سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ,11 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۵
حجت الاسلام والمسلمین بامری:
ترک امر به معروف و نهی از منکر گسترش ناهنجاری ها را در بردارد
 
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: ترک امر به معروف و نهی از منکرسبب رواج فساد و گسترش انواع ناهنجاری های اجتماعی می شود.
به گزارش عصرهامون حجت الاسلام و المسلمین محمود بامری در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا عنوان کرد: به منظور ترویج فرهنگ امر به معروف ونهی از منکر تمامی آحاد جامعه باید دست در دست یکدیگر گذاشته و با اتحاد و همدلی به دنبال فرهنگ سازی آن در جامعه شوند.

وی افزود: جامعه ای که در آن امر به معروف و نهی از منکر در جایگاه واقعی خود قرار داشته باشد به طور حتم با کمترین مشکلات و انحطاطات مواجه خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین بامری خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر بارها توسط پیامبر و ائمه اطهار توصیه و تاکید شده چرا که این فریضه الهی تاثیر به سزایی در رشد جامعه اسلامی و دوری از گناهان و آلودگی دارد.

وی تاکید کرد: اگر هر شخص در قبال عملکرد هم نوعان خود احساس وظیفه کند و با ارشاد و دلسوزی امر به معروف ونهی از منکر انجام دهد وضعیت جوامع به طور کامل تغییر خواهد یافت.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه زابل خاطرنشان کرد: جامعه ای که در آن امر به معروف و نهی از منکر به طور کامل اجرا شود امنیت، آسایش و آرامش جاری و حکمفرماست که نشان از اهمیت ترویج آن دارد.

وی ابراز داشت: در راستای اهمیت ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر و نهادینه کردن آن باید از قیام امام حسین(ع) درس گرفت چرا که امام حسین(ع) با نثار جان خود و یاران خویش اهمیت این موضوع را به اثبات رساندند.

حجت الاسلام و المسلمین بامری اذعان داشت: شرایط ویژه امروز جهان اسلام نشان از کمرنگ شدن فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جوامع اسلامی دارد چرا که خونریزی های امروز میان مسلمانان به دلیل دور شدن از مفاهیم ارزشمند قران و اسلام می باشد.

انتهای پیام/ ف ب
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۱۴۷


ارسال