پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ,13 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۹
امام جماعت مسجد امام حسن مجتبی (ع) چابهار در گفتگو با چهاربهاران:
امام سجاد(ع) معارف اهلبیت را بصورت دعا در اختیار مردم قرار دادند
 
امام جماعت مسجد امام حسن مجتبی (ع) چابهار گفت: با توجه به حساسیت زمان امام سجاد(ع) و رویه حکومت ظالم وقت در جلوگیری از تبلیغ فرمایشات اسلامی برای ائمه، فرامین لازم اسلامی توسط این امام معصوم بصورت دعا به مردم داده می شد.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام والمسلمین برومند رازیانی در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران، اظهار کرد: دعاهای امام سجاد(ع) یکجا در کتاب صحیفه سجادیه آورده شد و مردم معارف اسلامی را بصورت نیایش با خداوند می آموختند.

وی ادامه داد: امام زین العابدین علیه السلام پیوسته با فقیران هم نشین و هم خوراک می شد به گونه ای که یکی از آنان به حساب می آمد. امام با این رفتار به مردم می فهماند که خودبزرگ بینی در برابر ذات خداوند شایسته نیست؛ زیرا او آفریننده ی آسمان ها و زمین است.

حجت الاسلام والمسلمین رازیانی با اشاره به رفتار امام با مستمندان تشریح کرد: برخورد امام با نیازمندان، برخورد فردی توان مند و برتر با فردی زیردست و منّت پذیر نبود، بلکه می کوشید تا هنگام رفع نیاز مستمندان، آنان دچار حقارت نشوند.

وی خاطرنشان کرد: در دادن صدقه و رسیدگى به محرومین نیز زبانزد بود و پس از شهادت او معلوم گردید كه صد خانواده از انفاق و صدقات او زندگى مى‌كرده‌اند. به نقل امام باقر(ع)، امام سجاد (ع) شبانه، نان بر دوش مباركش گذاشته و در تاریكى شب براى فقرا مى‌برد.

امام جماعت مسجد امام حسن مجتبی (ع) چابهار بیان کرد: امام سجاد(ع) در وقت رحلت، فرزندش امام باقر را در آغوش گرفت و فرمودند: تو را به آنچه پدرم در وقت رحلت به من وصیت کرد، وصیت می‌کنم و آن این که مبادا در حق کسی که هیچ ناصری جز خداوند ندارد، ستم روا داری.

اسم مبارک آن بزرگوار علی است و مشهورترین القاب آن حضرت زین العابدین و سجّاد است و مشهورترین کنیة او ابامحمد و ابوالحسن است. مدّت عمر آن بزرگوار مثل پدر بزرگوارش پنجاه و هفت سال است زیرا پانزدهم جمادی الاول سال سی و هشت از هجرت به دنیا آمد. تولد آن بزرگوار دو سال قبل از شهادت امیرالمؤمنین (ع) است و تقریباً بیست و سه سال به پدر بزرگوار زندگی کرد. پس مدت امامت آن بزرگوار سی و چهار سال است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۸۱۶


ارسال