چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ,12 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۹
امامان جمعه اهل سنت شهرستان چابهار:
سفره های مردم خالی از وعده های برجام/ سایه سنگین رکود و گرانی بر زخمهای محرومیت مردم
 
امامان جمعه اهل سنت چابهار از سایه سنگین رکود و گرانی در سفره های مردم و وعده های توخالی دولت گفتند.
به گزارش عصرهامون امام جمعه اهل سنت شهرستان چابهار در گفت و گو با چهاربهاران، با انتقاد بر عملکرد دولت در حوزه اقتصاد اظهار کرد: مردم شهرستان چابهار بخصوص ساکنان روستاهای حومه دشتیاری از لحاظ اقتصادی مشکلات فراوان دارند برخی از انان حتی نان شب را ندارند و به نسبت به قبل وضعیت اقتصادی مردم خیلی بد شده و جوانان بیکار و شغل ندارند دولت هم اقدامی عملی  در خصوص اشتغال این جوانان نکرده است.
مولوی عبدالرحمن ترنجزر با اشاره به افزایش پنجاه درصدی برخی کالاهای اساسی مردم بیان کرد:افزایش قیمت کالاهای اساسی و خیلی از قیمت های اجناس بالارفته است، به عنوان مثال خرید آرد قبلا 30 هزار تومان بوده است ولی در حال حاضر 45هزر تومان شده است.
وی بیان کرد: در حومه و اطراف شهرستان چابهار فقر بسیار بیداد می کند و گاهی اوقات مردم از پس یک وعده غذایی خود بر نمی آیند چه بسا از آب آشامیدنی مناسب هم برخوردار نیستند.
مولوی خاطرنشان کرد: برجام باعث هیچ تغییری در زندگی مردم نشده بلکه بدتر شده است برجام فریب کاری بیش نبود.
امام جمعه اهل سنت شهر نگور در گفت و گو با چهاربهاران، با اشاره به اوضاع اقتصادی مردم اظهار کرد: برجام در استان ما و حومه چابهار هیچ تاثیر مثبت و قابل لمس و مشاهده نشده است و جوانان ما همچنان بیکار و گرانی برمردم حاکم است.
مولوی عبدالرحمن عارفی افزود: مشکلات مردم همچنان حل نشده و هیچ گونه تاثیری بر رفاه حال مردم و حتی ایجاد اشتغال نشده است.
وی بیان کرد: مردم از پس مایحتاج روزانه خود برنمی آیند و به سختی زندگی می کنند و با توجه به این وضعیت مردم جرأت ریسک هم ندارند.
مولوی اهل سنت گفت: محرومیت در منطقه روز به روز بیشتر شده و دولت باید اقدامی در این خصوص انجام دهد.
مولوی عارفی خاطرنشان کرد: دولت در اجرای پروژه ها و حتی در بعضی اوقات از پس حقوق کارکنان خود هم بر نمی آید ولی از طرفی دم از بی پولی و تنگدستی در اجرای پروژه های کلان اقتصادی می گویند از آن طرف حقوق های نجومی و سربه فلک کشیده این دوگانگی را چه کسی باید جواب دهد مردم کدام حرف را قبول کنند؟
مولوی اهل سنت شهرستان چابهار در گفت و گو با چهاربهاران، با اشاره به پتانسیل های فراوان در استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: سیستان و بلوچستان آن هم در شهرستان چابهار با توجه به پتانسیل های فراوان می توان شغل های زیادی ایجاد کرد اما متاسفانه عملکرد دولت در این خصوص مثبت نیست.
مولوی سید محمد درتکیده افزود: از بعد اقتصادی مردم تحت فشار هستند و بیشترین فرصت های شغلی رو از دست داده اند می طلبد دولت فرصت های شغلی ایجاد کند و به وضع معیشت و اقتصاد مردم برسد.
وی بیان کرد: شهرستان چابهار از لحاظ سیستم آموزشی مشکلات بسیاری دارد وضعیت مردم در بعد اقتصادی و سیستم آموزشی هیچ تغییری نکرده است و مردم از پس پرداخت هزینه های برق و آب بر نمی آیند چه بسا معیشت خودشان، مشکلات فراوان شغلی، جوانان ما برای تشکیل خانواده با مشکل عدیدی دست و پنجه نرم می کنند؛ چه بسا زندگی هایی بوده که با توجه به وضعیت بد اقتصادی از هم پاشیده شده است.
مولوی درتکیده گفت: دولت باید در این خصوص جوابگو باشد جوابگوی تک تک خانواده ها باشد.
مولوی اهل سنت چابهار خاطرنشان کرد: قرار بود بعد از برجام از رکود عبور کرده و مردم دیگر هرگز شاهد بازار راکد و تورم آن نباشند ولی اقدامات نادرست منجر به بی آبرو کردن برجام شدند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۷۷۷۷


ارسال