برای نخستین بار در کشور انجام شد؛

پرورش 5 هزار بچه ماهی در بندر چابهار با قفس دریایی

3 آبان 1396 ساعت 12:35

معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار، گفت: برای نخستین بار یک شرکت خصوصی با سرمایه‌گذاری در بخش شیلات و آبزی‌پروری با نوآوری و بهره‌گیری از علم نوین موفق به وزن رسانی 5 هزار قطعه بچه ماهی در قفس در دریا شده است.


به گزارش عصرهامون، سعید عیسی زاده در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران اظهار کرد: قفس‌های به وزن رسانی بچه ماهی از وزن 5 گرم تا 25 گرم در محیط دریا در خلیج چابهار و اسکله صیادی تیس در محدوده منطقه آزاد چابهار مستقرشده‌اند.

وی افزود: این‌گونه به وزن رسانی بچه ماهی معمولاً در خشکی و تأسیسات خاص صورت می شود و شرکت آبزی گستران ساحل مکران (آگسام) با همکاری و توصیه شرکت مهندس مشاور فرانسوی برای نخستین بار در ایران اقدام به وزن رسانی در دریا کرده است.

عیسی زاده بیان کرد: نخستین بارگذاری آزمایشی با 5 هزار قطعه نتایج خوبی داشته و این تجربه آزمایشی هنوز ادامه دارد و در گام بعدی بارگذاری 200 هزار قطعه بچه ماهی دردی ماه سال جاری عملی خواهد شد.

معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار خاطرنشان کرد: ظرفیت فعلی این قفس‌ها 240 هزار قطعه بچه ماهی برای حدود 150 تن تولید ماهی پرواری است.

به گفته وی؛ با توجه به مطالعات آمایش سرزمینی و بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته، به‌منظور استفاده حداکثر و بهینه از پتانسیل‌های شیلاتی منطقه آزاد چابهار در راستای آمایش سرزمینی، پارک شیلاتی سازمان متشکل از سه شهرک صنعتی شامل شهرک آبزی‌پروری، شهرک عمل‌آوری محصولات دریایی و منطقه صید و صیادی است.

انتهای پیام/


کد مطلب: 99210

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/interview/99210/پرورش-5-هزار-بچه-ماهی-بندر-چابهار-قفس-دریایی

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/