چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ,2 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۲
رئیس مرکز بهداشت شهرستان چابهار؛
۵۵ میلیارد ریال برای اجرای طرح تحول نظام سلامت در چابهار هزینه شد
 
مصطفی امینی گفت: 55 میلیارد ریال برای اجرای طرح تحول نظام سلامت در این شهرستان هزینه و سبب افزایش خدمات رسانی هرچه مطلوب تر به شهروندان شده است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون، مصطفی امینی در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران اظهار کرد: شبکه بهداشت و درمان از جایگاه بسیار مهم و حیاتی در برقراری سلامت جامعه برخوردار است و ضروری است با برنامه ریزی مناسب شرایط این مهم را محیا کند.
وی با اشاره به اجرای طرح نظام تحول سلامت، تصریح کرد: افزایش سطح کیفی خدمات رسانی به جامعه و کاهش چشمگیری هزینه های درمانی از مهمترین اهداف اجرای طرح نظام تحول سلامت در کشور بود.
امینی با بیان اینکه در طرح تحول سلامت نقش پزشکان و کادر درمانی بسیار تاثیرگذار و مهم است، اضافه کرد: با اجرای طرح نظام تحول سلامت باعث شده مشکلات درمانی افراد جامعه کاهش یابد و بهتر و راحت تر از قبل بتوانند بیماری های خود را درمان کنند و امیدوار هستیم این روند تداوم یابد.
وی گفت: با اجرای طرح نظام تحول سلامت در شهرستان چابهار مراکز درمانی شهری و روستایی، پایگاه ها و بیمارستان این شهرستان امکانات پیشرفته و مدرن تجهیز یافته و سبب شده تا خدمات رسانی هرچه مطلوب تر انجام شود.
مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار با بیان اینکه اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح ۵۵ میلیارد ریال است، افزود: بازسازی، تجهیز و تعمیر اساس مراکز بهداشتی درمانی شماره ۱ و ۴، باهوکلات، نوبندیان، عرب زهی، پیرسهراب، پلان، نگور، مرکز مبارزه با سل، آزمایشگاه مرکزی و خوابگاه دانش آموزی بهورزی در طول مدت اجرای این طرح در این شهرستان انجام شده است.
وی از افتتاح آزمایشگاه کنترل مواد غذایی شهرستان چابهار خبر داد و افزود: با توجه به وجود تردد های مرزی و واردات گسترده مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی از مرزهای دریایی و شیوع برخی بیماری ها از کشورهای مجاور، از اینرو به زودی این آزمایشگاه راه اندازی می شود.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۱۸۵۶


ارسال