سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ,14 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۲
گفت و گو با بانوی کارآفرین چابهاری:
بانوی چابهاری که با پشتکار اقتصاد مقاومتی را عینیت بخشید/ ایجاد اشتغال برای ۲۵۰ نفر با اموزش صنایع دستی
 
خدیجه جعفرزاد بانوی کارآفرین و موفق شهرستان چابهار با تلاش و پشتکار خویش توانسته است برای 250 نفر اشتغالزایی کند.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، خدیجه جعفرزاد بانوی کارآفرین و موفق شهرستان چابهار با تلاش و پشتکار خویش توانسته است برای 250 نفر اشتغالزایی کند. وی دارای مدرک دیپلم علوم تجربی است اما علاقه به هنر و صنایع دستی، او را به سوی فراگیری سوزن دوزی و صنایع دستی دریایی سوق داد.
جعفری زاد درباره چگونکی شروع فعالیتش به خبرنگار چهاربهاران، اظهار کرد: از 16 سالگی به صنایع دستی علاقمند شدم و به یادگیری سوزن دوزی پرداختم و پس از مدتی زندگی در شهرستان ساحلی چابهار من را به سوی فراگیری صنایع دستی سوق داد، شاید در ایتدا برای یادگیری و سرگرمی به سمت صنایع دستی رفتم اما اکنون 31 سال است که همچنان به این کار مشغولم و به آن عشق می ورزم.
وی افزود: پس از یادگیری صنایع دستی متوجه شدم که چه آسان می توان از طریق فروش آنها کسب در آمد کرد بنابراین با حمایت خانواده و اطرافیان هنرم را بسط دادم و اکنون 250 نفر دیگر نیز در این زمینه با من همکاری دارند.
وی تلاش و پشتکار را رمز موفقیت خود دانسته و خاطر نشان کرد: پشتکار، همکاری و مساعدت ارگان های دولتی و نهادهای خصوصی، حمایت همسرم و مردم خوب سیستان و بلوچستان مهمترین عوامل پیشرفت و موفقیتم در کار بود و اطرافیان خانواده و دوستانم نقش بزایی در پیشبرد اهدافم داشتند.
وی ادامه داد: از کودکی به صنایع دستی علاقمند بودم و از 9 سالگی برای خودم لباس می بافتم وصنایع دستی دریایی درست میکردم ،از آنجاییکه کار پدرم صیادی بود به صنایع دستی دریایی علاقه زیادی داشتم و در واقع عشق و علاقه به این کار مرا جذب صنایع دستی کرد و اعتقادداشتم به هر روشی می توان به مردم کمک کرد و این راه را برای رسیدن به مقصودم یعنی همان کمک به مردم، انتخاب کردم.
بانوی کارافرین چابهاری ادامه داد: برای شروع کار حمایت مالی چندانی نداشتم و با اراده و پشتکار خودم به اینجا رسیدم و هرکجا با مشکل و شکست مواجه می شدم باتوکل برخدا دوباره آغاز می کردم و اگر زمان به عقب باز گردد باز هم این کار را انتخاب می کنم.
وی تاکید کرد: جوانان می توانند با تلاش و پشتکار به مزد بی منت برسند و ایمان به خدا، صداقت و سخت کوشی شاه کلید موفقیت در هرکاری است که می توان با آنها به قله های موفقیت گام نهاد و الفبای اقتصاد مقاومتی را صرف کرد.
انتهای پیام/ 7250
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۶۳۲۹


ارسال