يکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ ,21 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۹
روایت دانشجویان مال‌باخته از خالی شدن حسابشان؛
ماجرای سرقت از حساب بانکی دانشجویان دانشگاه دریانوردی چابهار چیست
 
برخی از دانشجویان دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار مدعی شدند که از حسابشان سرقت اینترنتی شده است.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، یکی از دانشجویان با اشاره به اینکه بیش از 20 روز از سرقت و برداشت غیرمجاز اینترنتی از حساب بانکی برخی از دانشجویان این دانشگاه گذشته است، گفت: برحسب پرس‌وجویی که از برخی دانشجویان داشتیم، متوجه شدیم که مجموعا نزدیک 50 میلیون تومان از حساب دانشجویان سرقت شده و تاکنون پاسخ مشخصی در این خصوص به دانشجویان شاکی ارائه نشده است.
این دانشجو عنوان کرد: روزی که حساب بانکی‌ام مورد سرقت قرار گرفت به اتفاق برخی از دوستانم که به حساب‌های آنها نیز دستبرد زده شده بود، به بانک مراجعه کردیم و از رئیس بانک خواستیم تا با پیگیری‌های لازم، حساب بانکی فرد سارق را مسدود کنند، اما با مخالفت شدید رئیس بانک مواجه شدیم.
این دانشجوی مال‌باخته گفت: برای پیگیری این سرقت به پلیس فتا مراجعه کردیم با این حال تاکنون پاسخ مشخصی دریافت نکرده‌ایم.
دانشجوی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار با اشاره به اینکه با گذشت روزهای زیادی از زمان خالی شدن حسابمان، پلیس فتا سوالات تکراری از ما می‌پرسد و اقدام قابل‌توجهی را انجام نداده است، افزوذ: برای ما سوال است که چرا در همان روزهای ابتدایی که به پلیس مراجعه کردیم، حساب بانکی سارق را مسدود نکردند تا پول‌های ما قابل برگشت باشد.
وی ادامه داد: اکنون حساب های ما خالی شده است و پول سرقت شده مربوط به هزینه‌های چندین ترم بوده است که شاید به خاطر همین مساله مجبور به ترک تحصیل شویم.
یکی دیگر از دانشجویان مال‌باخته دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار با انتقاد از مسئولان این دانشگاه گفت: وقتی برای پیگیری موضوع سرقت پول‌هایمان به برخی از مسئولان دانشگاه مراجعه می‌کنیم، در پاسخ به ما می‌گویند که این موضوع به ما مربوط نمی شود!
وی ادامه داد: سوال ما دانشجویان این است که مگر عدم وجود امنیت در شبکه اینترنتی دانشگاه به مسئولان دانشگاه مربوط نمی‌شود، پس چگونه از مسئولیت خود شانه خالی می‌کنند؟
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۴۲۳


ارسال