سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ,11 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۱
هوای آلوده ترین شهر جهان بحرانی تر شد/ وضعیت هوا ۷ برابر حد ناسالم
 
کارشناس پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وضعیت هوای سیستان در روز گذشته به هفت برابر حد ناسالم و دو برابر حالت بحرانی و خطرناک رسید.
مرتضی فرجی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، در خصوص وضعیت هوای استان در روز گذشته اظهار کرد: حداکثر سرعت وزش باد روز گذشته در زابل به ۹۴ کیلومتر بر ساعت و غلظت ذرات معلق در هوا هم به ۹۶۹ میکرو گرم بر متر مکعب رسید.
 
وی ادامه داد: وضعیت هوا حدود هفت برابر حالت ناسالم و دو برابر حالت بحرانی و خطرناک رسید و دید را در زابل تا ۳۵۰ متر و در زهک تا ۱۰۰متر کاهش داد.
 
کارشناس پیش بینی هواشناسی استان با بیان اینکه امروز از شدت وزش باد و گرد و خاک نسبت به روز گذشته کاسته می شود، خاطر نشان کرد: امروز تا اواسط بعد از ظهر وزش باد را با شدت کمتر داریم و به طور موقت باعث ایجاد گرد و خاک می شود از بعد از ظهر به بعد شدت وزش باد قابل ملاحظه در استان نداریم وشاهد کاهش دما خواهیم بود.
 
فرجی اضافه کرد: شب گذشته حداقل هوای زاهدان ۳ درجه زیر صفر رسید که صبح امروز زاهدان ۱۱ درجه سردتر و زابل ۸ درجه سردتر بود.
 
وی با بیان اینکه کاهش دما تا شنبه ادامه دارد ،تصریح کرد: از شنبه هوا گرم تر می شود ولی باز هم یخبندان شبانه را داریم و روز جمعه برای شهرستان زابل یخبندان پیش بینی می شود.
 
وی در پایان گفت: دریای عمان دو روز اینده مواج و متلاطم و وزش باد پیش بینی می شود.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۵۰۸


ارسال