پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ ,9 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۸
رئیس اداره ارشاد اسلامی چابهار تاکید کرد؛
تجهیز کتابخانه کودک و نوجوان بهار؛ گامی مهم در ارتقای فرهنگ
 
رئیس اداره ارشاد اسلامی چابهار گفت: بیش از 300 میلیون ریال در جهت ارتقای فرهنگ و آموزش کودکان و نوجوانان بهار در روستای رمین چابهار هزینه شده است.
به گزارش عصرهامون، محمد امین محمدی بمناسبت روز ادبیات کودکان و نوجوانان در گفتگو با چهاربهاران، اظهار کرد: در سال 94 عبدالحکیم بهار یکی از نویسندگان برجسته کودکان در چابهار، 15 میلیون تومان در جشنواره کتاب برتر تهران برای احداث کتابخانه در روستای رمین دریافت کرد و 20 میلیون تومان هم از بودجه متفرقه به این مجموعه اختصاص یافت تا در جهت رشد فرهنگی بومیان گامی مهم برداشته شود.
وی ادامه داد: این کتابخانه بعنوان یکی از برگزیدگان دومین جشنواره روستاهای دوستدار کتاب کشور انتخاب شد که افتخار بزرگی برای استان می باشد.
رئیس اداره ارشاد اسلامی چابهار خاطر نشان کرد: در دومین جشنواره روستاهای دوستدار کتاب و انتخاب پایتخت کتاب ایران، بیش از ۸۰۰ طرح و ایده کاربردی در بهبود وضعیت سرانه مطالعه کتاب و کتابخوانی که به دبیرخانه این جشنواره رسیده بود پس از بررسی و داوری در چنین مرحله، طرح بیست (۲۰ ) روستا به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرد و پس از بررسی دقیق تر، سرانجام ده روستای برگزیده، با رای قطعی داوران به عنوان روستاهای برگزیده ایران در دومین جشنواره شناخته شدند.
وی بیان کرد: کتابخانه " بهار" روستای رمین، از توابع شهرستان چابهار استان سیستان و بلوچستان یکی از این 10 روستایی است که داوران جشنواره رای موافق دادند که در هفدهم اسفند سال 94 از برگزیدگان این جشنواره در مراسمی با حضور معاون اول رییس جمهور، وزیر کشور، وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی و چهره های فرهنگی و هنری کشور در تهران تجلیل شود.
محمد امین اذعان کرد: این کتابخانه ساده روستایی سالیان گذشته نیز در نخستین جشنواره روستاهای دوستدار کتاب مشارکت نمود و از برگزیدگان ان دوره نیز مطرح شد.
وی تشریح کرد: این قبیل کارها رشد و بالندگی، در جامعه بوجود می آورد به طوریکه کودک و نوجوان ما با اندیشه و خلاقیت رشد می یابد و به راههای مثبت زندگی دست خواهد یافت. 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۳۸۳


ارسال