چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ,12 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۳
امام جمعه زاهدان:
پیامبر اکرم (ص) بزرگ ترین منادی وحدت در عالم بشری است/ تقوا ستون و پایه همه کارهاست
 
امام جمعه زاهدان گفت: نبی مکرم اسلام پایه گذار وحدت بشریت بود و حتی اهل کتاب و جوامع غیر اسلامی را فراخوان داد. اشتراکاتی که وجود داشت درباره اینکه پیامبر(ص) پایه گذار وحدت بود هیچ انسان با وجدانی نمی تواند انکار کند.
به گزارش عصرهامون، آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه زاهدان در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهرستان گفت: رسول مکرم اسلام نگاهش به وحدت مشخص است هیچ کس نمی تواند تردیدی در این قصه داشته باشد که پیامبر اکرم بزرگترین منادی وحدت در عالم بشری است.
وی افزود: چگونه بین قبایل و طوایف انس و آشتی و مودت و برادری را به وجود آورد؟ بین مهاجر و انصار التیام و انتزاج به وجود آورد.
اما جمعه زاهدان گفت: نبی مکرم اسلام پایه گذار وحدت بشریت بود و حتی اهل کتاب و جوامع غیر اسلامی را فراخوان داد. اشتراکاتی که وجود داشت درباره اینکه پیامبر(ص) پایه گذار وحدت بود هیچ انسان با وجدانی نمی تواند انکار کند اما سخن ما درباره امام صادق(ع) است که او به عنوان رئیس مذهب ما معرفی می شود و انشقاق امت اسلامی در قالب مذاهب گوناگون تقریبا در تاریخ معاصر او درست شده است. 
آیت الله سلیمانی افزود: تقوا در واقع پایلوت همه کارهاست. تقوا فندانسیون همه کارهاست. زیر ساخت و زیر بنای همه اقدامات است. اگر اقداماتی که مبتنی بر ارزش بنا باشد در جامعه صورت گیرد، بدون تقوا ساختمان بی ستون و بی پایه است.
خطیب جمعه زاهدان یادآور شد: امانت را ادا کنید. مهمترین امانتی که در اختیار ماست قران کریم است و امانت خداست. مهمترین امانت انقلاب اسلامی خون بهای شهداست و از برکات منویات امام امت و رهنمود رهبری معز انقلاب است. هیچ امانتی از این امانت سنگین تر و بزرگتر نیست.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۰۰۵


ارسال