چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۱
رئیس بهزیستی چابهار:
جمع آوری زباله گردها و معتادین سطح شهر نیازمند بودجه دولتی است
 
رئیس بهزیستی چابهار گفت: برنامه ریزی و آینده سازی زباله گردها و معتادین در زمینه شغلی و زندگی مرفه پیش زمینهٔ یک جامعه سالم است و شروع این فعالیت نیازمند بودجه دولتی می باشد.
به گزارش عصرهامون حسن تاوانه در گفتگو با چهاربهاران اظهار کرد: در جلساتی که در خصوص مبارزه با مواد مخدر با چند تن از مسئولان استانی تشکیل شد مواردی در خصوص نیازهای مالی برای جمع آوری زباله گردها و معتادین چابهار عنوان شد که البته شاید چند کمپ موقت نتواند این معضل انسانی را حل کند.
وی افزود: علاوه بر این باید شهرداری و نیروی انتظامی حل این مشکل را بعنوان یک قضیه انسانی مهم در دستور کار قرار دارند، چابهار جای خالی یک اردوگاه ترک اعتیاد را احساس می کند.
وی ادامه داد: اگر نیروی انتظامی معتادین سطح شهر را به کمپ های ترک اعتیاد موقت بهزیستی تحویل دهد مسلمأ می توان کارهایی برای جلوگیری از افزایش این معضل اجتماعی انجام داد.
رئیس بهزیستی چابهار عنوان کرد: اردوکاه ترک اعتیاد در بسیاری از شهرها توسط شهرداری‌ها ساخته می شود زیرا این یک دغدغه شهری به شمار آمده ولی تاکنون این معضل در چابهار به دغدغه تبدیل نشده است که جای بسی بررسی دارد.
وی تصریح کرد: حتی اگر  شهرداری بتواند یک مکان را بعنوان اردوگاه اجاره کند نیز راضی کننده است تا با جمع آوری معتادین سطح شهر به یک معضل بزرگ شهری پایان داده شود.
وی خاطرنشان کرد: در اردوگاه های ترک اعتیاد به علت بزرگتر بودن مکان میتوان خدمات رسانی بیشتری به معتادان کرد چنانچه همین عملکرد در شهرهای دیگر کشور اجرایی شده و به خوبی جواب داده است.
وی تشریح کرد: ایجاد اردوگاه در شهر از شیوع بیماریهایی نظیر ایدز جلوگیری کرده و جامعه ای سالم را برای نسل های آینده تضمین می کند.
انتهای خبر/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۸۹۳۱


ارسال