سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ,11 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۴
درگفت و گو با نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطرح شد؛
قدس شريف؛ پايتخت ابدي و هميشگي فلسطين است/ نمایندگان مجلس در مقابل تصمیم ترامپ ایستادگی کردند
 
نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در واکنش به تصمیم ترامپ با بیان اینکه قدس شريف؛ پايتخت ابدي و هميشگي فلسطين است مطرح کردند: نمایندگان مجلس در مقابل تصمیم ترامپ ایستادگی کردند.
به گزارش خبرنگار عصرهامون نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در واکنش به تصمیم ترامپ با بیان اینکه قدس شريف؛ پايتخت ابدي و هميشگي فلسطين است مطرح کردند: نمایندگان مجلس در مقابل تصمیم ترامپ ایستادگی کردند.

تمامی نمایندگان مجلس شورای اسلامی دغدغه مردم فلسطین را دارند
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: تمام نمایندگان مجلس اعم از مخالف و موافق دغدغه مردم فلسطین را دارند و تمامی آنها به دنبال بهترین راه کار برای دفاع از مردم فلسطین و مقابله با رژیم اشغالگر قدس هستند.
حسینعلی شهریاری در گفت و گو با عصرهامون، افزود: مخالفت برخی از نمایندگان با طرح پایتختی قدس به عنوان پایتخت فلسطین دلیل آن نیست که آنها با کمک به فلسطین و مردم و آن کشور و یا طرح پایتختی قدس به عنوان پایتخت فلسطین مخالف هستند شاید منظورشان این بود که این موضوع نیازمند مصوبه نبوده است.
وی ادامه داد:با توجه به اینکه برخی از رسانه های معاند و خارجی به این موضوع بسیار پرداخته اند، نمایندگان باید مراقبت های لازم را در فعالیتهایشان داشته باشند تا این رسانه ها در راستای رسیدن به اهداف شومشان از حرکات ما سودجویی نکنند.
 
انتخاب قدس به عنوان پایتخت اسرائیل خلاف است
نماینده مردم زابل، زهک، هیرمند و هامون گفت: انتخاب قدس به عنوان پایتخت اسراییل خلاف است و باید همگان در برابر آن ایستادگی کنند.
حبیب الله دهمرده در گفت و گو با اوشیدا؛ ابراز داشت: هر انسان آزاده ای باید در برابر تصمیم احمقانه ترامپ مبنی بر انتخاب قدس به عنوان پایتخت اسراییل عکس العمل نشان دهد.
وی با بیان اینکه با توجه به اینکه ریشه اسرائیل جعلی است بنابراین تمامی کارهایی که انجام می دهد نیز غصب و غیر قانونی است، تاکید کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران همیشه نفی سلطه کرده که در این راستا اسراییل هم به همین دلیل علیه نظام و ملت ایران جنایاتی را انجام می دهد.
دهمرده با عنوان اینکه کودتا، تحریم، ترور و جنگ تحمیلی با هدف نابودی جمهوری اسلامی توسط اسراییل انجام شده، خاطرنشان کرد: ایجاد داعش تنها با هدف انحراف اذهان از مسئله فلسطین رخ داد که خوشبختانه با شکست مفتضحانه آن مواجه شد.
 
نمایندگان مجلس در مقابل تصمیم ترامپ ایستادگی کردند
نماینده مردم زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز تصریح کرد: ایرانیان خصلت های نیکویی دارند و وقتی پای دشمن خارجی به میان آید همه اختلافات را کنار گذاشته و یکپارچه در برابر دشمنان قیام می کنند که این موضوع همیشه به اثبات رسیده و در قضیه فلسطین بار دیگر مشاهده شد.
دهمرده عنوان کرد: ترامپ قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل اعلام کرد اما تمامی مسلمانان علیه این تصمیم متحد شدند و مانع از تصویب آن در جهان شدند.
وی تاکید کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی هم همانند سایر مردم ایران اسلامی نسبت به این تصمیم وقیحانه ترامپ عکس العمل نشان دادند که در این راستا بیانیه و اطلاعیه هایی صادر کردند.
 
قدس شريف؛ پايتخت ابدي و هميشگي فلسطين است
نماينده مردم شهرستان خاش و عضو كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي گفت: قدس شريف؛ پايتخت ابدي و هميشگي فلسطين و جزء خطوط قرمز نظام است.
علي كرد در گفت و گو با تفتان ما با بيان اينكه قدس شریف قلب فلسطین است، اظهار كرد: با راي اكثريت نمايندگان مجلس طرح الحاق يك تبصره به ماده يك قانون حمايت از انقلاب اسلامي مردم فلسطين با قيد دو فوريت تصويب شد و مجلس شورای اسلامی بر خود واجب دید تا اقدامی را انجام دهد که پاسخ دندان شكني به سخنان گستاخانه و سخيف ترامپ رئيس جمهور آمريكا داده شود.
وي با بيان اينكه بايد همه نمايندگان مجلس دغدغه فلسطين را داشته باشند، تصريح كرد: بالغ بر 80 درصد نمايندگان به اين طرح راي موافق دادند و به اعتقاد بنده تعداد اندكي كه راي مخالف دادند نيز اشتباهي رخ داده است چرا كه هرگز شخصي در مجلس و حتي در ايران اسلامي وجود ندارد كه با اين طرح مخالفت كند كه اگر اينگونه باشد اين مسئله را همه نمايندگان و ملت ايران اسلامي اين مسئله را به شدت محكوم مي كنند.
 
مخالفت تعداد اندكي از نمايندگان با مسائل مربوط به فلسطين هرگز قابل قبول نيست
كرد با بيان اينكه اين طرح اصلا نبايد مخالف مي داشت، گفت: مسئله فلسطين خط قرمز و قبله اول مسلمانان جهان است و هر شخصي كه بخواهد با اين طرح مخالفت كند مانند اين است كه با اسلام مخالفت كرده است و بايد همه نمايندگان به اين طرح راي موافق مي دادند.
وي با بيان اينكه پس از اعلام تصويب اين طرح همه نمايندگان مجلس فریاد «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آمریکا» سر دادند، افزود: رئيس جمهور گستاخ آمريكا مي خواهد با اجرايي كردن طرح شيطاني انتقال سفارت آمريكا از تل آويو به قدس اقدامات خطرناكي را انجام دهد كه با بصيرت مسلمانان اين اقدام ترامپ نيز با شكست روبه رو شد و مردم مشت محكمي بر دهان استكبار جهاني زدند.
نماينده مردم شهرستان خاش در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه شيعه و سني و همه آحاد ملت ايران بر مسئله فلسطين موضع مشتركي دارند، خاطرنشان كرد: مسئله فلسطين بسيار مهم تر از آن است كه شخصي بخواهد در داخل كشور ايران اسلامي با آن به مخالفت بپردازد.
وي يادآور شد: ايران اسلامي امروز در نوك پيكان مقاومت است و يكي از بزرگترين آرمان هاي انقلاب ايران اسلامي آزادي فلسطين است و با راي قاطع نمايندگان به طرح اعلام «قدس» به عنوان پایتخت همیشگی فلسطین دولت نیز می‌تواند از این راه به آرمان های فلسطین کمک کند.
عضو كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي با تاكيد بر اينكه قدس پایتخت ابدی و هميشگي فلسطین است، اذعان كرد: مسلمانان مانند هميشه پيروز اين جنگ هستند و آمريكا نيز شكست خورده و مايوس است.
وي اظهار كرد: به تعبیر امام خميني(ره)، آمریکا یک شیطان بزرگ است و هر مسلمانی یک سطل آب در دست داشته باشند و آن را بریزند اسرائیل را آب خواهد برد و این اتفاق در حال شکل‌گیری است و به‌زودی این رژیم غاصب و کودک‌کش برای همیشه از صفحه روزگار محو خواهد شد.
 
اکثریت نمایندگان با اعلام قدس برای پایتخت فلسطین موافق بودند
نماینده زاهدان در مجلس شوری اسلامی گفت:تمام نمایندگان مجلس این طرح را امضا کردنداما این طرح نیز همانند سایر طرح های پیشنهادی به مجلس ,موافقان و مخالفانی داشت اما اکثریت آرای نمایندگان در موافقت با طرح اعلام قدس به عنوان پایتخت فلسطین بود.
علیم یارمحمدی در گفت و گو با لادیز، اظهار کرد: کشورهای مسلمان و تمام کشورهای خیراندیش و آزاد اندیش جهان از اقدام امریکا و اسراییل در اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت اسراییل خشمگین شدند و طرح دوفوریتی در مجلس مبنی بر اعلام قدس به عنوان پایتخت فلسطین مطرح شد که با رای موافق اکثریت نمایندگان مواجه شد. 
وی افزود: تمام نمایندگان مجلس این طرح را امضا کردنداما این طرح نیز همانند سایر طرح های پیشنهادی به مجلس ,موافقان و مخالفانی داشت اما اکثریت آرای نمایندگان در موافقت با طرح اعلام قدس به عنوان پایتخت فلسطین بود.
وی با اشاره به علت مخالفت برخی نمایندگان با این طرح، خاطرنشان کرد: نمایندگان مخالف معتقدند ما نمی توانیم برای فلسطین تصمیم گیری کنیم مجلس ما نباید قانونی برای فلسطین وضع کند بلکه ما تنها می توانیم برای کشور خود قانون وضع کنیم. 
یارمحمدی تاکید کرد: همه نمایندگان مجلس با توجه به اهمیت بیت المقدس برای مسلمین جهان از پیشنهاد اعلام قدس به عنوان پایتخت فلسطین دفاع می کنند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۴۷۸


ارسال