دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ,10 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون با بیان اینکه تنها خواسته ملت ایران توافق پایدار و رفع تحریم ها است ،افزود: مقام معظم رهبری چندین ماه پیش به این موضوع اشاره کردند و همچنین روز گذشته نیز بر توافق پایدار تاکید بسیار نمودند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از اوشیدا: مولوی عبدالله حسن زهی امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا در خصوص بیانات روز گذشته مقام معظم رهبری در موضوع هسته ای اظهار کرد: مقام معظم رهبری در بحث مسئله هسته ای کشور بیانات شیوا و بسیار روشنی داشتند و در بحث توافق پایدار ایشان صراحتا فرمودند در بدو توافق باید تمام تحریم ها لغو شود و این کلمه کلمه بسیار مهمی است.
مولوی حسن زهی با بیان اینکه تنها خواسته ملت ایران توافق پایدار و رفع کامل تحریم ها است ،افزود: مقام معظم رهبری چندین ماه پیش به این موضوع اشاره کردند و همچنین روز گذشته نیز بر توافق پایدار تاکید بسیار نمودند.
وی تصریح کرد: تمام مشکلاتی که امروز ملت ایران در مقابله با استکبار با آن دست و پنجه نرم می کند و آن صبوری که در بحث هسته ای نشان می دهد همه در مجموع به دو نکته ای که مقام معظم رهبری فرمودند بر می گردد یعنی توافق پایدار و رفع تحریم ها در بدو نگارش توافقنامه .
امام جمعه اهل سنت هامون بیان داشت: توافق بد در حقیقت توافقی که تن به خواسته های کشورهای غربی و امریکا داده شود در حالی که تحریم ها هنوز ادامه داشته باشد ،در اینصورت ما توافقی بدست نیاوردیم و در مقابل خواسته های غیر قانونی غربی ها تن دادیم.
مولوی حسن زهی با بیان اینکه مشکل اصلی در توافق بد پایدار بودن تحریم های ظالمانه است ،افزود: بنابراین توافق بد یعنی تحریم ها همچنان ادامه داشته باشد در حالی که تن به خواسته های غربی ها و امریکا نیز داده باشیم .
وی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری یک بینش اقتصادی بسیار وسیع و محکم است و به مثابه یک شیوه و حربه ای است که باید از این حربه بر ضد حربه دشمن استفاده کرد.
حسن زهی عنوان کرد: الان در جنگی هستیم که این جنگ نه تنها بعد نظامی دارد بلکه بعد اقتصادی هم دارد و ما وظیفه داریم در بحث اقتصاد مقاومتی به آنچه که رهبری فرمودند عمل کنیم تا در جنگ اقتصادی که دشمن بر علیه ما به راه انداخته با اقتصاد مقاومتی بر حربه های اقتصادی دشمن فایق آییم.
امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون اظهار داشت: در بیانیه های بین المللی هم که نگاه کنیم می بینیم هیچ کشوری حاضر نیست اسرار نظامی خودش را در اختیار کشور بیگانه و دشمن قرار دهد .
وی با بیان اینکه مراکز نظامی جزء خطوط قرمز نظام هستند ،گفت: حاکی از یک نوع تبیین و روند نظامی است که هیچ کشوری حاضر نمی شود اسرار مراکز نظامی خودش را به بیگانگان بدهد و در مذاکرات هسته ای 1+5 غربیها در لابه لای توافق هسته ای سخن از بازدید مراکز نظامی می زنند که این خلاف مصالح یک کشور در نظام بین الملل است و ایران هرگز چنین چیزی را نخواهد پذیرفت.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۹۷۵۹


ارسال