سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ,16 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۳
در ششمین روز از هفته تربیت بدنی؛
برگزاری جشنواره بازی های بومی محلی و ورزش های روستایی در بخش پلان چابهار
 
به مناسبت هفته ورزش جشنواره بازی های بومی و محلی در بین جوانان و نوجوانان بخش پلان چابهار برگزار شد.
به گزارش عصرهامون، در ششمین روز از هفته تربیت بدنی بازی های بومی محلی و ورزش های روستایی در رشته های کپگ، طناب کشی، هشتی، نه گدکی، کشتی سنتی و دو و میدانی ویژه دانش آموزان در روستای صدیق زهی بخش پلان چابهار برگزار شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان چابهار در حاشیه این مراسم در گفتگو با چهاربهاران، اظهار کرد: مسابقات بومی محلی با شرکت تیم های از بخش پلان و مرکزی و با همکاری اداره ورزش وجوانان چابهار، بخشداری پلان ، کانون جوانان هلال احمر صدیق زهی ، شوراهای اسلامی صدیق زهی و مسافرزهی در روستای صدیق زهی برگزار شد.
 عمر بلوچ با بیان اینکه احیای بازی های بومی، ترویج فرهنگ ورزش و ایجاد نشاط و سلامتی را بسط می دهد افزود: ورزش های بومی و محلی منطقه ما علاوه بر پر کردن اوقات فراغت دارای مزيت های ورزشی مفرح، سالم و سازنده می باشد.

وی ادامه داد: بازی های بومی محلی از دیرباز سینه به سینه به نسل های کنونی رسیده وحفظ این ارزش های فرهنگی، سنتی و ورزشی بین روستائیان باعث جلوگیری از خطرات اجتماعی گوناگون می شود.
 
بلوچ خاطرنشان کرد: در پایان این مسابقات به تیم ها و نفرات برتر جوایزی تحت عنوان یادبود این دوره از بازی های بومی و محله ای داده می شود تا شاید انگیزه و خاطره ای برای نوجوانان بخش پلان در ادامه این نوع از ورزش ها باشد.
​انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۲۰۹


ارسال