دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ,6 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۹
در تداوم رزمایش کمک های مومنانه؛
سپاه و بسیج پیشتاز آبرسانی به مناطق کم برخوردار هستند/ تانکرهای ذخیره آب هدیه سپاه به مردم در مناطق عشایری
 
حسین فروغی، مدیرسازمان بسیج عشایری سپاه سلمان سیستان وبلوچستان گفت: با توجه به مشکلات کم‌آبی در برخی از مناطق کلانشهر زاهدان 10 تانکر ذخیره آب به مناطق عشایری این شهر اهدا شد.
حسین فروغی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در تداوم ارائه خدمات بی منت سپاه در قالب رزمایش کمک های مومنانه به مناسبت هفته وحدت اقدام به توزیع تانکرهای آب در مناطق عشایری حومه شهر زاهدان صورت گرفت.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی کم آبی، سپاه و بسیج پیشتاز آبرسانی به مناطق کم برخوردار هستند، افزود:  با توجه به شرایط بحرانی و کنونی که سیستان و بلوچستان در آن قرار دارد آبرسانی به نقاط محروم و عشایری یکی از اقداماتی است که با انجام آن، آب را با تانکر می‌توان به مردم در روستاهای محروم رساند تا اهالی برای رفع تنش آبی با چالش مواجه نباشند که در این زمینه نیز بسیج کماکان در عرصه خدمت رسانی به محرومان و نیازمندان است.

 وی گفت: این اقدام با هدف کاهش آلام مردم و با همت بسیجیان پایگاه شهرک جهاد حوزه امام حسین(ع) انجام و تانکرهای سیار 5 هزار لیتری در مناطق عشایری نوک آبادچشمه، روستای عشایری نعیم آباد، حیدرآباد؛ احمد ابتد پوگی،حاج کریم؛ ذوالفقار و روستای حاج کریم توزیع شد.

به گفته فروغی، پیش از این نیز برای مناطق محروم و روستاهای کمتر توسعه یافته استان تانکر آب تهیه و ارسال شده، همچنین آبرسانی سیار نیز توسط تانکرهای آب سپاه در اقصی نقاط استان ادامه دارد.

وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه هفته وحدت بهترین زمان برای یکپارچگی علیه دشمن مشترک اسلام و مسلمانان است، ادامه داد: هدف نهایی دشمنان کمرنگ جلوه دادن و یا از بین بردن اتحاد و انسجام بین شیعه و سنی است که امروز این اتحاد و همدلی و وفاق خار چشم دشمنان شده است.

مدیرسازمان بسیج عشایری استان با بیان اینکه مقوله وحدت درمیان شیعه و سنی همیشگی بوده است، خاطر نشان کرد: سیستان و بلوچستان با دارا بودن طوایف و قبایل مختلف سالیان متمادی است که در کنار یکدیگر به طور  مسالمت آمیز زندگی می کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۲۸۶۳


ارسال