سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ,18 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس جمهور صبح امروز در سفر استانی خود به سیستان و بلوچستان در فرودگاه زابل از پیگیری وعده های خود در سال 93 خبر داد.
به گزارش خبرنگار عصرهامون، صبح امروز حسن روحانی در فرودگاه زابل با بیان اینکه  بسیار خوشحالیم که در دولت دوازدهم به استان پهناور سیستان و بلوچستان سفر کردیم، گفت: هدف از این سفر پیگیری برنامه هایی است که در سال 93 به مردم قول داده ایم.
 
وی ادامه داد: همچنین برخی طرح های دیگر در نظر گرفته شده که در طول سفر اعلام خواهد شد.
 
روحانی ادامه داد: علاوه بر سفر به زاهدان، سفر به چابهار و افتتاح فاز نخست بندر شهید بهشتی از برنامه های این سفر است.
وی در ادامه از مردم غیور سیستان و بلوچستان که در انتخابات حضور پرشور داشتند تشکر کرد.

سید دانیال محبی استاندار سیستان و بلوچستان در جمع مردم زابل در استادیوم شهید طباطبایی این شهرستان ضمن خوش آمد گویی و تبریک ولادت پیامبر مکرم اسلام (ص) اظهار کرد: امیدواریم این سفر ریاست جمهوری دستاوردهای قابل قبولی به همراه داشته باشد.

مردم سیستان به انتظار احیاء حق آبه تالاب هامون اند
وی با بیان اینکه این دومین سفر از دور دوم سفر ریاست جمهوری  دوازدهم به استان سیستان و بلوچستان است، افزود: مردم آگاه استان وظیفه خود دانستند که به محضر شما شرفیاب شوند.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه توسعه، امنیت، فرهنگ و مرزداران غیوری که در گذشته بودند همچنان ادامه دارد، خاطر نشان کرد: مردم سیستان انتظار دارند حق‌آبه تالاب بین‌المللی هامون احیا شود.
 
محبی اضافه کرد: به لحاظ امنیتی سیستان نسبت به جاهای دیگر به لحاظ آمادگی و مشارکت در انتخابات گذشته فعال بوده و نمونه فعلی اش حضور یک پارچه و پررنگی که اکنون دارند.
 
وی ادامه داد: مردم استان امیدوارند پروژه‌هایی از جمله خط آهن، گازرسانی از زاهدان به زابل و طرح 146 هکتار آبیاری دشت سیستان، طرح 46 هزار هکتاری ، پروژه های بزرگراه و جاده ها به سرعت به نتیجه برسد و نتیجه آن را شاهد باشند.
 
استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بحث بازارچه‌های مرزی استان ظرفیتی مهم است، گفت: مردم امیدوارند هرچه زودتر فعال شود. همچنین مردم سیستان انتظار دارند حق‌آبه تالاب بین‌المللی هامون احیا شود.

هنوز کارهای بر زمین مانده در سیستان وجود دارد
آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در ادامه این مراسم ضمن عرض خیر مقدم  به ریاست جمهور و هیات همراه افزود: سیستان به موزه تاریخ ودروازه تمدن تعبیر شده که شهر سوخته نمادی از تمدن این دیار و این خطه است.
 
وی  ادامه داد: این که حضرتعالی برای تشکر از حضور گسترده مردم در پای صندوق انتخابات برای دوره دوازدهم ریاست جمهوری به استان تشریف آوردید و اولین سفر رسمی خود را به این دیار تعلق دادید از جنابعالی ممنونیم .
 
آیت الله سلیمانی با بیان اینکه نظام اسلامی خدمات فراوانی به کشور و به این خطه ارائه کرده، ادامه داد: عقب ماندگی تاریخی این دیار ایجاب می کند که توجه ویژه ای به این منطقه صورت گیرد.
 
نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان اضافه کرد: در دولت قبل ،تعلق خاطر شما و شخص مقام معظم رهبری به این استان بود اما هنوز کارهای روی زمین مانده در این منطقه وجود دارد که دایر شدن واحد های صنعتی در اینجا باید به گونه ای باشد که پاسخگوی این منطقه باشد .
 
وی با بیان اینکه راه اهن زابل به راه اهن سراسری و مسئله بازاراچه های مرزی کشور قطعا جز موارد ضروری است.
 گفت: با این حال عواید بازارچه های مرزی به کیسه مردم و سفره مردم انتقال پیدا نمی کند که اگر گذر های مرزی برای این کار در نظر گرفته شود قطعا خدمت والایی برای این مردم خواهد بود .
 
وی در ادامه خاطر نشان کرد: دولت محبت کرد مسئله منطقه ازاد را به مرحله ای رساند اما توقع این می رود مجلس پای کار اید واگر مجلس به خوبی برای این کار توجیه نیست از طریق شورای امنیت مالی برای یک پدیده ای که می تواند نسل جوان را در این دیار نگه داشته باشد از حضرتعالی به عنوان رهاورد و دستاورد سفر این مردم توقع دارند.
 
 آیت الله سلیمانی افزود: ریاست جمهور این دیار دیاری است که رکن رکین نظام بود و در انقلاب اسلامی بسیارنقش والایی داشته به طوری که خانواده های دو شهید ،سه شهید و چهار داشتیم لذا حق مسلم این مردم عنایت و لطف بیشتر جنابعالی است .
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۰۱۵


ارسال