پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ ,22 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۵
معاون روابط کار وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی کشور ؛
توسعه صادرات غیر نفتی از اهداف مهم دولت در مناطق آزاد است/ افزایش تولید داخلی موجب رونق اقتصادی در کشور می شود
 
سید حسن هفده تن گفت:ایجاد فضا برای توسعه صادرات غیر نفتی وکسب درآمدهای ارزی از اهداف مهم دولت در ایجاد مناطق آزاد تجاری است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون، سید حسن هفده تن در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران، هدف از بازدید از کارخانجات منطقه آزاد چابهار را شناسایی پتانسیلهای صادراتی ارزیابی و اظهار کرد: هدف ما بازدید از کارخانه های مناطق آزاد چابهار برای شناسایی و بررسی ظرفیت ها و پتانسیلهای مهم این بندر که توسعه صادارات با افزایش تولید در داخل و ایجاد اشتغال است.

وی افزود: در واقع آینده مراکز صادرات محصولات فراوری شده مراکز با میزان صادرات بالا فلسفه ایجاد مناطق آزاد است و امید است شاهد رونق بیشتر تولید در این منطقه باشیم.

هفده تن با بیان این مطلب که تعادل در بازار با رونق در تولید میسر می شود تاکید کرد: در کشورهای توسعه یافته رابطه مستقیمی با تولید داخلی و رونق کسب و کار در بازار وجود دارد و قطعا وقتی رونق تولید میسر شود تعادل عرضه و تقاضا در بازار بوجود می آید.

وی از دیگر مزایای تولید داخلی را افزایش حقوق کارگران نام برد و تصریح کرد: افزایش تولید در داخل باعث رشد حقوق و مزایای کارگان خواهد شد و به نوعی هم مزد هم رقابتی می شود و حقوق و دستمزد نیز بالا می رود و واقعی می شود.

سید حسن هفده تن کاهش حوادث ناشی از کار را از برنامه های اولویت دار وزارت کار عنوان کرد و گفت: ما در بحث سلامت در کار به صورت جدی و با یک برنامه عملیاتی مبتنی بر پژوهش های در یکسال گذشته با همکاری همه دستگاه های ذی نفع در حوزه تلاش کردیم آن را عملیاتی کنیم بحث صیانت و حفظ سلامت روحی و روانی نیروی کار است تا بتوانیم نرخ کاهش حوادث را که سالانه مبلغ بسیار زیادی را هزینه و بودجه کشور تحمل می کند کاهش دهیم.

وی افزود: در این راستا باید فعالیت های پر خطر را شناسایی کنیم در کنار کارفرما مسئولیتی را آموزش می دهیم و به کمک مسئولین ایمنی از خطرات پیشگیری می کنیم.

معاون روابط کار وزیر کار مدیریت ارزیابی ریسک را در کار بسیار مهم دانست و تصریح کرد: برنامه های ما بر مبنای پشتیبانی اجرای چرخه مدیریت ارزیابی ریسک است و با استفاده از آن خطر وقوع حادثه را جلوگیری کنیم.

وی در بازدید از کارخانه ارمان جنوب اظهار داشت: با بررسی های انجام گرفته خوشبختانه کارخانه پروتئینی آرمان جنوب در زمینه مدیریت ارزیابی ریسک بسیار خوب عمل کرده و این کارخانه خوشبختانه حادثه ای نداشته است.

انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۳۱۶۰


ارسال