سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ,18 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۶
با حضور تولیت آستان قدس رضوی؛
«اندیشه‌های اقتصادی شهید آیت الله مدرس(ره) » رونمایی شد
 
همزمان با هشتادمین سالروز شهادت شهید آیت الله سید حسن مدرس(ره)، کتاب «اندیشه‌های اقتصادی شهید آیت الله مدرس(ره)» رونمایی شد.
به گزارش عصرهامون به نقل از کاشمربصیر امروز همزمان با دهم آذرماه سالروز شهادت شهید مجاهد آیت‌الله سیدحسن مدرس(ره) با حضور تولیت آستان قدس رضوی از کتاب «اندیشه‌های اقتصادی شهید آیت‌الله سیدحسن مدرس(ره)» رونمایی شد.
مدیر عامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس و زیارتگاه شهید مدرس(ره) کاشمر در حاشیه این مراسم در گفتگو با کاشمربصیر گفت: موسسه آستانه حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) همزمان با نکوداشت هشتادمین سالگرد شهادت آیت الله مدرس(ره)، در راستای تبیین ابعاد روحی، بینش سیاسی و اندیشه‌های اقتصادی آن فقیه و مجاهد خستگی ناپذیر کتاب اندیشه‌های اقتصادی این عالم بزرگوار را تدوین و چاپ کرده است.
حمزه سپهریان عنوان کرد: این کتاب در  زیارتگاه شهید مدرس(ره) به نگارش درآمده است و امروز با حضور تولیت آستان قدس رضوی رونمایی شد.
وی ادامه داد: کتاب «اندیشه‌های اقتصادی شهید آیت الله مدرس(ره)» در دو فصل تدوین شده که فصل نخست آن با عنوان «کارنامه درخشان» به معرفی شهید مدرس(ره)، فقیه و مجاهد خستگی ناپذیر می‌پردازد.
 سپهریان تصریح کرد: فصل دوم این کتاب با عنوان «زیرساخت‌های توسعه اقتصادی در اندیشه شهید مدرس» به افکار، اندیشه‌ها و مذاکرات اقتصادی شهید مدرس(ره) پرداخته است و مباحثی از جمله مالیات، مشارکت عمومی، مالکیت خصوصی، نفت، توجه به چشمه‌های ثروت کشور و... در آن مطرح می‌شود.
وی افزود: مهم‌ترین مبحث در فصل دوم این کتاب، زیربنای رشد و توسعه اقتصادی در اندیشه شهید مدرس(ره) است که  در این قسمت مسائلی از جمله حمایت از تولید داخلی و تأکید بر استفاده از کالای داخلی، استفاده از تجربه و تخصص نیروهای داخلی در استفاده از معادن و منابع، جلوگیری خروج سرمایه از کشور، توجه به صنعت و فراهم کردن زمینه‌های تولید کارخانه، اهمیت و جایگاه راه آهن در اقتصاد، توجه به نحوه خرج کردن سرمایه مملکت، توجه به کشاورزی و خالصجات و حمایت از صادرات مورد بررسی قرار گرفته است.
 مدیر عامل آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) یادآور شد: کتاب «اندیشه‌های اقتصادی شهید آیت الله مدرس(ره) » توسط انتشارات به نشر در 128 صفحه در قطع رقعی و 2 هزار نسخه به صورت مصور چاپ و منتشر شده است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۰۰۴


ارسال