يکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ ,19 January 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۵
امام جمعه اهل سنت مسجد امام حسین (ع) چابهار:
مساجد پایگاهی برای فعالیت های دینی،‌ اجتماعی و فرهنگی مردم است
 
مسجد به‌ عنوان یک پایگاهی که فقط در آن اقامه نماز جماعت باشد نیست و کاربردهای بسیاری از جمله فعالیت های دینی، اجتماعی و فرهنگی نیز دارد.
به گزارش عصرهامون، مولوی عبدالرحمن ترنجزر در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران، اظهار کرد: حضرت رسول بعد از هجرت بلافاصله به ساخت مساجد پرداختند به طوریکه بسیاری از کارهای فرهنگی، اجتماعی و دینی را می توان در مساجد انجام داد‌.
وی افزود: این نیست که بعضی ها می گویند مسجد فقط جای نماز و عبادت است، نه بلکه می توان بسیاری از امور تعلیم و یادگیری مانند زمان حضرت رسول را در مساجد انجام داد.
مولوی ترنجزر تشریح کرد: مسجد جایگاه رسیدن به کمال معنویست به طوریکه انجام فرائض واجب و مستحب با پذیرش مقبول تری در نزد خداوند اجابت می شود.
امام جمعه اهل سنت چابهار تصریح کرد: جوانان و نوجوانان ما باید با حضور در مساجد نسبت به ارتقای سطوح معنوی و تقرب به خدا بر یکدیگر پیشی گرفته و در کنار آن با افزایش علم و دانش باعث رشد در سطوح مختلف زندگی خود شوند.
وی بابیان اینکه امروز دشمنان با ترفندها و دسیسه‌های مختلف ازجمله هجمه‌های فرهنگی و جنگ نرم، اعتقادات، باورها و معنویت جوانان و اقشار مختلف و همچنین ارزش‌های انقلاب اسلامی را هدف قرار داده‌اند گفت: دشمن در این راستا از همه ابزارها و فناوری‌های جدید برای انحراف جوانان ما استفاده می‌کنند.
مولوی ترنجزر خاطرنشان کرد: این پایگاه اگر درست و صحیح از آن استفاده شود، بخش بزرگی از دِین خود را به اسلام انجام داده‌ایم.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۷۶۲۴


ارسال