جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۹ ,3 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰
دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان خبر داد:
بدرقه زائران پاکستانی توسط مردم شیعه و سنی استان/ در خروج زائران از کشور مشکلی وجود ندارد
 
دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان از بدرقه زائران پاکستانی اربعین حسینی توسط مردم شیعه و سنی استان خبر داد و گفت: در حال حاضر مشکل چندانی وجود ندارد زیرا تراکم و حجم خروجی زائران مانند قبل نیست و در طول یک ماه انجام می شود.
به گزارش عصرهامون، انگار همین دیروز بود که مردم شیعه و سنی سیستان وبلوچستان در قالب گروه های مردمی با نصب نشان خادم‌الحسین(ع) بر سینه‌های خود در موکب مرزی امام خمینی(ره) شهرستان میرجاوه و موکب امام خامنه‌ای در زائرسرای امام رضا(ع) شهرستان زاهدان گرد هم آمده‌ بودند تا دست به دست هم دهند و نشان دهند عشق به امام حسین(ع) رنگ و مرز و مذهب نمی‌شناسد.
در همان ایام (اربعین حسینی) که یاد شهادت مظلومانه سید و سالار شهیدان و ۷۲ تن آزادی خواهش دل همگان را به درد می آورد و روح و جان انسان را به سمت حرم امامین سوق می دهد؛ عده ای از مردم سیستان و بلوچستان به صورت خودجوش اقدام به استقبال و پذیرایی از زوار پاکستانی می کنند تا به مقصد اصلی شان که زیارت حرم امام حسین (ع) است برسند و در بازگشت هم با میهمان نوازی بی نظیری که دارند آنها را بدرقه می کنند تا به کشورشان بازگردند.
 

رضا بختیاری دبیر ستاد مردمی اربعین استان سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون در خصوص بازگشت زائران پاکستانی اربعین حسینی گفت: این روزها مردم سیستان وبلوچستان همچون زمانی که از زائران پاکستانی اربعین حسینی استقبال و پذیرایی می کردند در حال پذیرایی و بدرقه از این زائران هستند تا به سوی کشورشان برگردند.
دبیر ستاد مردمی اربعین استان افزود: در همین راستا گروهی از زائران در موکب امام خامنه‌ای در زائرسرای امام رضا(ع) شهرستان زاهدان توسط آستان قدس و گروهی هم در موکب مرزی امام خمینی(ره) شهرستان میرجاوه توسط گروه های مردمی مورد پذیرایی قرار گرفته تا با سلامت کامل به سمت کشور خود راهی شوند.
 

وی گفت: در حال حاضر مشکل چندانی وجود ندارد زیرا تراکم و حجم خروجی زائران مانند قبل نیست و در طول یک ماه انجام می شود.
گفتنی است پنج کمیته حمل و نقل، بهداشت و درمان، اسکان، اطعام و فرهنگی در ستاد مردمی تشکیل شده تا به زائران پاکستانی خدمات جامعی ارائه شود که همه فعالیت‌ها حتی فعالیت‌های درمانی توسط نیروهای داوطلب صورت گرفته است.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۹۹۵۶


ارسال