جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ,25 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۲
‌دیدگاه دانش آموزان زاهدانی در خصوص روز استکبار ستیزی؛
سربازان کوچک انقلاب پیرو ولایت فقیه هستند/حضور گسترده ملت در راهپیمایی 13 آبان باعث ناامیدی و ترس دشمن می شود
 
تعدادی از دانش آموزان زاهدانی با بیان اینکه ما سربازان کوچک انقلاب و عاشق ولایت فقیه هستیم، گفتند: در راهپیمایی 13 آبان شرکت می کنیم تا با شعارهای کوبنده "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی بزنیم.
به گزارش عصرهامون، سیزدهم آبان ماه در تقویم کشور به منظور بزرگداشت یاد شهدای دانش‌آموز سال ۱۳۵۷ به نام روز دانش‌آموز نامگذاری شده است. در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸ نیز دانشجویان پیرو خط امام سفارت آمریکا را تسخیر کردند و پس از آن سفارت سابق آمریکا، لانه جاسوسی نام گرفت و ۱۳ آبان در تقویم کشور به نام روز دانش‌آموز ثبت شد.
هر سال همزمان با این روز، دانش‌آموزان سراسر کشور با حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان با شعار مرگ بر آمریکا و مشت‌های گرده کرده فریاد می‌زنند که آمریکا همچنان برای ملت ایران غیرقابل اعتماد است.
اما ۱۳ آبان برای نسل امروز که دوران انقلاب و جنگ را لمس نکرده‌ است چه معنایی دارد که هر سال با همان شور و اشتیاق در راهپیمایی حضور یافته و به تبعیت از امام حسین(ع) فریاد آزادگی و هیهات من الذله را سر می‌دهد؟
در همین راستا خبرنگار عصرهامون از تعدادی دانش آموز زاهدانی در این خصوص سوالاتی پرسید که نظر آنان را در ذیل می خوانید.
 
صحنه دفاع همچنان باقی است
سید مهدی باقری دانش آموز کلاس پایه یازدهم در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه 13 آبان به عنوان روز استکبارستیزی در تقویم کشور ثبت شده است، گفت: به یاد دارم از کلاس چهارم تا کنون هرسال همراه پدرم برای شرکت در راهپیمایی ها حاضر می شوم زیرا معتقد هستم این حضور باعث ناامیدی و ترس دشمن از ملت همیشه در صحنه ایران خواهد شد.
وی 13 آبان را نماد وحدت و همدلی مردم عنوان کرد و گفت: ما دانش آموزان هچون شهدای دوران دفاع مقدس باید در چنین صحنه هایی حضور داشته باشیم تا دشمنان بدانند صحنه دفاع همچنان باقی است و ما پیرو ولایت فقیه خود هستیم.
این دانش آموز زاهدانی با اشاره به اینکه راهپیمایی هر سال باشکوه تر از سال گذشته برگزار می شود، افزود: امسال ترامپ از سر نادانی و بی عقلی بی حرمتی هایی به ملت ایران کرد که حضور ما دانش آموزان به عنوان نسل جدید انقلاب جواب یاوه گویی های آنان را خواهد داد تا بدانند همه ملت ایران به معنای واقعی یک سپاهی هستند.
وی بیان کرد: امسال هم با انرژی مضاعف تری در راهپیمایی 13 آبان شرکت می کنم تا با شعارهای کوبنده "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی بزنم.
 
سربازان کوچک انقلاب پیرو ولایت فقیه هستند
علی خیاطی دانش آموز پایه هفتم نیز علت حضور در راهپیمایی 13 آبان اینگونه توصیف کرد که ما دانش آموزان، سربازان کوچک انقلاب هستیم که عاشق ولایت فقیه می باشیم از همین رو به عشق رهبرمان و برای حمایت از آرمان هایی که شهدا برای آن جان باختند به میدان خواهیم آمد تا با مشت های گره کرده همانند موشک بر سر یاوه گویان استکبار جهانی فرود آئیم.
 وی ادامه داد: از زمانی که به یاد دارم من و خواهرانم همراه پدرمان در راهپیمایی روز 13 آبان شرکت می کنیم و فریاد خشم و نفرت خود را از دشمنان اعلام می کنم.
این دانش آموز زاهدانی خاطر نشان کرد: با پخش تصاویر ظلم و ستم به کودکان مظلوم و مردم مسلمان توسط دشمن که در تلویزیون می بینم امسال تصمیم گرفتم کوبنده تر فریاد " مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" را سر دهم تا از این طریق از کودکان و هم سن و سالان خودم دفاع کنم و بگویم که از شما حمایت کرده و تنهایتان نمی گذاریم.
 
همه ملت ایران یک سپاهی هستند
میلاد درانی یکی از جوانان 22 زاهدانی در این خصوص بیان کرد: ملت ایران همیشه در مقابل دشمن ایستادگی کرده و حامی مظلومان بوده است.
وی با بیان اینکه حضور گسترده مردم به ویژه جوانان اثر بسزایی در خنثی سازی نقشه شوم دشمنان دارد، گفت: این حضور علاوه بر اینکه باعث ترس دشمن می شود به آنها نشان می دهد ملت ایران پشتیبان ولایت فقیه است لذا در این روز با گفتن شعارهای کوبنده مشت محکمی بر دهان استکبار زده می ‌شود.
وی با اشاره به گستاخی های اخیر ترامپ نیز افزود: همه ملت ایران یک سپاهی هستند و اجازه نمی دهند که عده ای دیوانه به آرمان و ارزش های آنها توهین کند لذا با حضور گسترده خود در این راهپیمایی بر این فرموده رهبر کبیر انقلاب تاکید می کنیم که " آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند" و غیرقابل اعتماد است.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۳۴۹


ارسال