چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ ,26 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۵
ایستگاه 100 ساله راه آهن میرجاوه جان تازه می گیرد
 
رییس میراث فرهنگی شهرستان میرجاوه ازمرمت 80درصدی ساختمان تاریخی ایستگاه شماره 2 راه آهن قدیمی شهرستان میرجاوه که 98 درصد آن تخریب شده بود خبرداد .
ه گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون ،عبداالله کرد در گفتگو با خبرنگارلادیز؛اظهارکرد: ساختمان ایستگاه شماره 2راه آهن قدیمی شهرستان میرجاوه که از زمان استقرار نیروهای انگلیسی در زمان جنگ جهانی به جای مانده از شهریور ماه سال جاری در دست مرمت قرار گرفته است .
 

وی با اشاره به اینکه 98درصد ازاین بنای تاریخی به دلیل گذشت زمان حدود 100سال و بلایای طبیعی تخریب شده بود،افزود: مرمت این اثر تاریخی طی 3ماه گذشته با اعتباری بالغ بر400میلیون ریال آغازو در حال حاضر 85درصد این بنا مرمت شده است.
رییس میراث فرهنگی شهرستان میرجاوه با بیان این مطلب که دیوارهای این اثرتاریخی از تراورس های چوبی ساخته شده است؛خاطر نشان کرد:نمای این بنا از کاهگل بوده و در مرمت آن تلاش شده از مواد و مصالح بکاررفته اصلی خود اثراستفاده شود.
 

وی با اشاره به ساخت مسیرتاریخی روستای هدف گردشگری تمین تصریح کرد:بازسازی این مسیر گردشگری با اعتباری بالغ بر300 میلیون ریال به اتمام رسیده و در حال حاضربرای گردشگران واهالی روستای گردشگری تمین آماده بهره برداری است.
این مقام مسئول با اشاره به این مطلب که شهرستان میرجاوه با دارابودن بیش از 55 اثرتاریخی و طبیعی پتانسیل های بالایی در جذب گردشگران داخلی و خارجی دارد،گفت:حفاظت آثارتاریخی در معرض خطرتخریب از اولویت های اداره میراث فرهنگی شهرستان میرجاوه است که بارایزنی های انجام شده درآینده بسیار نزدیک عملی خواهد شد.

انتهای پیام/ م.ر
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۴۷۱
مرجع : لادیز


ارسال