سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ,24 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۲
امام جماعت مسجد آل رسول شهرستان چابهار
زیارت کربلا با پای پیاده در اربعین نماد تعظیم انسانیت در برابر خداست/ پیام اربعین صلح، مودت و دوستی است
 
امام جماعت مسجد آل رسول شهرستان چابهار گفت: زیارت کربلا با پای پیاده برگرفته از محبت بیشمار محبان اهل بیت و تزکیه نفس و تعظیم در برابر قدرست لایزال خداوندیست.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون، حجه السلام والمسلمین علی فولادی در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران، با اشاره به پیاده روی زائران به سمت کربلا در اربعین را رسم و سنتی بسیار زیبا دانست و اظهار کرد: سنت حسنه پیاده روی خیل عظیمی از مشتاقان آن حضرت را برای زیارت و تزکیه نفس خود اقدام به این رسم سنتی به سمت کربلا می کند.
وی عشق به خاندان اهل بیت را نشان از پیوند عمیق مردم با مذهب و معنویت دانست و بیان کرد: غرب سالیان سال است که پس ارسیدن به جایگاه بالای اقتصادی و رفاهی هنوز از فقدان آن رنج می برد ومی بینیم در ژاپن پیشرفته و صنعتی میل به خود کشی بعلت گم کردن رابطه خود با خدا بیشتر از هر کشوری است.
وی ادامه داد: در شرایطی که امروز تروریسم و خشونت در اقصی نقاط دنیا وجود دارد این پیاده روی پیام صلح، مودت و دوستی را به همه می‌دهد.
حجت السلام فولادی کار برای رضای خدا را مهمترین عامل ماندگاری آن حرکت عنوان و تصریح کرد: انجام همه امورات برای رضای خدا باعث ماندگاری ان کار خواهد شد و به عبارتنی تنها آن چیزی در دنیا جاوید خواهد شد که برای خدا باشد بنابراین قیام امام حسین(ع) برای خدابود و به این دلیل علی رغم همه توطئه ها در طول تاریخ تا ابد جاودانه شده است.
گفتنی است، بعد از سقوط صدام که در ۲۰ فروردین ۱۳۸۲ مصادف با ششم صفر ۱۴۲۴ رخ داد، شیعیان ابا عبدالله از ماه صفر همان سال، این سنت دیرینه ی پیاده روی را احیاء کرده و ایام اربعین و نیمه ی شعبان از مسیرهای متعدد و از نقاط دوردست عراق با پای پیاده عازم کربلا می شوند.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۹۲۴۳


ارسال