سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ,19 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۸
در گفت و گو با کارشناس سیاسی مطرح شد
کاندید اصلح نباید نگاهش به دست بیگانگان باشد/ رئیس جمهور آینده نباید خلاف مصالح نظام گام بردارد
 
کارشناس مسائل سياسی گفت: فرد اصلح باید اعتقاد به خود باوری و خود اتکایی داشته و هیچ گونه وابستگی به شرق یا غرب نداشته باشد.
به گزارش عصرهامون، «علی کیخا» استاد دانشگاه و کارشناس سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص ویژگی های رئیس جمهور آینده اظهار کرد: رئیس جمهور آینده باید دلسوز و درد مردم را بداند و درک کند.

وی ادامه داد: کاندید اصلح انتخابات باید با مردم صادقانه رفتار کند و حرف و عملش با هم همخوانی داشته باشد.
این کارشناس سیاسی با بیان اینکه کاندیدای اصلح باید مشکلات موجود در جامعه از جمله بیکاری را حل کند، افزود: یک کاندیدا باید در عمل خود را نشان دهد نه فقط  شعار بگوید.

وی با بیان اینکه در انتخاب فرد اصلح مردم باید گذشته نامزدهای انتخاباتی را بررسی کنند، ادامه داد: مردم باید بسنجند که آیا حرف و عمل فرد مورد نظر با هم همخوانی دارد یاخیر.
 
رئیس جمهور آینده نباید خلاف معیارهای جمهوری اسلامی ایران گام بردارد
کیخا با اشاره به اینکه بیانات مقام معظم رهبری گامی موثر در انتخاب فرد اصلح است، تصریح کرد: مردم باید با پیروی از این فرامین دست به انتخاب اصلح زده و کاندیدی را انتخاب کنند که دین شناس، خداشناس و پایبند به قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و قانون اساسی باشد.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور آینده نباید خلاف معیارهای جمهوری اسلامی ایران گام بردارد، خاطر نشان کرد: رای مردم بسیار تاثیرگذار است و سرنوشت چهار سال کشور را رقم می زند از همین رو باید با فکر، تفکر و تحقیقات اقدام به انتخاب اصلح کنند.

کیخا با اشاره به قول و شعارهایی که نامزدها در زمان تبلیغات به مردم می دهند نیز خطاب به مردم گفت: سابقه کاری نامزدها و میزان تحقق وعده ها در مسئولیت های گذشته آنها باید مورد بررسی قرار گیرد تا در انتخاب اصلح دچار شک نشویم.
 
کاندید اصلح نباید چشمش به بیرون از مرزها و نگاهش به دست بیگانگان باشد
«علی محمد صادقی» کارشناس مسائل سياسی و استاد مدعو از تهران در جلسه نهضت روشنگری کارکنان انتظامی اظهار داشت: برقراری و حفظ امنيت مهم ترین شاخص برگزاری انتخابات سالم است.

وی گفت: در این برهه حساس از زمان برای گذر از گردنه های سخت و پیچیده باید با افزایش بصیرت و آگاهی که از گذشته مورد تاکید و توجه ائمه معصومین (ع) و در حال حاضر هم  مورد تاکید مقام معظم رهبری است، اقدام کنیم.

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اجازه دخالت در جریان های سیاسی و یا تبلیغ علیه جریان ها را ندارند، گفت: این افراد می توانند نسبت به افزایش آگاهی و شعور سیاسی گام بردارند.

 وی در خصوص معیارهای انتخاب اصلح از منظر امام خمینی ( ره ) و رهبرانقلاب افزود: فرد اصلح باید اعتقاد به خود باوری و خود اتکایی داشته و هیچ گونه وابستگی به شرق یا غرب نداشته باشد.
وی ادامه داد: یک فرد اصلح نباید چشمش به بیرون از مرزها و نگاهش به دست بیگانگان باشد.
 
وظیفه هر ایرانی انتخاب کاندیدای اصلح است
صادقی با بیان اینکه کاندید مورد اصلح باید به نیروهای مومن و متعهد انقلاب اعتماد و اتکا داشته باشد، تصریح کرد: این فرد باید معتقد و پایبند به مدیریت جهادی باشد.

وی با بیان اینکه حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رأی اهمیت بسیار زیادی دارد، گفت: شناخت و انتخاب کاندیدای اصلح وظیفه هر ایرانی است.

وی در تکمیل مطلب فوق خاطر نشان کرد: باید دولتی روی کار بیاید که اعتقاد راسخ به مبانی انقلاب و اصول و ارزش های اسلامی داشته باشد نه دولتی که همه چیز را در دست بیگانگان می بیند و تنها راه برون رفت از مشکلات سیاسی و اقتصادی را در خارج از مرزها جستجو می کند.

منبع:جوان
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۴۴۲۹


ارسال