سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ,18 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۶
امام جمعه موقت اهل سنت چابهار مطرح کرد:
مردم چابهار چشم انتظار آماده سازی زیرساختهای اولیه مرز ریمدان برای تجارت با پاکستان
 
امام جمعه موقت اهل سنت چابهار گفت: مردم این شهرستان سال هاست چشم انتظار آماده سازی زیرساختهای اولیه مرز ریمدان برای فعالیت های تجاری با کشور همسایه پاکستان می باشند.
به گزارش عصرهامون، مولوی عبدالواحد بزرگ زاده در گفت و گو با چهاربهاران اظهار کرد: مرز ریمدان با ظرفیت بالای تجاری و اقتصادی با گذشت بیش از 15 ماه رسما به عنوان جابه جایی کالا و مسافر مشخص شده است.
وی با اشاره به تاثیر مرز بر معیشت مردم افزود: مرز ریمدان یکی از امیدهای مهم مردم بخش دشتیاری، چابهار و مناطق همجوار برای اشتغالزایی است و باید هرچه سریع تر زیر ساخت های آن نظیر اینترنت، امکانات رفاهی و تجهیزات جابجایی کالا و مسافر آماده سازی شود.
وی در خصوص مشکلات مردم چابهار تشریح کرد: چابهار مشکلات زیادی در زمینه آموزش، بهداشت، راه، برق، حاشیه نشینی و آب دارد که زندگی مردم را در تنگنا قرار داده است و از سوی دیگر افزایش جمعیت منطقه با کمبود امکانات تداخل پیدا کرده که نیازمند سرمایه گذاری و مرفه سازی بیشتر دولتی می باشد.
وی در خصوص مشکلات حاشیه نشینی چابهار تصریح کرد: استاندارد سازی مدارس، بهره مندی حاشیه نشینان از امکانات برق و آب، توسعه بخش های شیلات و کشاورزی، آبرسانی به شهر و روستاهای چابهار باید در اولویت های عملکردی دولت قرار گیرد.
امام جمعه موقت اهل سنت چابهار ادامه داد: چابهار با ظرفیت های فراوان نباید با مشکلات اجتماعی ناشی از حاشیه نشینی، بیکاری و فقر رو به رو باشد در حالی که از سه نعمت بزرگ منطقه آزاد، بندر و شیلات برخوردار است و اینها تنها گوشه ای از مزیت های شگرف منطقه می باشد.
​مولوی بزرگ زاده خاطرنشان کرد: تاسیس و فعالیت بازارچه های مرزی در هر منطقه نوید دهنده ایجاد هزاران شغل و توسعه و پیشرفت مناطق مرزی می باشد و بر همین اساس چشم امید مردم محروم منطقه دشتیاری به مرز ریمدان بسته شده است تا مردمی که سالیان متمادی از فرصت مرز بی بهره بوده اند اکنون به داد و ستد با مرزنشینان آنسوی مرز مشغول شوند.
​انتهای پیام/ک
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۹۰۹


ارسال