سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ,11 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۶
گزارشی از محرومیت هایی که گریبان بانوان سیستانی را گرفته؛
محرومیت بانوان سیستانی از مکان تفریحی اختصاصی/ وقتی سلامت جسم و روح نیمی از جمعیت نادیده گرفته می‌شود
 
بانوان نیمی از جمعیت هر کشور، استان و شهری را به خود اختصاص می دهند بنابراین لیاقت داشتن مکانی برای گذران اوقات فراغت، ورزش و حتی فروش محصولات دست ساخته خود را دارند.
به گزارش عصرهامون به نقل از اوشیدا؛ علیرغم ضرورت ایجاد مکانی مناسب و در خور شان بانوان سیستانی اما بانوان این خطه از دارا بودن این امکانات محروم هستند.

وقتی بانوان یک جامعه احساس اعتماد به نفس و شادی کنند به طور حتم این اعتماد به نفس وشادی را نیز به خانواده خود هم منتقل خواهند کرد و این مهم ایجاد نمی شود مگر اینکه مسئولان با اختصاص مکانی مختص آن ها این شادی و شعف را در آنان ایجاد کنند.

وقتی سلامت جسم برای افراد ایجاد شود به طور حتم سلامت روان نیز فراهم می شود و بالعکس، بنابراین نیاز به توجه بیشتر به این قشر از جامعه ضروری است.

به هر حال داشتن محیطی سالم برای بانوان خواسته بزرگی نیست و با کمی همت مسئولان به راحتی این امر امکان پذیر خواهد شد.

ایجاد بازارچه اقتصاد مقاومتی برای بانوان سیستانی ضروری است

مسئول کمیسیون بانوان شورای اسلامی زابل گفت: پیرو درخواست‌های بانوان سیستانی مبنی بر محلی برای عرضه تولیدات بانوان در راستای اقتصاد مقاومتی که شعار سال است پیگیر موضوع از طریق شهرداری زابل شدیم که با همکاری و همراهی همه اعضا و شهردار از مکانی که در اختیار شهرداری زابل قرار داشت برای تجهیز و آماده سازی بدین منظور و هم برای پارک بانوان بازدید به عمل آمد.


شهلا رضوانی ادامه داد: این مکان قابلیت تاسیس پارک بانوان، بازارچه اقتصاد مقاومتی، فرهنگسرا، فضای سرپوشیده ورزشی، مهد کودک و فضای سرپوشیده شهر بازی، پیست پیاده روی و فضای سبز و سرایداری را دارا می‌باشد.

وی افزود: در راستای حل مشکلات بانوان این خطه؛ ایجاد بازارچه اقتصاد مقاومتی جهت فروش محصولات بانوان سیستانی در راستای اشتغالزایی به شدت احساس می شود.

رضوانی تصریح کرد: ایجاد پارک بانوان، فضای سبز سرپوشیده و شهر بازی کودکان و باغ خانواده که در سیستان تاکنون هیچ گونه اقدامی در این خصوص انجام نشده که بانوان بتوانند خستگی ناشی از کار روزانه در ادارات و سازمان ها و یا خانه را در محیطی امن (پارک بانوان) به تفریح و ورزش سپری کنند.

مسئول کمیسیون بانوان شورای اسلامی زابل ابراز داشت: با عنایت به اینکهدزمین مورد نیاز توسط شهرداری زابل واگذار شده انتظار می رود ریاست جمهوری در خصوص تامین اعتبار لازم برای احداث و راه اندازی مکان های فوق صادر کنند.

رضوانی تاکید کرد: با ایجاد زمینه های تعالی و رشد بانوان با ساختارهای اجتماعی و خانوادگی بانوان مستحکم تر شده و همچنان در کمال سربلندی همدوش مردان خدمت کنند.

مسئول کمیسیون بانوان شورا در پایان بیان کرد: انتظار می رود با همت همه مسئولین سیستان دوست و خواهران و برادران هر چه سریعتر این مهم اجرایی شود تا بانوان سیستانی از مکانهایی که لیاقتش را دارند برای انجام فعالیت‌های مختلف استفاده کنند.

انتهای پیام/ف ب
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۱۵۰


ارسال