جمعه ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ ,3 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۱
مدیر کل توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس استان خبر داد؛
شناسایی ۴۸ مدرسه کپری در سیستان و بلوچستان/جایگزینی ۱۳ مدرسه استاندارد به جای مدارس کپری در نیکشهر
 
مدیر کل توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس استان گفت :تاکنون در سطح استان 48 مدرسه کپری با هماهنگی فرمانداران و روسای آموزش و پرورش مناطق شناسایی که از این تعداد 30 مدرسه بصورت ساخت در جا و یا کانکس در مرحله عقد قرارداد و شروع بکار می باشند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون به نقل از خط اول ،باحضور معاون امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان، مدیر کل نوسازی مدارس استان ،فرماندار نیکشهر، مسئولین شهرستان نیکشهر، معتمدین و مردم منطقه یک واحد آموزشی ۶ کلاسه خیّری دخترانه بر زمین زده شد.
علیرضا راشکی مدیر کل نوسازی مدارس استان در حاشیه مراسم اظهار داشت : ۱۳ مدرسه استاندارد به جای مدارس کپری در شهرستان نیکشهر جایگزین خواهد شد و سایر مدارس باقی مانده در سطح استان اکثرا فاقد راه دسترسی بوده به گونه ای که با وانت هم به این مناطق میسر نبوده و همچنین از لحاظ جمعیتی دارای کمتر از ۷ یا ۵ دانش آموز می باشند که بصورت عشایری اداره می شوند.
وی افزود: سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس استان اعلام آمادگی می کند در صورتی که در منطقه ای هنوز مدارس کپری وجود دارد به شرط تایید فرماندار و در اولویت قرار دادن در برنامه های کاری شهرستان پیگیری و آماده کنیم.
 گفتنی است  واحد آموزشی ۶ کلاسه در شهرستان نیکشهر به همت مجتمع آموزشی شهید مهدوی تهران به زمین زده شد و با زیر بنای ۳۷۱ متر مربع و با اعتبار ۳۷۱ میلیون تومان بصورت کاملا مردمی احداث و ۱۸۰ نفر از دانش آموزان دختر این منطقه را در مقطع متوسطه اول تحت پوشش قرار خواهد داد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۳۵۴۴


ارسال