سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ,11 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۴
در ادامه واردات کمرشکن به کشور؛
مسواک و شانه در لیست کالاهای وارداتی!/ تولید کننده ایرانی در انزوا به سر می برد
 
براساس آمار اتاق بازرگانی صنایع و معادن در پنج ماهه نخست سال ۹۶، بیش از ۲۸ میلیارد تومان مسواک دندان و شانه از کشورهای مختلف جهان وارد ایران شده است.
به گزارش خبرنگار عصرهامون، در حالی تولید کنندگان ایرانی در انزوا قرارگرفته اند و هر روز درب یکیاز کارخانه ها یا تولیدی ها بسته می شود که آمار واردات هر سال رو به صعود است.
 
براساس آمار گمرک سال گذشته در یازده ماهه نخست سال ، بیش 743 تن مسواک دندان، به ارزش ۲۸ میلیارد تومان از کشورهای مختلف وارد ایران شده که میزان تنها در پنج ماهه نخست سال به بیش از ۱۷ میلیارد تومان می رسد.
 

علی ای حال براساس آمار اتاق بازرگانی، صنایع و معادن در پنج ماهه نخست سال ۹۶، بیش از ۲۸ میلیارد تومان مسواک دندان و شانه از کشورهای مختلف جهان وارد ایران شده است که براساس واردات این حجم مسواک و شانه، حدود هشت میلیون و ۸۲۰ هزار و ۴۶۸ دلار، ارز از کشور خارج شده است.
 


لازم به ذکر است که ارزش ریالی این میزان واردات، بالغ بر ۲۸ میلیارد و  ۶۶۰ میلیون و  ۹۰۹ هزار و  ۶۶۵ تومان در آمار گمرک به ثبت رسیده است.
 

گفتنی است مسواک دندان و شانه از کشور هایی از جمله امارات، آلمان، چین ، ترکیه، سوئیس، اسپانیا، هند، تایلند و صربستان وارد کشور شده است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۳۳۶


ارسال