سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ ,16 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۸
در ادامه سریال قطعی تلفن در جنوب شرق؛
"کلید قطع اینترنت" در دست خرابکاران!/ فیبر نوری جنوب سیستان و بلوچستان باز هم قطع شد
 
در حالی مردم جنوب سیستان وبلوچستان با قطعی مکرر خطوط تلفن و عدم آنتن دهی موبایل و اینترنت مواجه هستند که به گفته مسئولان مخابرات استان دلیل اصلی این نارضایتی به قطعی فیبرهای نوری توسط عده ای خرابکار بر می گردد.
به گزارش عصرهامون، «من نبودم دستم بود، تقصیر آستینم بود» این ضرب المثل اوضاع کنونی مردم جنوب سیستان وبلوچستان را به رخ می کشد که برای پیدا کردن مقصر اصلی قطعی مکرر خطوط تلفن، فیبرهای نوری و عدم آنتن دهی تلفن های همراه و اینترنت دست به دامان اصحاب رسانه شده اند.
صبح امروز در تماس با پایگاه خبری عصرهامون عده ای از مردم شهرهای راسک، سرباز، سراوان و روستاهای اطراف آن از قطعی مکرر خطوط تلفن و عدم آنتن دهی آن و سرعت پایین اینترنت ابراز گلایه مندی کرده و خواستار رسیدگی به سریال تکراری قطعی خطوط تلفن در جنوب استان شدند.
به گفته اهالی این مناطق خدمات‌دهی دستگاه‌های دولتی همانند شرکت مخابرات هر روز نسبت به گذشته بدتر شده و اندر خم یک کوچه‌ باقی مانده به گونه ای که در طی یک ماه چندین بار مردم این دیار روزهای بدون تلفن و اینترنت را سپری می کنند.
در کما به سر بردن شبکه اینترنت و قطعی مکرر تلفن علاوه بر اینکه امان مردم را طاق کرده باعث رنجش خاطر دانشجویان و جوانان تحصیلکرده این منطقه شده به گونه ای که دانشجویان در هفته‌ای هفت روزه به طور تقریبی بیشتر با قطعی ارتباطات به سر می برند تا استفاده از امکانات و تجهیزات موجود.
در تماسی که خبرنگار اجتماعی عصرهامون با محمود رضا رضایی مدیرعامل شرکت مخابرات سیستان و بلوچستان داشت وی دلیل قطع مکرر خطوط تلفن طی روزهای اخیر را قطع عمدی فیبرهای نوری عنوان کرد و گفت: از شب گذشته تا صبح امروز سه مرحله فیبرهای نوری این مسیر به صورت عمدی قطع شده که توسط نیروهای مخابرات وصل شده است.
وی با بیان اینکه اگر مردم همکاری نکنند امکان سرویس دهی و خدمات دهی مناسب وجود نخواهد داشت: افزود: این معضل با همراهی مردم، معتمدین و ریش سفیدان رفع خواهد شد.
در همین رابطه اصغر بایگان مسئول مخابرات شهرستان سرباز در پاسخ به خبرنگار عصرهامون با تایید قطعی تلفن و اینترنت برخی نقاط شهرستان سرباز بیان کرد: دلیل قطعی اختلال در فیبر نوری بوده که عده ای خرابکار این کار را کرده اند.
وی دلیل عدم آنتن دهی خطوط تلفن و اینترنت در مناطق احمد آباد و امام آباد راسک را کوهستانی بودن منطقه عنوان کرد و ادامه داد: ظرف دو ماه آینده این مشکل هم با نصب دو آنتن جدید برطرف خواهد شد.
به گفته مسئول مخابرات شهرستان سرباز دلیل سرعت پایین اینترنت نیز به علت قطعی فیبرهای نوری می باشد.
مرادی رئیس اداره مخابرات ایرانشهر، بزمان، سرباز و دلگان نیز به خبرنگار عصرهامون گفت:از دیروز تا امروز خطوط ارتباطی سه منطقه توسط عده ای خرابکار قطع شده که همکاران مربوطه در حال رفع نقص هستند.
وی با تاکید بر این مطلب که عده ای خرابکار به صورت عمدی فیبرهای نوری را قطع کرده اند، افزود: مسیر ارتباطی ما از طریق همین فیبرنوری ها است.
در همین زمینه احمدی نسب مسئول مخابرات سراوان نیز در تماسی که خبرنگار عصرهامون به وی داشت از پاسخ گویی خودداری کرد و گفت: بدون هماهنگی با روابط عمومی استان به هیچ کس اطلاعاتی در این خصوص نمی دهم.

انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۲۹۰


ارسال