جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ ,19 October 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۰
مسئول دبیرخانه کنگره ملی شهدای استان سیستان و بلوچستان:
"پلاک ماندگار" در سر درب منازل شهدای شاخص استان سیستان و بلوچستان نصب می شود/ تمثال ۹۳ شهید شاخص استان در حال آماده سازی است
 
مسئول دبیرخانه کنگره ملی شهدای استان سیستان و بلوچستان از نصب تابلوی کاشی کاری شده شهدا با عنوان "پلاک ماندگار" خبر داد .

به گزارش عصر هامون؛ سرهنگ عزیزالله صباحی در گفت و گو با خبرنگار فائزون در تشریح جزییات اقدامات کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان اظهار داشت: طبق بررسی ها و تلاشهای شبانه روزی اعضای ستاد کنگره ملی شهدا؛  93 شهید شاخص در استان شناسایی شدند که از این تعداد 18 شهید متعلق به ارتش، 27 شهید متعلق به سپاه، 14 شهید متعلق به انتظامی، 26 شهید متعلق به بسیج و مردمی و روحانیت و 6 شهید از شهدای مدافع حرم هستند و تعداد 93 تمثال این شهدا در حال آماه سازی است.
وی ساخت تمثال شهدای شاخص را یکی از اقدامات مهم کمیته گنجینه ها و یادوارهای کنگره دانست و افزود: المان شهید میرحسینی بالای 50 درصد ساخته شده است.
وی از برگزاری جلسات روزانه کنگره خبر داد و ادامه داد: در این جلسات که با حضور کمیته محتوی است همه تولیدات کنگره در حال بررسی است.
سرهنگ صباحی تصریح کرد: اجلاسیه های  نخبگان و فرهنگیان، اجلاسیه علما و روحانیت، اجلاسیه بانوان، اجلاسیه پیشکسوتان و رزمندگان، قبل از اجلاسیه نهایی و در تاریخ های مشخص شده برگزار خواهند شد.
وی در خصوص عمده اقدامات کمیته جمع آوری گفت: از تعداد 8 هزار شهید استان سیستان و بلوچستان بیش از  2 هزار و 56 شهید جامعه هدف کنگره هستند و شامل شهدایی است که در سیستان و بلوچستان سکونت دارند که بیش از 70 درصد اطلاعات و اسناد این شهدا آماده بهره برداری است.
وی در تشریح جزییات اقدامات کمیته فرهنگی هنری افزود: مجموعه نمایشگاهی تصاویر شهدای دفاع مقدس شامل
 40 قطعه تخته پرس به ابعاد (35*50) با 3 هزار تیراژ کار عمده کمیته فرهنگی و هنری است که تا کنون بالای 50 درصد کار انجام شده است.
وی از فضا سازی محیطی توسط کمیته فرهنگی خبر داد و گفت: فضاسازی اصلی اجلاسیه در کمیته تایید محتوی در حال بررسی و آماده سازی است.
مسئول دبیرخانه کنگره یکی از برنامه های محوری کنگره در استان را برگزاری یادواره شهدای شهرستانی زاهدان، خاش و میرجاوه عنوان کرد که در اواسط دیماه در زاهدان برگزار خواهد شد.   
وی اضافه کرد: طبق دستور فرماندهی سپاه سلمان یادواره ها به صورت 6 منطقه شامل سیستان با محوریت تیپ حضرت علی اکبر(ع)؛ نیکشهر و فنوج و قصرقند با محوریت نیکشهر؛ چابهار و کنارک و سرباز با محوریت شهرستان چابهار،  ایرانشهرو دلگان تقسیم بندی شده اند.
سرهنگ صباحی اضافه کرد:  سه اجلاسیه شهرستانهای چابهار، دلگان و ایرانشهر برگزار شده است و سه اجلاسیه سیستان، اجلاسیه شهدای روحانیت و اجلاسیه شهدای سراوان و مهرستان و سوران در تاریخ های مشخص و تا قبل از برگزاری اجلاسیه اصلی برگزار خواهند شد.   
وی مسابقه کتاب خوانی را از دیگر اقدامات کمیته فرهنگی و هنری خواند و بیان داشت:  برگزاری 20 مورد شب شعر و خاطره در 19 شهرستان زابل، زهک، هیرمند، هامون، نیمروز، میرجاوه، ایرانشهر، دلگان، چابهار، نیکشهر، فنوج، قصرقند، سرباز، سیب و سوران، سراوان، خاش، کنارک و زاهدان از تاریخ 10 دیماه به مدت یکماه برگزار خواهد شد.
وی کاشی کاری سر درب منازل شهدای عالیقدر منتخب از شهدای شاخص استان را اقدامی دیگر در راستای کنگره ملی شهدا خواند و اذعان داشت:  تعداد 20 شهید در 19 شهرستان انتخاب شده است که این کاشی کاریها پس از آماده سازی با عنوان "پلاک ماندگار" در سردرب منازل آنها نصب خواهد شد.
وی برگزاری دعای ندبه، تولید چند رسانه ای، راه اندازی سایت کنگره ملی شهدای استان و خرید تجهیزات، نقاشی خط سرداران شهید، تئاتر خیابانی، مسابقه فرهنگی با شهدا  را بخشی دیگر از برنامه های کمیته فرهنگی دانست.
انتهای پیام
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۴۸۳


ارسال