سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ,22 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۳
مشاور عالی و جوان نماینده حوزه انتخابی چابهار:
وزرای دولت دوازدهم نگاه ویژه تری در خصوص اختصاص اعتبار به سیستان و بلوچستان داشته باشند
 
مشاور عالی و جوان نماینده حوزه انتخابی چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند گفت: وزرای دولت دوازدهم نگاه ویژه در خصوص تخصیص اعتبار در استان مخصوصا طرح های نیمه تمام اقتصادی داشته باشند.
به گزارش عصرهامون، عادل شجاعی در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران، اظهار کرد: سیستان و بلوچستان از اول انقلاب در انتخابات مختلف مجلس، ریاست جمهوری و شوراها بیشترین مشارکت را در مقایسه با استان های دیگر کشور داشته است و این در حالیست که کمترین شاخص های زندگی را داراست.
وی افزود: در انتخابات دوره دوازدهم دولت وعده های زیادی در خصوص انتخاب وزرا از این استان داده شد ولی تاکنون چیزی ندیدیم و امیدواریم در آینده از معاونین وزرا و پست های مهم کشور از نخبگان این استان منتخبانی وجود داشته باشند.
شجاعی ادامه داد: ما دارای کمترین شاخص های آموزشی، جاده مناسب، بهداشتی، آب شرب، رفاهی خدماتی و طرح های هادی روستایی در استان بوده و مردم خواهان بروزرسانی این شاخص ها در عرصه های مختلف می باشند به طوریکه ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی بلوچستان و ۴۶ هزار هکتار از اراضی سیستان نیازمند آبیاری پرفشار است که تاکنون اجرایی نشده است.
مشاور عالی نماینده مجلس اذعان کرد: خطوط ریلی و گازی و آبیاری پرفشار کشاورزی از جمله طرح های نیمه تمام دولتی می باشد که نیازمند توجه ویژه کابینه دولت دوازدهم است تا رونق اقتصادی و اجتماعی را به جریان بیندازد.
وی به نقل از نماینده چابهار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مردم باهوکلات و دشتیاری نسبت به کمبود آب گلایه مندند و خواستار رها سازی آب از سد پیشین به بند انحرافی شیرگواز به طول ۴۶ کیلومتر می باشند.
وی تصریح کرد: درخواستی که در خصوص ارتقای شاخص های بهداشتی از وزیر بهداشت داشتیم به منظور جذب بیشتر نیروی پزشکی از چابهار و کنارک بوده است چراکه بسیاری از کمبودها در حیطه کمبود نیروی انسانی پزشکی در مراکز درمانی مشهود است و نیازمند افزایش است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۶۲۳


ارسال