جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ ,29 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۴
مدیر عامل منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار خبر داد
افزایش 2.5 برابری صادرات از منطقه آزاد در 3 ماهه نخست امسال
 
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با اشاره به صنعتی شدن منطقه گفت: در 3 ماهه نخست امسال میزان صادرات به کشورهای حاشیه دریای عمان 2.5 برابر افزایش یافته است.
به گزارش عصرهامون، عبدالرحیم کردی د گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران، با اشاره به هدف گذاری منطقه آزاد چابهار در سال 96 برای رشد تولید اظهار کرد: در سه ماهه نخست سال جاری تولیدات منطقه 22 درصد رشد داشته و این درحالی است در همین مدت افزایش 2.5 برابری صادرات را از منطقه آزاد چابهار به خارج از کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد هستیم.
وی افزود: بر اساس آخرین مصوبه هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار در راستای حمایت از تولید تعرفه واردات کالاهایی که در منطقه تولید می شود، 2.5 برابر افزایش یافته است.
به گفته مدیر عامل سازمان منطقه چابهار در سه ماهه نخست سال جاری واحدهای مورد بهره برداری قرار گرفته در منطقه بیش از دو برابر افزایش یافته و این در حالی است که در همین مدت میزان اشتغال زایی 270 درصد رشد داشته است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با اشاره به ارائه بسته های تشویقی به صاحبان کالا گفت: هزینه های انبار داری در منطقه آزاد چابهار بین یک تا سه ماه برای سرمایه گذاران داخلی وخارجی رایگان است.
وی درباره حلقه مسیری چابهار-صحار- دوقم نیز گفت: تفاهم نامه آن با شرکت عمانی امضا شده و اولین کشتی نیز در اسفند سال گذشته به صورت آزمایشی به چابهار سفر کرد ولی برای ایجاد خط منظم کشتیرانی میان این سه بندر حداقل 6 ماه زمان لازم است چرا که باید صاحبان کالا برنامه ریزی های لازم را برای تبدیل چابهار به مرکز کالای خود انجام دهند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۶۶۱۳


ارسال