جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ ,19 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۲
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان:
آزادی شهر حلب مقدمه شکست داعش بود/ مقاومت تا آزادی قدس شریف ادامه خواهد داشت
 
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با بیان اینکه آزادی شهر حلب مقدمه شکست داعش بود مطرح کردند: مقاومت تا آزادی قدس شریف ادامه خواهد داشت.
به گزارش خبرنگار عصرهامون علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان به مناسبت سالگرد آزادی حلب در گفت و گو با رسانه های بومی استان با بیان اینکه آزادی شهر حلب مقدمه شکست داعش بود مطرح کردند: مقاومت تا آزادی قدس شریف ادامه خواهد داشت.
 
آزادی حلب، نقشه های شوم استکبار را نقش بر آب کرد
امام جمعه اهل سنت هامون گفت: آزادی شهر حلب توسط مجاهدان اسلام نقشه های شوم استکبار را نقش بر آب کرد.
مولوی عبدالله حسن زهی در گفت وگو با خبرنگار اوشیدا ابراز داشت: حلب در قرون گذشته و سال های متمادی یکی از اماکن مهم اسلامی بوده و از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی افزود: مردم مسلمان حلب در سال های گذشته در چنگال گروهی به ظاهر اسلامی گرفتار شده بودند و در رنج فراوان زندگی می کردند اما رزمندگان اسلام با مجاهدت این شهر را آزاد کردند.
امام جمعه اهل سنت هامون با بیان اینکه آزادی حلب در حقیقت پیروزی مظلومان و مظلومیت در برابر مستکبران جهان است، تاکید کرد: داعش دست پرورده آمریکا و اسرائیل است و به منظور ایجاد خاورمیانه جدید به وجود آمده است.
مولوی حسن زهی تصریح کرد: افکار و اعمال داعش به هیچ وجه با اسلام همخوانی دارد و این گروه با توجه به محبوبیت اسلام در جهان، تنها با هدف اسلام هراسی ایجاد شده است.
وی بیان داشت: مستکبران داعش را به وجود آوردند تا افکار عمومی از جنایات انجام شده در فلسطین منحرف و اسراییل در حاشیه امن قرار گیرد اما به مدد الهی این گروه نابود شد.
امام جمعه اهل سنت هامون ادامه داد: مردم سوریه به همت رزمندگان اسلام توانستند یکی از شهرهای مهم خویش را از چنگال جبهه ای در ظاهر اسلامی نجات دهند و دوباره آن را به جامعه عقیدتی مسلمین بازگردانند.
 
آزادی شهر حلب مقدمه شکست داعش بود
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان گفت: آزادی شهر حلب مقدمه ای برای شکست داعش در سایر شهرهای سوریه و عراق بود.
مولوی بلال مقدسیان در گفتگو با دلگان پرس با اشاره به فرارسیدن سالروز آزادی حلب توسط نیروهای جبهه مقاومت، گفت: رزمندگان جبهه مقاومت پس از ماه ها مبارزه، یکسال قبل توانستند نیروهای تروریستی داعش را از شهر حلب بیرون کنند.
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان با بیان اینکه گروه تروریستی داعش و سایر گروههای تروریستی مرتکب جنایات بیشماری در سوریه و شهر حلب شدند، تصریح کرد: اما رزمندگان اسلام با اتکا بر قدرت خداوند و نیز اراده مستحکم خود توانستند آنها را شکست بدهند.
وی با تاکید بر اینکه آزادی شهر حلب مقدمه شکست داعش بود، ادامه داد: پس از شکست سنگین داعش در حلب، جبهه مقاومت در سایر جبهه به پیروزی رسید و کمتر از 11 ماه بعد این گروه تروریستی را از همه شهرهای عراق و سوریه خارج کرد.

پیروزی رزمندگان جبهه مقاومت با وحدت حاصل شد
مولوی مقدسیان با اشاره به اینکه جبهه مقاومت و رزمندگان اسلام از همان ابتدا برای پاکسازی و شکست گروه های تروریستی به سوریه و عراق رفته بودند، افزود: با آزادسازی شهر حلب، کمر گروه های تروریستی در سوریه و عراق شکست.
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان با بیان اینکه غرب و برخی از حکام عربی تمام تلاش خود را به کار بستند تا شهر حلب به دست نیروهای مقاومت آزاد نشود، گفت: چرا که می دانستند، با آزادی شهر حلب، شکست های بعدی داعش و گروه های تروریستی حتمی خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه پشت پرده تشکیل تمام گروه های تروریستی، دنیای استکبار و استعمار است، عنوان کرد: کشورهای غربی، حکام برخی از کشورهای عربی منطقه و آمریکا از پشتیبانان و حامیان اصلی گروه های تروریستی در منطقه هستند.
مولوی مقدسیان ادامه داد: بدون تردید همه گروه های تکفیری و تروریستی توسط دشمنان برای بدنامی و نابودی مسلمانان تشکیل شده اند.
امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان خاطرنشان کرد: پیروزی رزمندگان جبهه مقاومت در حلب سوریه با وحدت و همبستگی شیعه و اهل سنت حاصل شد.
 
آزادسازی حلب طرح خاورمیانه جدید آمریکا را شکست داد
امام جمعه اهل سنت میرجاوه گفت: با آزاد سازی کامل حلب از اشغال تروریست های داعش باری دیگر طرح خاورمیانه جدید آمریکا در منطقه با شکست مواجه شد.
مولوی عبدالرحیم ریگیان پور ضمن تبریک سالروز آزادسازی حلب در گفت و گو با لادیز، اظهار کرد: آزادسازی حلب یک پیروزی بزرگ برای مسلمانان و نیروهای مقاومت بود، این پیروزی نه تنها برای مردم سوریه بلکه برای سایر مسلمین فرخنده و گوارا بود.
وی افزود: اکنون که اسراییل و آمریکا با هم پیمانان خود به دنبال توطئه های جدید در منطقه هستند باید این پیروزی باشکوه تر برگزار شود چراکه این پیروزی برای ملت سوریه و سایر ملت های مسلمان باعث خوشحالی بود و مقاومت و پایداری مردم، نیروهای مقاومت در سوریه به شکست تروریست های تکفیری، آمریکا و هم پیمانان منطقه اش انجامید.
 
مقاومت تا آزادی قدس شریف ادامه خواهد داشت
وی آزادسازی حلب را نصرتی الهی دانست و خاطرنشان کرد: آزادسازی حلب با مقاومت نیروهای جبهه مقاومت و مدد و یاری خداوندمتعال و حمایت های جمهوری اسلامی ایران میسر شد و این مقاومت در برابر داعش برگرفته از مقاومت رزمندگان ما در 8سال جنگ تحمیی بود چراکه انقلاب اسلامی ایران همواره الگویی برای سایر کشورهای آزاده است و این مقاومت تا آزادی قدس شریف ادامه خواهد داشت.
مولوی ریگیان پور با اشاره به توطئه های استکبار جهانی در خاورمیانه، تاکید کرد: با آزاد سازی کامل حلب از اشغال تروریست های داعش باری دیگر طرح خاورمیانه جدید آمریکا در منطقه با شکست مواجه شد و اکنون که آمریکا با شکست های پی در پی در خاورمیانه مواجه شده است طرح انتقال پایتخت اسراییل به قدس شریف را مطرح کرده است و این دسیسه ای جدید برای آشوب در خاورمیانه است.
 
سالروز آزاد سازی حلب نماد اتحاد کشورهای است
امام جمعه موقت اهل سنت چابهار گفت: پنج شنبه سالروز آزاد سازی حلب است و کشورهای ایران و لبنان با کمک نیروهای نظامی به سوریه توانستند حلب را از شر تروریست های تکفیری آزاد کنند و این به برکت اتحاد اسلامی می باشد.
مولوی عبدالواحد بزرگزاده در گفت و گو با چهاربهاران اظهار کرد: توصیه من به کشورهای اسلامی این است که اگر می خواهند قدرت دنیا باشند باید اتحاد و انسجام داشته باشند تا کشورهای کفر دنیا نتوانند از منابع طبیعی و خدادادی کشورهای اسلامی بهره وری و تجاوز کنند.
وی با اشاره به شهدای ایران و لبنان در آزاد سازی حلب در سوریه افزود: شهر حلب با کمک نیروهای نظامی ایران و لبنان از دست تکفیری ها رها شد؛ تکفیری هایی که گول عوامل کفر را خوردند و برادران دینی خود را با شست و شوی مغزی و مذاهب غیراسلامی به قتل رساندند که جزایشان را در آخرت خواهند دید.
مولوی بزرگزاده ادامه داد: همه مطلع اند که اسلام دین آخر الهی ست و مسلمانان کشورهای خاورمیانه پرچمدار این دین الهی می باشند از این رو کشورهای کفر هر روز با حیله ای جدید در صدد ضعیف کردن مسلمانانند تا اسلام قدرتمند نشود از این رو تنها راه مقابله با آنان اتحاد و تعامل است همانطور که در سوریه مشاهده شد.
امام جمعه موقت اهل سنت چابهار عنوان کرد: آمریکا و اسرائیل دشمنان بزرگ مسلمانان می باشند همانطور که در ماه های گذشته مشاهده شد چه در عراق و سوریه و چه در میانمار وقتی که کودکان را از رحم مادران بیرون می کشیدند و یا وقتی که جمعیت را زنده در آتش می سوزاندند هیچ واکنشی از خود نشان نمی دادند.
وی خاطرنشان کرد: وقتی در جایی اختلاف، تفرقه و جنگ به وجود می آید به دنبال آن قحطی، کمبود، فقر، ناامنی و افزایش بیماری ها حادث می شود و خوشبختانه کشور ما به برکت توجه الهی و اقدامات بزرگ سپاه در امنیت قرار دارد و حتی کشورهای اسلامی دیگر مانند سوریه، عراق و یمن از لوث تروریست های تکفیری ایمن شدند.
 
مقاومت و ایستادگی رمز موفقیت جبهه مقاومت در مقابل با استکبار جهانی است
امام جمعه اهل سنت شهر محمدان ایرانشهر گفت: رمز موفقیت جبهه مقاومت در مقابل با استکبار جهانی، مقاومت و ایستادگی است و با مذاکره چیزی به دست نخواهد آمد.
مولوی عبدالواحد بامری در گفت و گو با  پهره، با تبریک سالگرد پیروزی جبهه مقاومت علیه گروهک های تکفیری تروریستی منطقه گفت: همه جامعه اهل سنت ایران از اقدامات گروهک های تکفیری تروریستی که باعث کشته شدن هزاران انسان بی گناه می شود برائت و بیزاری داریم و این تفکرات خصمانه آنها را محکوم می کنیم.
وی افزود: دین اسلام دین مهربانی، الفت، دوستی، رحمت می باشد و از خشونت، کشتار و خونریزی علیه انسان های بی گناه و مظلوم به دور است و هرگز این مسئله را درست نمی داند.
امام جمعه اهل سنت شهر محمدان بیان کرد: جبهه مقاومت به همه دنیا ثابت کرد که رمز پیروزی در برابر استکبار جهانی به ویژه آمریکا جنایتکار و هم پیمانانش فقط مقاومت و ایستادگی است و با مذاکره چیزی به دست نخواهد آمد.
وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران یک الگو موفق در دنیا برای همه کشورهای مظلوم و آزادی خواه است که توانسته با مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان به پیروزی و موفقیت دست پیدا کند.
مولوی بامری ابراز داشت: به عنوان یک عالم اهل سنت خطاب به سران استکبار می گویم که هنوز دلاور مردانی در ایران وجود دارند که همچون هشت سال جنگ تحمیلی با شجاعت و رشادت در مقابل شما ایستادگی کنند و اجازه نخواهند داد یک وجب از خاک وطن در دست شما باشد.
وی تاکید کرد: رمز موفقیت و پیروزی جمهوری اسلامی ایران در برابر دشمنان و استکبار جهانی بر پایه سه عامل، دین مبین اسلام دین رحمت و مهربانی، اتحاد و انسجام مردم، و رهبری مدبرانه رهبر نظام است که پس از امام راحل(ره) به عنوان بنیان گذار انقلاب، برعهده فرزند خلف ایشان حضرت آیت الله خامنه ای( مدظله العالی) می باشد.
امام جمعه اهل سنت شهر محمدان ایرانشهر همکاری برخی کشورهای عربی با استکبارجهانی را خیانت به اسلام دانست و اضافه کرد: کشورهای که با استکبار همکاری می کنند و در آتش آنها هیزم می ریزند باید بدانند این آتش اول گریبان گیر خودشان می شود و نابودی این کشورهای نادان حتمی است.
وی خاطرنشان کرد: همکاری هر کشور مسلمان با استکبار جهانی و هم پیمانانش جهل و نادانی آنها و خیانت به اسلام ناب محمدی است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۴۵۸


ارسال