جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ ,22 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۸
در پی وزش شدید باد در زاهدان:
3 میلیارد ریال خسارت به فضای سبز شهری وارد شد/ 73 اصله درخت تنومند از بین رفت
 
مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز زاهدان گفت: در پی وزش شدید باد در این شهرستان 73 اصله درخت تنومند قطع و بیش از 3 میلیارد خسارت در حوزه فضای سبز شهری وارد شد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون، محمدمهدی مرعشی در گفت وگو با خبرنگار زاهدانه با اشاره به وزش باد شدید در زاهدان اظهار داشت: با توجه به صدور اخطاریه در رابطه با وزش تند باد، در چند روز اخیر تمهیدات لازم جهت کاهش خطرات احتمالی اندیشیده شد اما سرعت توفان به قدری بود که لاجرم متحمل خسارات زیادی شده ایم.
وی قطع درختان را از جمله خسارت های وارد شده در توفان های اخیر عنوان کرد و گفت: بر اثر توفان اخیر تعداد ۷۳ اصله درخت عمدتا تنومند یا به علت شدت وزش باد سقوط کرده و یا بدلیل ایمنی و جلوگیری از ایراد خسارت جانی و مالی توسط این سازمان قطع شدند.
این مسئول ادامه داد: برخی از تاسیسات زیربنایی این سازمان نیز از جمله ترانس و شبکه هوایی برق در پارک های مختلف هم در پی وزش شدید باد دچار آسیب جدی شده اند.
مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز زاهدان با بیان اینکه برآورد خسارات تندباد و جریانات قوی باد جنوب غربی در حال حاضر همچنان ادامه دارد، افزود: آنچه تاکنون به آن دست یافته ایم اینست که میزان خسارت وارد شده در حوزه فضای سبز شهری بیش از سه میلیارد ریال می باشد.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۲۳۴۳
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال