جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ,25 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۶
با حضور رئیس سازمان بسیج ورزشکاران کشور صورت گرفت؛
برگزاری اولین یادواره شهدای ورزشکار ووشوی کشور به میزبانی زاهدان
 
صبح امروز یادواره معنوی فرهنگی ورزشی شهدای ورزشکار ووشوی کشور با حضور مسئولین کشوری و استانی و خانواده معظم شهدا در زاهدان برگزار شد.
به گزارش عصر هامون؛ صبح امروز یادواره معنوی فرهنگی ورزشی شهدای ورزشکار ووشوی کشور با حضور مسئولین کشوری استانی و خانواده معظم شهدا در تالار اتاق بازرگانی شهرستان زاهدان برگزار شد.
ورزش ووشو نماد وحدت در سیستان و بلوچستان است
عباس شیبک دبیر این یادواره ضمن گرامی داشت یاد شهدا اظهار داشت: اولین یادواره شهدای ورزشکار ووشوی کشور به میزبانی شهرستان زاهدان و با همکاری سپاه سلمان سیستان و بلوچستان؛ اداره کل ورزش و جوانان استان و بسیج ورزشکاران برگزار شد.
وی افزود: ورزش ووشو در سیستان و بلوچستان به کمک همکاران در تهران و اداره ورزش و جوانان روند رو به رشد داشته است و در این چند سال اخیر توانستیم مسابقات ووشوی غرب آسیا، مسابقات جام در بخش بانوان و مسابقات مختلف در بخش های لیگ برگزار کنیم به طوریکه امروز وشوو به عنوان نماد وحدت در سیستان و بلوچستان تعریف شده و همه جوانان بدون هیج دغدغه ای در کنار هم کار می کنند و در تلاشند تا نام سیستان و بلوچستان  در جای جای کشور بدرخشد.
وی افزود: همچنین در تلاشیم تا در اواخر سال با همکاری سپاه سلمان و فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان به مناسبت گرامی داشت اولین کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان میزبان جام مسابقات در بخش بانوان و آقایان به نام و یاد سردار شهید زنده حاج قاسم سلیمانی باشیم.
وی اضافه کرد: ما مدیون خون شهدا و خانواده شهدا هستیم و امیدواریم بتوانیم هر کس به نوبه خود در راه شهدا و خدمت به کشور اسلامی کاری انجام دهیم.
وجود 5 هزار شهید ورزشکار دوران دفاع مقدس و 120 شهید مدافع حرم در کشور
رئیس سازمان بسیج ورزشکاران کشور سردار داوود آذرنوش در این مراسم ضمن قدر دانی از عوامل اجرایی یادواره با تاکید بر سخنان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) گفت: همایش ها کنگره ها و یادواره هایی که خاص شهدا برگزار می شود هم حضور در آن لازم و ضروریست و هم اهتمام ورزیدن مسئولین در اجرای هر چه بهتر اینگونه مراسم ها را می طلبد.
وی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره 5 هزار شهید ورزشکار دوران دفاع مقدس و همچنین 120 شهید ورزشکار مدافع حرم افزود: شهدا از همه چیز خود گذشتند و برای دفاع از آب و خاک و وطن خود جنگیدند.
وی اضافه کرد: با مطالعه و بررسی زندگینامه، وصیت نامه و مستندات شهدایمان می توان گفت که این 5 هزار شهید ورزشکار هر کدامشان در رشته ورزشی خود کار را به صورت قهرمانی و حرفه ای دنبال می کردند و اینطور نبود که در تنها در مسابقات بومی و محلی فعالیت داشته باشند.
وی اضافه کرد: همه ورزشکاران می دانند هرکس بخواهد در رشته ای ورزشی کار می کند حداقل باید از آمادگی جسمانی برخوردار باشد اما این 5 هزار شهید والا مقام که از 33 فدراسیون کل کشور هستند و تقریبا از هر فدراسیون یک شهید داریم تا فوتبال که بیشترین شهدا را دارد به صورت حرفه ای ورزش را دنبال می کردند.
 سردار آذرنوش ادامه داد: به طور مثال در رشته فوتبال شهید حسن قاضی عضو تیم ملی جوانان و باشگاه سپاهان و شهید رضا مجد کاپتان تیم ملی جوانان بودند و بقیه شهدا نیز به همین صورت به طور حرفه ای ورزش را دنبال می کردند.
وی بیان داشت: آنچه ما را در جنگ 8 ساله و جنگ با سوریه و عراق پیروزکرد ابزار نظامی نبود بلکه روحیه شهادت طلبی و خودباوری بود آنچه ملت ما را متفاوت از دنیا کرده است، ابزار نظامی و سلاح در گام های دوم به بعد قرار دارد.
وی ادامه داد: شهدای والا مقام دوران دفاع مقدس که در زمان خودشان همه چیز را کنار زدند و به جبهه های حق علیه باطل شتافتند تشخیص دادند در این برهه از زمان نیاز کشور به حفظ و حراست از دین و کشور و ناموس و مردم است نه از سکوی قهرمانی.
وی تصریح کرد: ورزشکاران به خاطر داشتن روحیه جوانمردی و پهلوانی نسبت به سایر افراد جامعه متمایز هستند و همه شهدای ورزشکار ما نیز این ویژگی برتر را در خود داشتند و وظیفه همه ما در عرصه ورزش این است تا این فرهنگ پهلوانی و جوانمردی را نهادینه کنیم.
رییس سازمان بسیج ورزشکاران اذعان داشت:  جامعه ورزش بخصوص قهرمانان که چهره و تاثیرگذار هستند باید به مردم در موضوعات مختلف بویژه تقویت روحیه جوانمردی و پهلوانی کمک کنند.
 فرهنگ پهلوانی و جوانمردی را در جامعه نهادینه کنیم
سرهنگ محمد ناظری جانشین سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در این یادواره ضمن گرامی داشت یاد شهدا اظهار داشت: اقتدار ایران اسلامی مرهون خون مقدس شهداست؛ شهدایی که با ایثار جان خود حماسه آفریدند و لازم و ضروریست تا یاد و خاطره آنها را گرامی بداریم.
وی با تاکید بر سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند "یاد شهدا کمتر از شهادت نیست"  افزود: شهدا بهترین الگو برای جوانان هستند و برنامه ریزی ها باید به گونه ای باشد تا تمام توطئه و ترفندهای شوم دشمنان برای گمراه کردن جوانان نقش بر آب شود.
وی با تاکید بر تقویت روحیه شهادت طلبی در جوانان و نوجوانان اضافه کرد: گرامی داشت یاد و خاطره شهدای عزیز می تواند باعث ترویج فرهنگ جهاد و شهادت در نسل جوان گردد.
سرهنگ ناظری اضافه کرد: اگر امروز در این مکان جمع شدیم و از خانواده معظم شهدا تجلیل می کنیم بواسطه امنیت و آرامش و استقلال و آزادی است که شهدا با اهدای خون خود به ما بخشیدند.
وی تاکید کرد: شهدا از ما سه انتظار دارند اول اینکه در جهت حفظ روحیه انقلابی تلاش کنیم؛ "انقلابی فکر کنیم انقلابی عمل کنیم و انقلابی قدم برداریم"؛ دوم اینکه خودباوری را در خود بسط و گسترش دهیم و سوم اینکه با نفوذ دشمن مقابله کنیم.
جانشین سپاه سلمان تصریح کرد: ورزش به تنهایی نمی تواند فرهنگ غایی باشد بلکه ورزش در خدمت اهداف متعالی است و باید اخلاق قهرمانی را ترویج دهیم و روحیه پهلوانی را تقویت کنیم.
وی در پایان بر سه اصل جوانمردی، عدالت و وفای به عهد که در وصیت نامه شهدای ورزشکار نیز آمده است تاکید کرد.
وحدت را به صورت واقعی در همه عرصه ها حفظ کنیم
حسین ثوری مدیر کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان در این مراسم ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا گفت: زبان از بیان عظمت و بزرگی شهدا قاصر است.
وی افزود: هرگاه زندگینامه و وصیت نامه شهدا را می خوانم بسیار تحت تاثیر قرار می گیرم و امیدواریم علاوه بر این یادواره هایی که برگزار می کنیم بتوانیم مسیری که شهدا مانند یک خورشید درخشان برای ما نورانی کردند چه شهدایی که از صدر اسلام در رکاب پیامبر بودند تا امام حسین(ع) و چه شهدای مدافع حرم گام برداریم.
وی افزود: برای اهتزار پرچم جمهوری اسلامی در جای جای جهان بکوشیم تا ایرانی سربلندتر از گذشته داشته باشیم و خواب را از چشم دشمن که نقشه های شومی برای ملت ایران دارد بگیریم.
وی در پایان تاکید کرد: وحدت را در همه عرصه ها به صورت واقعی حفظ کنیم و زنجیرگونه بهم متصل باشیم تا تیری باشیم در چشم دشمن که انسجام ما را نمی خواهد.
در پایان این مراسم از خانواده معظم شهدای ورزشکار و ورزشکاران تجلیل و قدر دانی شد.
انتهای پیام
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۳۷۴


ارسال