دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ,20 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۶
طلا در گفت‌وگو اختصاصی با باشگاه خبرنگاران:
اعتیاد در شرایط خاص بیماری و در شرایط دیگر جرم است
 
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: اعتیاد در معتادانی که بار اول یا دوم مصرف می کنند بیماری و اگر به طور دائم اعتیاد آنها تکرار شود جرم محسوب می‌شود.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون، حسین طلا رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه اعتیاد در ایران و مشکلات پیش رو جامعه برای مقابله با معتادان خیابانی اظهار کرد: در 2 سال گذشته آمار معتادان خیابانی 8 هزار تن اعلام شد اما آمار 1 ماه گذشته حدود 15 هزار اعلام شده است در حقیقت این آمار روند صعودی دارد و روز به روز آمار معتادان خیابانی افزایش می‌یابد.
 
وی در ادامه تصریح کرد: بزرگترین مشکلات مقابله با آمار روزافزون معتادان خیابانی نبود مرکز نگهداری و بازپروری مناسب و نحوه برخورد با معتادان خیابانی است.
 
طلا تاکید کرد: براساس بررسی‌ها و نتایج موجود معتادانی که بار اول یا دوم مواد مخدر مصرف می‌کنند بیمار  و در صورت مصرف دائم مجرم محسوب می‌شوند.
 
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، مطرح کرد: مراکز و کمپ‌هایی که در ایران وجود دارد در شرایط مناسبی به سر نمی‌برند و نمی‌توان گفت مکان مناسبی برای بازگشت معتادان به زندگی دوباره است.
 
حسین طلا  اشاره کرد: پس از جمع آوری معتادان خیابانی با مشکلات بسیاری مواجه هستیم زیرا در مرحله اول باید معتادان غربالگری شوند در این میان برخی از آنها بیمار نیستند و باید به مراکز درمانی ارجاع شوند اما متاسفانه بیمارستان‌ها گنجایش پذیرش معتادان خیابانی را ندارند.
 
وی در پایان گفت: امیدواریم براساس مصوبات و اقدامات انجام شده در 5 یا 6 سال اخیر و راه‌اندازی مراکزی برای بازپروری معتادان خیابانی در آینده‌ای نزدیک شاهد این باشیم که هیچ معتادی در سطح شهر و معابر تهران وجود نداشته باشد.
انتهای پیام/8399
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۹۸۴۸
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان


ارسال