يکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ ,21 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۶
امام جمعه زاهدان:
حفظ وحدت و عدم توجه به وعده‌های کاذب آمریکا لازمه استحکام نظام است
 
امام جمعه زاهدان بر حفظ وحدت ملی تاکید کرد و گفت: اگر مسؤولان دولت بیش از پیش وحدت ملی خود را حفظ کرده و دلباختگی به قول و قرار کاذب آمریکایی نداشته باشند، به تعبیر امام راحل "آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند".
به گزارش عصرهامون، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلای قدس زاهدان ضمن دعوت به رعایت تقوا در وصف سجایای امام حسن عسگری(ع) اظهار کرد: کوشش‌های علمی امام حسن عسگری (ع) بر هیچکس پوشیده نیست.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان ضمن تشریح مناسبت‌های هفته، افزود: ثبت احوال کار بسیار پر ارزشی برای تعیین هویت ملی، کار بسیار پر ارزشی در این استان که حتی در این راستا در این منطقه شهید تقدیم شده است باید سعی شود که شناسنامه و سند هویت ملی راحت و بی منطق در اختیار دیگران قرار نگیرد.
وی گفت: سه شنبه روز ایمنی در برابر زلزله و حوادث و بلایی طبیعی است،کشور ما در کمربند حوادث است چند روز قبل در تهران زلزله غوغا به پا کرد و سبب شد مردم از ترس و وحشت به خارج از تهران پناه ببرند که ترس منطقی بود که امیدواریم خداوند امتحانات را بر کشور و مردم ما آسان بفرماید.
سلیمانی بیان کرد: پنج شنبه روز نهضت سواد آوزی است که رشد و بالندگی سواد در کشو ما در خور تحسین است که در استان ما رشد باسوادی از بیش از 50 درصد به بیش از 80 درصد رسیده است که جای قدردانی دارد.
وی گفت: در سال 63 با اندیشه امام راحل نهادی برای حفاظت پرواز تشکیل شده و پاسداران عزیز خطوط هوایی را در امنیت پایدار قرار می‌دهند که دیگران در این زمینه کشور ما را الگو قرار داده‌اند.
امام جمعه زاهدان ادامه داد: هزارمین روز تجاوز عربستان به یمن است، عربستان راه آبرسانی، غذارسانی و کمک های انسان دوستانه را به روی مردم یمن بست، حملات ناجوانمردانه که خسارات بسیار سنگینی را بر مردم یمن تحمیل کرد.
وی گفت: این حملات ناجونمردانه حدود 630 هزار و 300 نفر تا امروز کشته و 812 هزار و 2 نفر زخمی به جا گذاشت، 827 مدرسه ویران شد، 301 مرکز درمانی ویران شد، 692 انبار مواد غذایی به خاکستر تبدیل شد، خیلی از مساجد و مدارس دینی از بین رفت.
امام جمعه زاهدان افزود: ترامپ در انتخابات و کارزار تبلیغاتی خود وعده هایی به کشورهای همپیمانش داده بود که اگر من انتخاب شوم آمریکا را از برجام خارج می کنم و امروز  به قول خودش زمان اجرای وعده های تبلیغاتی اوست.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بر حفظ وحدت ملی تاکید کرد و گفت: اگر مسؤولان دولت بیش از پیش وحدت ملی خود را حفظ کرده و کارگزاران نظام  و دولت دلباختگی به قول و قرارهای کاذب آمریکایی نداشته باشند، به تعبیر امام راحل "آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند".
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۳۹۷


ارسال