چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ,21 August 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۷
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان خبر داد
افزایش تجهیزات تخلیه و بارگیری در بندر چابهار/ تخلیه 13 دستگاه تجهیزات جدید در بندر شهید بهشتی چابهار
 
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: دومین محموله تجهیزات بندری شامل 13 دستگاه مدرن و جدید به ارزش 4 میلیون یورو در بندر شهید بهشتی چابهار تخلیه شد.
به گزارش عصرهامون، بهروز آقایی در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران، اظهار کرد: تجهیزات وارد شده کنونی که شامل 13 دستگاه انواع تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری با 29 دستگاه کانتینر 40 فوتی شامل 4 دستگاه ریچ استاکر، 8 دستگاه امتی استاکر و یک دستگاه لیفتراک 20 تنی بوده که نقش اساسی و مکمل را در عملیات بندری ایفا می کند، به نحوی که استفاده از زیرساختهای کلان ایجاد شده بندری در فاز اول طرح و توسعه بندر شهید بهشتی چابهار در جذب بار و کالا و تسریع در فرآیند های تخلیه و بارگیری را میسر خواهد ساخت.

وی افزود: تجهیزات بندری شامل جرثقیل و سایر ملزومات آن به ارزش بیش از 20 میلیون دلار از کشور آلمان خریداری، حمل و در این بندر تخلیه شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان ادامه داد: این محموله دومین محموله تجهیزات ویژه تخلیه و بارگیری در بندر چابهار است و اولین محموله بهمن سال قبل وارد این بندر شده است.

وی گفت: با توجه به نگاه ویژه مقام معظم رهبری و دولت به توسعه سواحل مکران و بندر چابهار بعنوان محرک توسعه محور شرق و استانهای جنوب شرق کشور امروز با پیگیری سازمان بنادر و دریانوردی و تامین پارت دوم محموله تجهیزات تخلیه و بارگیری به ارزش 4 میلیون یورو گام اساسی دیگری در مسیر بهره برداری هر چه سریعتر از اینطرح ملی برداشته شده و امکان ارائه خدمات مناسب به صاحبان کالا و خطوط کشتیزانی فراهم شده است.

آقایی خاطرنشان کرد: میزان تخلیه و بارگیری کالاهای غیر نفتی در این مدت، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 62 درصدی را نشان می دهد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۴۹۶


ارسال