جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ ,19 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قاطعیت و بصیرت رهبری و ولایت پذیری مردم بساط فتنه را برچید مطرح کردند: افتادن نقاب از چهره سران فتنه مهمترين دستاورد حماسه ماندگار 9 دي است.
به گزارش خبرنگار عصرهامون به مناسبت فرا رسیدن حماسه ۹ دی برخی نمایندگان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با پایگاه های بومی استان با بیان اینکه قاطعیت و بصیرت رهبری و ولایت پذیری مردم بساط فتنه را برچید مطرح کردند: افتادن نقاب از چهره سران فتنه مهمترين دستاورد حماسه ماندگار 9 دي است.

حماسه 9 دی متاثر از رهنمودهای مقام معظم رهبری بود
حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به فتنه سال ۸۸ گفت: متاسفانه فتنه ۸۸ که توسط استکبار جهانی و عوامل آن در داخل کشور اتفاق افتاد عامل اصلی هتک حرمتی بود که در مراسم عزاداری ابا عبدالله الحسین امام حسین (ع) در حسینیه ها انجام شد و مردم احساس کردند با توجه به شبکه های اجتماعی و ماهواره ها دشمنان دارند مدیریت کنند که نظام و انقلاب اسلامی را که بیش از هزاران شهید و جانباز تقدیم انقلاب کرده را کلیتش را عوض کنند.
وی ادامه داد: رهنمود های مقام معظم رهبری در جریان حماسه ۹ دی ۸۸ خیلی تاثیر گذار بود  و این حماسه آبی بود بر آتش فتنه که توانست فتنه را در نطفه خفه کند.
 
مردم ایران در شرایط خطر با بصیرت و هوشیاری وارد صحنه می شوند
وی با اشاره به وزیر وقت امریکا و مسئولین امریکایی و انگلیسی که تصورشان این بود که با ارتباطاتی که از طریق اینترنت و ماهواره ها انجام می شود به اهدافشان خواهند رسید اظهار کرد: خوشبختانه رهنمود های رهبر انقلاب و بصیرت مردم تمام چیزی که دشمنان ریسیده بودند پنبه کرد و با حضور یکپارچه مردم در روز ۹ دی استکبار ضربه محکمی خورد و نظام توانست تداوم داشته باشد.
شهریاری با اشاره به اینکه برخی افراد به دنبال حذف حماسه نهم دی ماه از تقویم هستند اضافه کرد: این ها همان افرادی هستند که در فتنه ۸۸ سهیم بودند و احساس می کنند اگر اسمی از فتنه ۸۸ اورده شود باید پاسخگو باشند لذا به دنبال حذف و نادیده گرفتن این مسئله هستند.
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: مردم ایران مردم آگاهی هستند و هر جایی که تشخیص دادند که نظام و انقلاب در خطر است با هوشیاری و بصیرت وارد صحنه شدند که این حضور تائیدی بر نظام و انقلاب اسلامی است.
 
انتخاب قدس به عنوان پایتخت اسرائیل خلاف است
نماینده مردم زابل، زهک، هیرمند و هامون گفت: انتخاب قدس به عنوان پایتخت اسراییل خلاف است و باید همگان در برابر آن ایستادگی کنند.
حبیب الله دهمرده در گفت و گو با اوشیدا؛ ابراز داشت: هر انسان آزاده ای باید در برابر تصمیم احمقانه ترامپ مبنی بر انتخاب قدس به عنوان پایتخت اسراییل عکس العمل نشان دهد.
وی با بیان اینکه با توجه به اینکه ریشه اسرائیل جعلی است بنابراین تمامی کارهایی که انجام می دهد نیز غصب و غیر قانونی است، تاکید کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران همیشه نفی سلطه کرده که در این راستا اسراییل هم به همین دلیل علیه نظام و ملت ایران جنایاتی را انجام می دهد.
دهمرده با عنوان اینکه کودتا، تحریم، ترور و جنگ تحمیلی با هدف نابودی جمهوری اسلامی توسط اسراییل انجام شده، خاطرنشان کرد: ایجاد داعش تنها با هدف انحراف اذهان از مسئله فلسطین رخ داد که خوشبختانه با شکست مفتضحانه آن مواجه شد.
 
 نمایندگان مجلس در مقابل تصمیم ترامپ ایستادگی کردند
نماینده مردم زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز تصریح کرد: ایرانیان خصلت های نیکویی دارند و وقتی پای دشمن خارجی به میان آید همه اختلافات را کنار گذاشته و یکپارچه در برابر دشمنان قیام می کنند که این موضوع همیشه به اثبات رسیده و در قضیه فلسطین بار دیگر مشاهده شد.
دهمرده عنوان کرد: ترامپ قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل اعلام کرد اما تمامی مسلمانان علیه این تصمیم متحد شدند و مانع از تصویب آن در جهان شدند.
وی تاکید کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی هم همانند سایر مردم ایران اسلامی نسبت به این تصمیم وقیحانه ترامپ عکس العمل نشان دادند که در این راستا بیانیه و اطلاعیه هایی صادر کردند.
 
افتادن نقاب از چهره سران فتنه مهمترين دستاورد حماسه ماندگار 9 دي است
نماينده مردم شهرستان خاش و عضو كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي گفت: افتادن نقاب از چهره سران فتنه مهمترين دستاورد حماسه ماندگار 9 دي است و سبب روسياهي منافقان شد.
علي كرد در گفت و گو با تفتان ما با بيان اينكه 9 دي روز تضمين نظام جمهوري اسلامي ايران بود، اظهار كرد: در اين روز صبر مردم براي حمايت از نظام و ولايت فقيه به ميدان آمدند و بساط فتنه و فتنه گرام را برچيدند.
وي تصريح كرد: تعدادي خواص به بهانه انتخابات به دنبال از براندازي نظام بودند و در حقيقت فتنه گران جاده صاف كن دشمنان خارجي بودند اما با بصيرت و هوشياري ملت غيور و هميشه در صحنه ايران اين فتنه ها و نيرنگ ها مثل هميشه خنثي شد و دشمنان شكست خوردند.
كرد با بيان اينكه 9 دي حماسه بسيار بزرگي در تاريخ پرشكوه ايران اسلامي است، گفت: مردم با بصيرت و آگاه ايران اسلامي  به صورت خود جوش آمدند، تا برای همیشه جواب فتنه را بدهند.
 
اين حماسه عظيم و مردمي هرگز از اذهان ملت ايران فراموش نخواهد شد
وي با تاكيد بر اينكه فتنه 88 هرگز از اذهان عمومي ملت ايران و تاريخ فراموش نخواهد شد، افزود: عده اي سعي دارند اين روز با ارزش و مهم را به فراموشي بسپارند اما اين خيالي واهي و پوچ است و نسل هاي آينده بايد بدانند که ملت باید همیشه در برابر فتنه ها بایستند، این مسئولیتی است که شهدا بر دوش ما قرار دادند.
نماينده مردم شهرستان خاش در مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان كرد: پرچمدار فتنه ننگين 9 دي 88 اسرائيل و آمريكاي جنايتكار بودند كه مي خواستند از اين طريق به داخل كشور نفوذ و نقشه هاي شوم و ننگين خود را پياده كنند.
وي با بيان اينكه دشمنان انقلاب اسلامي از آغاز انقلاب تا كنون همواره به دنبال توطئه در ايران اسلامي هستند، اذعان كرد: حماسه عظيم و مردمي 9 دي نشان از بصيرت و شجاعت ملت ايران اسلامي دارد چرا كه نقشه هاي دشمنان را نقش برآب كردند.
عضو كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي اظهار كرد: امروز بعد از گذشت 9 سال از حماسه پرشكوه و مردمي 9 دي ملت ايران اسلامي مانند هر سال اين روز با ارزش را گرامي مي داند كه اين نشان مي دهد پرونده فتنه گران در مقابل مردم محفوظ است و ملت هرگز عاشوراي 88 را فراموش نخواهند كرد.

حماسه 9 دی عهدی دوباره با مقام معظم رهبری و آرمان های انقلاب بود
نماینده خاش و میرجاوه در مجلس گفت: خروش مردم در 9 دی وحدت ملی مردم ایران را به رخ جهانیان کشید و امید و نشاطی تازه به جامعه بخشید.
علی کرد در گفت و گو با لادیز اظهار کرد: 9دی روز بصیرت ملت بزرگ ایران و نشانه شعور سیاسی مردم و بیعتی مجدد با آرمان های انقلاب و مقام معظم رهبری بود، حماسه 9 دی فتنه  را در نطفه خفه کرد و بیعتی دوباره با ولایت فقیه بود.
وی افزود: حماسه 9 دی مردم ایران در سال 88 توطئه ها و دسیسه های دشمنان انقلاب را نقش بر آب کرد و این حماسه تجدیدی عهدی دوباره با انقلاب اسلامی بود گویا انقلاب جانی تازه گرفت.
وی 9 دی را عهدی دوباره با مقام معظم رهبری و آرمان های انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: دشمنان قصد داشتند از اختلافات ایجاد شده در کشور سوء استفاده کنند اما خروش مردم در 9 دی وحدت ملی مردم ایران را به رخ جهانیان کشید و امید و نشاطی تازه به جامعه بخشید.
 
قاطعیت و بصیرت رهبری و ولایت پذیری مردم بساط فتنه را برچید
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه 9دی بیداری و بصیرت ملت ایران به دنیا نشان داد، خاطرنشان کرد: حماسه 9 دی به دشمنان انقلاب ثابت کرد که با توطئه و تحریم نمی توانند ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی را شکست دهند و مردم ایران با تبعیت از دستورات رهبر و مقتدای خویش در مقابل هردسیسه ای می ایستند، تمام آزادگان جهان از این خروش و ایستادگی ملت ایران جانی تازه گرفتند و اگر امروز به عنوان کشوری مقاوم در مقابل ابرقدرت ها ایستاده ایم و مدافعان اسلام در سوریه و عراق بساط داعش را برچیدند این مقاومت و ایثار برگرفته از همان ایستادگی ملت در 9 دی است.
وی با اشاره به نقش رهبر انقلاب در برچیدن بساط فتنه، اذعان کرد: رهبر انقلاب با سخنرانی ها و آگاهی دادن به ملت، توطئه های از پیش طراحی شده دشمنان را نقش بر آب کردند و ایشان با آگاهی دادن به ملت ایران اجازه ندادند که شکافی بین مردم ایجاد شود و قاطعیت ایشان در برابر برخی خواص بی بصیرت و دشمنان انقلاب بساط فتنه را برچید.
علی کرد تصریح کرد: حماسه 9دی هرگز از ذهن ملت ایران فراموش نخواهد شد،در جریان فتنه 88 با درایت رهبر انقلاب و رهنمودهای به موقع ایشان توانستیم از آزمون بزرگی سربلند بیرون بیاییم و ملت ایران با ولایت پذیری خود مشتی بزرگ بر دهان دشمنان کشور زدند.
 
تاریخ روز ۹ دی را به یاد خواهد سپرد
مشاور کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اهمیت روز نهم دی ماه، تاریخ این روز را هیچ گاه از یاد نخواهد برد و به خوبی آن را به خاطر خواهد سپرد.
سید باقر حسینی در گفت و گو با اوشیدا؛ عنوان کرد: ملت ایران با خروش در روز نهم دی ماه بار دیگر نقشه های شوم اجانب و استکبار جهانی را ناکام گذاشتند و دست فتنه گران را رو کردند.
وی افزود: برای فتنه ۸۸ برنامه ریزی های دقیقی از سوی آمریکا و اسرائیل انجام شده بود و فتنه گران مجریان این برنامه ها در کشور بودند اما مردم ایران با هوشیاری این نقشه ها را نقش بر آب کردند.
 
ناکامی دشمنان انقلاب با خروش ملت ایران
نماینده سابق مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ملت ایران از وجود رهبری بصیر و فرزانه برخوردار است به طوری که مقام معظم رهبری در تمامی مشکلات و بحران های کشور با پیام خویش ملت را آگاه و دشمنان را ناکام می گذارند.
وی تاکید کرد: اگر مردم در روز نهم دی ماه به طور خودجوش در اعتراض به فتنه گران و اجانب حاضر نمی شدند چه بسا دشمنان انقلاب به اهداف خود دست می یافتند اما با این کار ملت تو دهنی محکمی در دهان دشمنان زده شد.
حسینی اذعان داشت: ملت ایران در این روز نشان داد که نسبت به انقلاب و نظام وفادارند و به هیچ کس اجازه دخالت در امور کشور را نمی دهند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۴۵۴


ارسال