پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ,2 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۱
مسئول سازمان بسیج مداحان سیستان و بلوچستان:
همایش نغمه سرایان اهل سنت فرصتی برای تبادل فرهنگ‌ های قومی است
 
محمد جواد جامعی گفت: کارگاه و همایش نغمه سرایان اهل سنت، در واقع فرصتی برای تبادل فرهنگ های قومی است که در جهت اهمیت انسجام وحدت و همدلی شیعه و سنی و ناکامی فتنه انگیزان و دشمنان قدم برمی دارد.
محمد جواد جامعی مسئول سازمان بسیج مداحان استان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: یک گروه هفت نفره متشکل از گروه منتخب هم خوانی اهل سنت از شهرستان چابهار و تعدادی از شعرا ونویسندگان از برادران اهل سنت زاهدان در هفته بسیج برای حضور در سومین دوره کارگاه و همایش نغمه سرایان اهل سنت که در دوم و سوم آذر ماه امسال در گرگان برگزار می شود، اعزام می شوند.

وی با بیان اینکه دو دوره قبلی این کارگاه و همایش در استان گلستان برگزار شده است، تصریح کرد: در این کارگاه و همایش که به همت سازمان بسیج مداحان و هیات مذهبی کشور طراحی شده، برادران اهل سنت از کل کشور حضور دارند.

این مسئول با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در جهت انسجام بیشتر وحدت شیعه و سنی در راستای پیشبرد بیشتر اهداف متعالی اسلام و انقلاب در زمینه های مختلف علمی، فرهنگی و اقتصادی ،افزود: یکی از اهداف مهم این اعزام،شناساندن هنر برادران اهل سنت در زمینه دف و هم خوانی وسرودهای مذهبی و ایراد وایجاد آثاری در خور محبین اهل بیت (ع )است.

وی با اشاره به اینکه شعار امسال کارگاه و همایش نغمه سرایان  اهل سنت ،بسیج نغمه وحدت است، ادامه داد: کارگاه وهمایش نغمه سرایان اهل سنت فرصتی مغتنم برای شناساندن هنر قوم بلوچ در ایران است.

مسئول سازمان بسیج مداحان استان اذعان کرد: بسیج برخاسته از بطن مردم  و همواره در همه زمینه ها، بلایای طبیعی سیل و زلزله و از زمان پیدایش بیماری کووید ۱۹ در زمینه های مختلف و مشکلات اقتصادی، انجام کارهای جهادی،درمانی همواره پیشرو و یار و یاور مردم بوده است.

جامعی خاطر نشان کرد: کارگاه و همایش نغمه سرایان اهل سنت، در واقع فرصتی برای تبادل فرهنگهای قومی است که در جهت اهمیت انسجام وحدت و همدلی شیعه و سنی و ناکامی فتنه انگیزان و دشمنان و بدخواهان این مرز و بوم قدم برمی دارد، چرا که انجام حمایت های لازم در این زمینه، رشد و شکوفایی بیش از پیش انقلابی این برادران در جهت نیل به اهداف مقدس اسلام و انقلاب را نیزدر پی دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۳۷۲۵


ارسال