چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ ,24 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۸
در آستانه فرا رسیدن شب یلدا؛
جشنواره‌ غذا‌های خوش آب و رنگ سیستان و بلوچستان در زاهدان برگزار شد
 
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان گفت: در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی همزمان با فرا رسیدن شب یلدا جشنواره‌ای از غذا‌های خوش آب و رنگ وصنایع دستی استان در تالار 6 مرداد آموزش فنی و حرفه ای با همکاری کانون آموزشگاه های آزاد استان برگزار شد.
به گزارش عصرهامون به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان، محمد جهانتیغی افزود: در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی همزمان با فرا رسیدن  شب یلدا، جشنواره غذاهای بومی و محلی با هدف فروش و بازاریابی محصولات خانگی با حضور مراکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران زاهدان، سیدالشهدا و شهدای وحدت وکانون آموزشگاه های آزاد استان در 26 غرفه برگزار شد که طی آن شرکت کنندگان انواع غذا‌هایی را که مخصوص این شب بود به نمایش گذاشتند.
وی ادامه داد: برگزاری جشنواره فروش صنایع غذایی خانگی در استان برای اولین بار صورت گرفته و در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و تاکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد درون زا  بوده است.
وی ضمن تشکر ویژه از کانون آموزشگاه های آزاد تصریح کرد: طرح جشنواره فروش محصولات خانگی و صنایع غذایی با همکاری روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای، اداره موسسات کارآموزی آموزشگاه های آزاد اداره کل وکانون آموزشگاه های آزاد استان برگزار شده است.
جهانتیغی گفت: صنایع غذایی در صورت حمایت مسئولین امر می تواند به یکی از اشتغالزاترین حرفه ها تبدیل شود چرا که هر جامعه ای ناگزیر از مصرف غذا است.
وی خاطر نشان کرد: بازخورد خوبی که از فروش محصولات در این جشنواره داشته ایم ما را برای طراحی جشنواره ها و بازارچه های فروش محصولات کارآموزان علی الخصوص در حاشیه شهر مصمم تر کرده است .
گفتنی است در افتتاحیه این جشنواره مدیران کل تعاون کار و رفاه اجتماعی، بانک توسعه تعاون ونیز مسئولین و کارکنان ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، مخابرات، آموزش و پرورش، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و غیره حضور داشتند.

انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۳۸۰


ارسال