاتر شهرستان های ایرانشهر، سراوان و چابهار نیز در برنامه ۶ ماه دوم سال قرار دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۹۹۹


ارسال