پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ,20 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۹
سیرصعودی در هفت ماهه نخست سال؛
جابجایی مسافر در سیستان وبلوچستان۱۲ درصد افزایش داشت
 
علیرضا کیخا، رئیس اداره حمل ونقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از افزایش ۱۲ درصدی جابجایی مسافر بوسیله ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری درهفت ماهه سال جاری در حوزه تحت پوشش این اداره کل خبر داد.
به گزارش عصرهامون، علیرضا کیخا بیان کرد: یک میلیون و۲۵۱ هزارو۲۹۲ مسافر در هفت ماهه نخست سال در قالب ۱۴۱ هزار و ۴۷۵ سفر وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی جاده ای استان شامل اتوبوس، مینی بوس و خودروهاي سواري كرايه برون شهری جابجا شدند که نسبت به  مدت مشابه سال گذشته  افزایش ۱۲ درصدی در جابجایی مسافر و افزایش ۱۸ درصدی در تعداد سفر را نشان می دهد.

وی ادامه داد: بر اساس آمار موجود، ۵۹ درصد سفرهای ثبت شده در این مدت به مقاصد درون استانی و ۴۱ درصد به مقصد برون استانی انجام شده است.

رئیس اداره حمل ونقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان از رعایت پروتکل های بهداشتی در ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری استان خبر داد و افزود: رعایت فاصله گذاری اجتماعی، ضدعفونی وسایل حمل و نقل عمومی جاده ای قبل از حرکت و الزام کارکنان، رانندگان و مسافران به استفاده از ماسک از جمله موارد مورد تاکید این اداره کل به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در ناوگان حمل و نقل عمومی بوده که مورد توجه فعالان این بخش قرار گرفته است.

کیخا با بیان اینکه متوسط عمر ناوگان اتوبوسی تحت پوشش اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ۱۵ سال است، گفت: در حال حاضر تعداد سه پایانه مسافری، چهار انجمن صنفی کارفرمایی شرکت ها، ۲ انجمن صنفی کارگری رانندگان، ۲هزار و ۳۶۸ راننده مسافری،۹۳۸ دستگاه ناوگان اتوبوسی، یک هزارو۴۹۱ دستگاه ناوگان مینی بوسی و ۷۹۱ دستگاه ناوگان سواری در حوزه عملکرد این اداره کل به هموطنان خدمات ارائه می دهند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۳۰۱۴


ارسال