شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ,11 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۵
کارشناس اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان خبر داد
بارش باران و تگرگ در نواحی مرکزی و جنوبی استان/ احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها وجود دارد
 
کارشناس اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: تا روز دوشنبه در نواحی مرکزی و جنوبی استان شاهد کاهش ناپایداری ها به شکل رعد و برق، صاعقه، باد شدید لحظه ای و بارش تگرگ خواهیم بود.
علی ملاشاهی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی عصرهامون با اشاره به وضعیت آب وهوایی سیستان و بلوچستان در چند روز آینده اظهار داشت: تا روز دوشنبه در نواحی مرکزی و جنوبی استان شاهد کاهش ناپایداری ها به شکل رعد و برق، صاعقه، باد شدید لحظه ای و بارش تگرگ در برخی نقاط خواهیم بود.
وی با بیان اینکه این شرایط در روزهای یکشنبه و دوشنبه در برخی نقاط نواحی شمالی، مرکزی و نوار شرقی استان رخ خواهد داد، گفت: با توجه به ماهیت این طوفان های تندروی، سیلابی شدن مسیل ها و آبگرفتگی معابر محتمل است.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان از شهروندان خواستار آن شد تا از اسکان و تردد در حاشیه مسیرها و رودخانه ها خودداری کرده و در زمان وقوع رعد و برق نیز از استقرار در فضای باز اجتناب کنند.
وی با بیان اینکه امکان خسارت توسط بادهای شدید لحظه ای وجود دارد، افزود: تا سه روز آینده شاهد رگبارهای پراکنده، گاهی رعد و برق و باد شدید لحظه ای در زاهدان خواهیم بود.
گفتنی است حداقل دمای هوای استان در شبانه روز گذشته با 18 درجه سانتیگراد مربوط به خاش و حداکثر دمای با 42 درجه مربوط به شهرستان زابل بوده است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۴۳۴۶


ارسال