سه شنبه ۱ تير ۱۴۰۰ ,22 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۸
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان دلگان:
خانواده در شکل گیری ساختار جامعه نقش مستقیمی دارد/ فرزندان آداب زندگی اجتماعی را از والدین می آموزند
 
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان دلگان گفت: خانواده با تربیت فرزندان نقش مستقیمی در شکل گیری ساختار جامعه دارد.
به گزارش عصرهامون به نقل از دلگان پرس، نشست فرهنگی با موضوع بررسی آسیب های اجتماعی دلگان در حوزه علمیه خواهران حضرت رقیه (س) این شهرستان برگزار شد.
حسین شهرکی در این نشست با اشاره به اینکه خانواده در شکل گیری ساختار جامعه نقش مستقیمی دارد، گفت: پس این خانواده است که شالوده و سنگ بنای هر جامعه ای را تشکیل می دهد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان دلگان با تاکید بر اینکه در خانواده این والدین هستند که موجب پیدایش شخصیت در فرزندان می شوند، تصریح کرد: فرزندان و به خصوص کودکان آداب زندگی اجتماعی را از خانواده و از والدین می آموزند.
وی با بیان اینکه آداب زندگی اجتماعی را کودکان به صورت عملی از والدین خود یاد می گیرند، افزود: تذکر و توصیه شفاهی کودکان و فرزندان نه تنها عملکرد مطلوبی نخواهد داشت، بلکه نتیجه عکسی خواهد داشت.
این مسئول عنوان کرد: در هر حال خانواده هم در عرصه پیشگیری از معضلات و مشکلاتی که در جامعه پیش می آید و هم در عرصه درمان این مسائل و مشکلات نقش اصلی و اساسی را دارد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان دلگان گفت: می توان گفت همان اندازه که به احساسات و عواطف سرشار مادر نیازمند است، به قدرت، قاطعیت، تدبیر و مدیریت پدر نیز احتیاج دارد.
شهرکی خاطرنشان کرد: بدون تردید اگر در فضای خانواده صمیمیت و مهربانی حاکم باشد و فرزندان بتوانند به صورت واضح معضلات خود را در آن بیان کنند و با هدایت والدین آنها را برطرف شوند، بسیاری از مشکلات جامعه ما بر طرف خواهد شد.
این نشست با همکاری کانون فرهنگی زنان بلوچ و حوزه علمیه خواهران حضرت رقیه (س) شهرستان دلگان برگزار شد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۱۶۷
مرجع : دلگان پرس


ارسال