سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ,18 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۴
وزیر نفت ایران خبر داد
امضای چند قرارداد مهم نفتی با شرکت‌های خارجی تا پایان سال ۹۶
 
وزیر نفت در پاسخ به سوالی در مورد تاثیر تحریم های آمریکا بر تمایل شرکت های غیر آمریکایی نظیر توتال برای همکاری با ایران گفت: «تاکنون همه چیز خوب پیش رفته است. ما امیدواریم بتوانیم قبل از پایان سال شمسی جاری چند قرارداد را هم به امضا برسانیم.»
به گزارش عصرهامون به نقل از پایگاه خبری سی ان بی سی، بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران گفت شرکت های انرژی آمریکایی بازندگان اصلی تحریم های یکجانبه اعمال شده از سوی دولت آمریکا علیه ایران هستند.
وی که در حاشیه نشست اوپک در وین با خبرنگاران سخن می گفت افزود، سیاست تحریمی آمریکا هم گیج کننده و هم به ضرر خود آمریکایی هاست.
«من نمی فهمم چرا شرکت های آمریکایی نمی توانند وارد بازار ایران شوند. آنها نمی توانند در بزرگترین پروژه های نفتی جهان که در ایران قرار دارد مشارکت کنند.»
زنگنه همچنین گفت، ایران «هیچ مشکلی» با تخصص یا سرمایه آمریکایی ندارد و کشورش برای تکمیل چند پروژه مهم طراحی شده برای افزایش تولید نفت این کشور به میلیاردها دلار سرمایه گذاری نیاز دارد.
وی در پاسخ به سوالی در مورد تاثیر تحریم های آمریکا بر تمایل شرکت های غیر آمریکایی نظیر توتال برای همکاری با ایران گفت: «تاکنون همه چیز خوب پیش رفته است. ما امیدواریم بتوانیم قبل از پایان سال شمسی جاری چند قرارداد را هم به امضا برسانیم.»
زنگنه گفت، قراردادهای توسعه زیرساخت های نفتی ایران معمولا 3 ساله هستند و تاثیر چندانی از هرگونه توافق کاهش اوپک که در نشست امروز به دست می آید نمی پذیرند.
زنگنه همچنین تمدید نه ماهه توافق کاهش تولید را «بهتر» از تمدید 6 ماهه که از دیگر گزینه های تصمیم گیری دیروز اوپک بود توصیف کرد و گفت، هر چه طول تمدید بیشتر باشد «بازار با ثبات تر خواهد شد.» وی گفت، قیمت های فعلی بالا نیست اما غیرقابل قبلو است و اکثر اعضای اوپک خواهان قیمت های 60 تا 65 دلاری هستند.
وزیر نفت ایران افزود: «من فکر می کنم ضروری است که اعضا یا مشارکت کنندگانی که به طور کامل به تعهدات خود عمل نکرده اند در طی ماه های آینده کوتاهی خود را جبران کنند.»
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۰۰۳


ارسال