سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ,11 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
امام جمعه زاهدان گفت: حضرت فاطمه معصومه(س) بانویی سخنور، معلمی توانا و در زهد و تقوی و عفت و عصمت برجسته بود.
 به گزارش عصر هامون؛‌  آیت الله سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگذاران به تقوی الهی  و گرامی داشت سالروز رحلت حضرت معصومه(س)  ضمن تبیین مقام و منزلت ایشان اظهار داشت:‌ حضرت فاطمه معصومه(س) در سال 173 در مدینه منوره چشم به جهان گشود چون در بین فرزندان امام کاظم(ع) بعد از علی ابن موسی الرضا(ع) سرآمد بود . امام کاظم  در دامنش 37 فرزند داشت که غیر از آقا علی ابن موسی الرضا(ع) این بانو از همه ی فرزنداشان برتری داشت. بانویی سخنور؛ معلمی توانا و در زهد و تقوی و عفت و عصمت برجسته بود.
وی افزود: او یکسال بعد سفر برادرش به خراسان به قصد دیدار برادرش از سمت مدینه به سمت خراسان به راه افتاد این دیدار همزمان شد با عزیمت حرکت انبوهی از سادات به سمت ایران و  بیش از هزار نفر در کنار این بانو قصد عزیمت به ایران داشتند .
وی اضافه کرد:  بنا به دستور مامون  قرار شد جلوی این گروه گرفته بشود که  بخشی از این بزرگواران به شهادت رسیدند و برخی به مدینه برگشتند و این بانو چون در خصوص قم احادیث فراوانی از برادر و دیگران شنیده بود به سمت قم حرکت کرد با این باور که قم کانون محبان خاندان پیامبر(ص) است و چنین نیز بود و مورد استقبال مردم قم قرار گرفت.
وی ادامه داد: ایشان 17  روز در قم اقامت گزید و در این مدت به عبادت مشغول بود و در مدت اقامتش آنچناندر  نقش زهد و تقوا تاثیرگذار بود که نقطه اقامت او تعبیر به نور شد و بعدها به حوزه علمیه تبدیل شد.
وی در بیان خصایص این بانوی بزگوار گفت: قبل از ولادت ایشان مژده ولادتش  توسط پیامبر (ص)و امام صادق(ع)داده شد.
وی با تاکید بر اینکه از زوایای  مختلف از این بانوی بزرگوار می توان صحبت کرد  افزود:‌ این بانوی بزرگوار  به لحاظ شرافت خانوادگی چنان برجسته است که نیاکانش را مقتل داران امامت و پرچمداران هدایت؛  اسوه های حضرتند و استوانه های ولایتند و او علاوه بر تلاش و کوشش  برای رشد تعالی عقلانی متاثر از شخصیت دو عالم و برادر بزرگوار هم امام کاظم(ع) و هم امام رضا (ع) بود . به قدری در عبادت غوطه ور بود که در 18 روز بستر بیماری در قم عبودیت و خشوع و خضوع و بندگی او بر همگانی که ناظر زندگی اش بودند آشکار شد.
وی گفت: حضرت فضایل بسیاری دارند خیلی از ائمه از حضرت معصومه(س) سخن به میان آوردند، پیامبر اسلام هم فرمودند روزی از نسل من در سرزمین قم به خاک سپرده می شود و اسمش فاطمه است.
وی در خطبه دوم نماز جمعه دوره دهم انتخابات ریاست جمهوری را جزء استثنائات تاریخی انقلاب اسلامی و حضور کم نظیر مردم در این عرصه دانست که به فرموده رهبر معظم انقلاب می توانست این حضور سرمایه و دست مایه بزرگی برای نظام باشد و مشکلات بزرگ را از بین ببرد.
وی افزود: این حضور گسترده نتیجه ایمان دینی مردم، به صحنه کشاندن مردم و دادن رای به کاندیای مورد نظرشان برای حمایت از نظام و انقلاب و رهبری و خون شهدا و کوری چشم دشمن بود وگرنه کاندیدا قد و قامت آنرا نداشتند که مردم را پای صندوق های رای بیاورند.
وی اضافه کرد:‌ آرا مردم را باید به پای ایمان و انقلاب و نظامشان و خون شهدایشان و حفظ و رهبری انقلاب آورد اما متاسفانه هر دو کاندیدا با کوتاهی فکر خیال کردند ارا مردم به عشق جمالشان بوده است در این انتخابات هم برنده فرهنگ برندگی و هم بازنده ادب بازندگی نداشت.
وی اضافه کرد : در میادین مسابقات باید برنده افتادگی داشته باشد که دست افتاده را بگیرد و بوسه بر گونه اش بزند.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تصریح کرد:  فرهنگ برنده این است که از بازنده دلجویی کند و فرهنگ بازنده این است که از فرد پیروز حمایت کند اما با واژه‌های تقلب و زیر سوال بردن امانت داری توسط کاندیدا باعث شد عناصر دشمن داخل و خارج باعث شد درروز قدس روزه خواری کنند و در روز 6 دی ظهر عاشورا را دست زدند و به شادی پرداختند به خیمه‌ها و دسته‌های عزاداری امام حسین (ع)حمله کردند طوری که فکر می کردند کار نظام تمام شده، به رهبری و امام راحل و مقدسات ایران اسلامی توهین کردند.
وی اذعان داشت:‌ مردم غیرتمند در تمام ادوار از نظام اسلامی به شایستگی دفاع کردند و نشان دادند نه دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت و بیداری اسلامی است روز فتح خاکریز دشمن است و یوم الله بزرگ انقلاب اسلامی است.
فرمانداری که در مناسک مذهبی شرکت نکند فرماندار نیست/ورود مولوی وهابی در کلاس درس مدرسه چابهار محکوم است/9 دی نمایانگر بصیرت ملت بود
به نقل از چهاربهاران سید محمد موسوی در خطبه های نماز جمعه امروز که با حضور دانش آموزان دبیرستان های چابهار به مناسبت حماسه 9 دی در مسجد امام حسین (ع) چابهار برگزار شد، اظهار کرد: فرمانداری که در مناسک مذهبی و انقلابی شهر حضور نداشته باشد این چه فرمانداریست و بدین معناست که اسلام شان زیرمجموعه سیاستشان است در صورتی که سیاست باید از اسلام سرچشمه بگیرد.
وی با اشاره به حضور مولوی وهابی در کلاس درس چابهار افزود: امروز هم در کشور ما دیده می شود معاند هایی با اهل بیت درافتاده اند در لرستان می آیند اشهد آن علی ولی الله را حذف می کنند و در چابهار هم هشدار می دهم که چرا باید یک معلم با بوی وهابیت دادن به رفتارش به ارزش های مکتب اهل بیت توهین کند.
امام جمعه چابهار ادامه داد: چرا مولوی وهابی سر کلاس برود و بگوید اهل بیت معصوم نیستند ما وحدت را قبول داریم اما به این معنا نیست که به ارزش های شیعه در برخی کلاس های درس چابهار اهانت شود، من همین جا به مسئولین آموزش و پرورش چابهار هشدار داده و هرگز سکوت نخواهم کرد، ای مولوی وهابی تو کجای این نظام جایگاه داری که بخواهی به فرزندان ما چنین درس های را آموزش دهی، مسئولین آموزش و پرورش سریعا اقدام کنند.
وی خاطرنشان کرد: معلمی که در چابهار مولوی وهابی را به کلاس درس وارد می کند معلم نیست بلکه معلم نماست، و مسئولین آموزش و پرورش ما نباید اجازه دهند تا برخی از بیگانکان از موقعیت ها مذهبی در صف دشمن برای گمراهی نسل آینده ما استفاده کنند.
امام جمعه چابهار عنوان کرد: ۹ دی روز بصیرت است اگر در جامعه‌ای بصیرت نباشد هرچند هم رشد وجود داشته باشد جایگاه و هدفی به دست نخواهد آمد، و مثل آدمی ست که هر چه سریع حرکت کند از هدف دورتر می شود.
وی مردم ایران را با بصیرت عنوان کرد و ادامه داد: آنچه که آمریکا تاکنون بر سر ایران آورده اگر در کشورهای دیگر  انجام می شد تاکنون هفت کفن هم پوسانده بودند چه از جنگ تحمیلی گرفته و چه از مسلح کردن بیگانگان و کودتاچیان در کشور ولی دشمن شناسی ما باعث پایداری کشور شده است.
حجت الاسلام موسوی تاکید کرد:  بعضی ها می گویند چرا از جنگ حرف می زنید فقط از صلح حرف بزنید اینها خودشان را به خواب زده اند چراکه دشمن همواره در حال برنامه ریزی برای نابودی ما می باشد.
وی با اشاره به جنگ خلیج فارس تصریح کرد: ریگان رئیس جمهور پیشین آمریکا وقتی که در خلیج فارس هواپیما مسافربری و کشتی های تجاری ما را زد الان کجاست، جوانان ما انقلاب ۴۰ ساله را پایدار حفظ کردند ولی صدام و ریگان به درک واصل شدند.
وی تشریح کرد: بعد از حملات فیزیکی و ناموفق شدن شان الان به جنگ نرم روی آورده اند، مراکز تحقیقاتی خود را بسیج کرده اند تا این انقلاب را از این طریق از بین ببرند، در ابتدا سست کردن اعتقادات را از طریق ماهواره آغاز کرده اند با صدها کانال تلویزیونی برای اهانت به پیغمبر و اهل بیت را آغاز کرده اند تا اعتقادات ما را از بین ببرند.
وی با اشاره به تهاجم فرهنگی کذایی دشمن توصیه کرد: ملت ما صبور است و صبر کرد تا شاید سران فتنه عاقل شوند و وقتی مردم دیدند جنبش سبز به عاشورا اهانت می کنند کاسه صبرشان لبریز شد و حماسه ۹ دی را آفریدند.
امام جمعه چابهار اذعان کرد: در فتنه ۸۸ همسر یکی از سران فتنه می گوید او داماد لر ها است و می خواستند از نام قومی و قبیله سواستفاده کنند حتی همین ریگی جنایتکار از ترفند شیعه و سنی استفاده کرد.

دنیاطلبی سبب گمراهی و بی بصیرتی خواص می شود/ دشمن شناسی مردم موجب نابودی فتنه در سال 88 شد
به نقل از دلگان پرس، حجت الاسلام والمسلمین نظر بامری در خطبه های نماز جمعه بخش جلگه چاه هاشم با اشاره به اینکه روز نهم دی ماه، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است، گفت: مردم مسلمان ایران در نهم دی ماه سال 88 اوج بصیرت خود را نشان دادند.
خطیب نماز جمعه بخش جلگه چاه هاشم تصریح کرد: توطئه و فتنه ای که با حمایت دشمنان نظام و فتنه گران در سال 88 ایجاد شده بود با حمایت و حضور همیشگی مردم خنثی شد.
وی با تاکید بر اینکه مردم در روز نهم دی ماه سال 88 ولایت مداری خود را به اثبات رساندند، افزود: دنیا طلبی و گریز از حق سبب می شود تا خواص گمراه شوند.
حجت الاسلام والمسلمین بامری با بیان اینکه دشمن شناسی و هوشیاری مردم موجب نابودی فتنه در سال 88 شد، اضافه کرد: در سال 88 وقتی به عاشورای حسینی هتک حرمت شد، مردم با حضور خود در نهم دی ماه جواب آنها را دادند.
امام جمعه بخش جلگه چاه هاشم در ادامه با اشاره به اینکه بیش از سه سال از حمله عربستان سعودی و همپیمانانش به یمن می گذرد، خاطرنشان کرد: نیروهای سعودی بمب های خود را بر سر افراد بیگناه و زنان و کودکان این کشور می ریزند.
مردم ایران در روز نهم دی ماه فتنه ۸۸ را سرکوب کردند
به نقل از پایگاه خبری اوشیدا؛ حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا در خطبه های نماز جمعه این هفته زابل عنوان کرد: حکم از آن خداوند است و انبیا، رسولان و ائمه اطهار ( ع ) مجریان حکم خداوند هستند تا مردم را در تمام امور هدایت کنند.

وی افزود: انبیا، رسولان و ائمه اطهار ( ع ) حکومت تشکیل دادند، با ظالمین مبارزه کردند و تلاش می کردند که کفار و ظالمین بر مردم حاکم و مسلّط نشوند و نگفتند که ما به دنیای مردم کاری نداریم، کار داشتند چون اگر یک فاسق و کافر بر جامعه مسلمین مسلّط شود دین آنها را از بین میبرد و در طول تاریخ چقدر سلاطین کافر احاطه به مردم پیدا کردند و چقدر اولیا و انبیا را کشتند.

امام جمعه زابل تصریح کرد: کسی که بگوید دین از سیاست جداست اصلا دین را نفهمیده است، آن کسی که می‌گوید انسان مومن و مسلمان باید در محراب باشد و به دنیا کاری نداشته باشد آن فرد اصلا نماز و دین را نفهمیده است زیرا ضامن اجرای نماز در جامعه حکومت است و پس باید حکومت اسلامی باشد تا احکام الهی تا قیامت در جامعه جاری شود.

حجت الاسلام کیخا افزود: سنت خداوند متعال این است که حاکم عادل بر مردم و جامعه حکومت کند؛ قاعده نفی سبیل که تاکید بر عزت اسلامی دارد که خداوند در قوانین و شریعت اسلام هر راه نفوذ و تسلط کفار بر مسلمین را بسته است و هرگز خداوند برای کافران نسبت به اهل ایمان راه تسلط را باز نگذاشته و باز نخواهد نمود.

وی بیان داشت: خداوند متعال فریاد می زند که هر جا که حکومت اسلامی برپاشود باید یک عبد صالح در راس این حکومت باشد و احکام حکومتی باید بر پایه دستورات الهی باشد، لذا پیامبر اکرم ( ص ) در مدینه حکومت اسلامی تشکیل دادند تا ضمانت اجرایی برای احکام الهی باشد.

امام جمعه زابل خاطرنشان کرد: در عصر غیبت هم سنّت خداوند متعال این است که توسط صالحان حکومت اسلامی تشکیل شود و در طول غیبت امام زمان (ع ) با ادله ائمه معصومین فقها ولایت بر مردم داشتند.

وی تصریح کرد: شیخ مفیدها، سید مرتضی ها، شیخ طوسی ها، آخوند خراسانی ها، شیخ فضل الله نوری ها چه تلاش ها کردند، بعضی دست به اسلحه با استکبار جنگیدند تا اینکه بعد از مجاهدت هاو خون دلها بخاطر توکل برخدا و ایمان راسخ و تبعیت از کسی که خداوند متعال و امام زمان ( ع ) دستور داده از او پیروی کنیم، مردم پیروز شدند، پرچم کفر را کندند و پرچم توحید را برپا کردند، شاه فاسق را بیرون کردند و حکومت اسلامی بر پا کردند و روح خدا، عجوبه تاریخ، چکیده شخصیت شیخ مُفیدها در طول تاریخ غیبت کبری آیت الله العظمی سید روح الله الموسوی الخمینی ( ره ) که بشارت آن را امام موسی ابن جعفر (ع) و امام باقر (ع ) داده بودند، پرچم را به دست گرفت.

امام جمعه زابل ابراز داشت: انقلاب اسلامی ما با سایر انقلاب دیگر جهان متفاوت است و فرق می کند و در تاریخ این انقلاب ثبت شده است، انقلابی که حکومت و نظام اسلامی را نتیجه داد و می‌رود تا تمدن اسلامی را رقم بزند و احاطه بر تمام جهان پیدا کند که الان پرتوی این احاطه همه را مات و مبهوت و خیره می کند و استکبار جهانی را به دست و پا انداخته است.

حجت الاسلام کیخا ادامه داد: تمام استکبار جهانی برای سرکوبی این انقلاب چقدر تلاش کردند، در اوایل انقلاب چقدر شخیت های کلیدی را ترور کردند، هشت سال جنگ تحمیلی را آغاز کردند، کودتاهای مخملی را برنامه ریزی کردند و الان هم در حال برنامه ریزی هستند.

وی تاکید کرد: فتنه ۸۸ سخت ترین فتنه ها، کود تایی و لایه دار بود و از مهم ترین چالش های عُمر پربرکت انقلاب اسلامی است.

امام جمعه زابل ابراز داشت: فردا ۹ دی سالروز بازخوانی فتنه ۸۸ و حماسه بزرگ نهم دی‌ماه ملت غیور ایران اسلامی است، حضور چشم گیر بالای ۸۵ درصدی مردم در انتخابات ریاست جمهوری لرزه بر اندام دشمن انداخته بود و طرح شایعه تقلب هفته ها و ماه های قبل از انتخابات توسط افراد شاخص بر زبان جاری کردند و آب در آسیاب دشمن ریختند و قطعه ای از پازل دُشمن شدند.

حجت الاسلام کیخا اذعان داشت: کودتای ۸۸ توانایی این را داشت که چندین کشور و دولت را ساقط کند و انگلیس و آمریکا مستقیم در این جریان ورود کرده بودند.

وی اضافه کرد: افرادی جاه طلب، عبد هوای نفس، خواسته یا نخواسته سرباز استکبار جهانی برای اینکه به حکومتی و جایی برسند کشور را به چالش انداختند و نزدیک بود این انقلاب ساقط شود.

امام جمعه زابل گفت: در هر کشوری که باشند اینها کارشان از جاسوس هم بدتر بود و حُکم این افراد صدرصد اعدام است، اما رحمت انقلاب بخاطر مصالحی شامل حال آن افراد شُد و حصر خانگی در مورد این افراد چیزی نیست.

حجت الاسلام کیخا با بیان اینکه خدا می داند اگر وجود مبارک رهبر حکیم و فرزانه نود، اگر حضور بصیرانه و بسیجی مردم در صحنه نبود چه بلایی بر سر این کشور می آمد، عنوان کرد:نهم دی ماه روزی است که باید تاریخ فتنه ها دوباره خوانی شود تا از تکرار آن جلوگیری شود.

پیچیده شدن طومار فتنه گران با بصیرت و حمایت مردم از ولایت و نظام اسلامی
به نقل از پهره، حجت الاسلام سید شجاع الدین ابطحی در خطبه های نماز این هفته گفت: یاد مرگ و اینکه پرونده اعمال انسان روزی بسته خواهد شد، باعث کم شدن دلبستگی به دنیا و زمینه ساز باتقوا شدن او است.
امام جمعه ایرانشهر بااشاره به 9دی سالروز حماسه مردمی در سال 88 که روز بصیرت و میثاق امت با ولایت نام دارد، افزود: 9دی یکی از ایام الله تاریخی است که مردم با حضور، بصیرت و حمایت از نظام اسلامی و ولایت، طومار فتنه گران را در هم پیچیدند و دشمنان را نامید کردند.

وی تصریح کرد: فتنه یک ماهیت دارد که فضا را مه آلود می کند و انسانی که بصیرت دارد می توان درست را از غلط، دوست از دشمن، راه را از دره تشخیص دهد و بصیرت مثل یک چراغ مه شکن عمل کرده و بی بصیرتی برای انسان یک مرض و بیماری است.
حجت الاسلام ابطحی ابراز داشت: به فرمایش حضرت علی (ع) انسان اهل صبر و بصیرت می تواند علم هدایت، استقامت و حمایت از دین خدا را به دوش بکشد و امروز راه مقابله با فتنه افزایش بصیرت و گوش به فرمان ولی امر مسلمین جهان است.

امام جمعه ایرانشهر تاکید کرد: ناامید کردن مردم از نظام و اتهام زدن به برخی مسئولین در داخل کشور توسط برخی افراد جاهل و نادان همانند کار دشمن است و این افراد فاقد تقوا و پیاده نظام دشمن هستند و شکی نیست روزی خواهد آمد که در مقابل نظام ایستادگی کنند.
وی با تبریک میلاد حضرت عیسی(ع) ادامه داد: مسیحیت فعلی با دین و اهداف حضرت عیسی(ع) آن پیامبرخدا که مظهر رحمت، مبارزه با طاغوت و بی تفاوت نسبت به دنیا بود، هیچ شباهتی ندارد و مسیحیت امروز پر از خشونت و ظلم است.

حماسه 9 دی نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است
به نقل از پایگاه خبری لادیز؛مولوی عبدالرحیم ریگیان پوردر خطبه های این هفته نماز جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه ضمن اشاره به حماسه بزرگ 9 دی،اظهارکرد: : حماسه 9 دی نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است، مردم غیورومرزدار شهرستان میرجاوه همزمان با سراسر کشور در مراسم گرامی داشت 9دی به منظور تجدید میثاق با انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری در صحنه حضور پیدا می کنند و با حضور شان اتحاد و یکپارچگی مذاهب و آحاد مردم را به دشمنان نشان خواهند داد .
وی ضمن تسلیت به دلیل شهادت سرهنگ رسول طالبی جانشین یگان تکاوری ۱۲۹ منطقه مک سوخته بخش‌جالق شهرستان سراوان در درگیری با سوداگران مرگ،امنیت را اساسی ترین رکن هرجامعه دانست، و افزود:مرزبانان جان برکف جمهوری اسلامی در هر نقطه از کشور که باشند جانانه از خاک و جان مردم محافظت و پاسداری می کنند هیچ عملی نمی تواند جبران کننده این جانفشانی ها و رشادت ها باشد، باادامه دادن راهشان وزنده نگاه داشتن یادشان وحفاظت ازاسلام ناب محمدی بخش کوچکی ازدینمان به شهدا را ادا خواهیم کرد.
امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه با اشاره به حوادث و بلایای طبیعی به وجود آمده در کشور، خاطر نشان کرد: طی هفته های گذشته اتفاقات تلخی برای هموطنان ما در نقاط مختلف کشور اتفاق افتاد که باعث رنج و ناراحتی زیادی برای مردم کشور شد، یکی از عواملی که بعد ازحادثه زلزله زدگان را رنج می داد نبود سرپناه و ازدست دادن خانه هایشان بود لذا همه مردم برای بروز چنین حوادثی آمادگی کامل داشته باشند همه باید منازل و دارائی های شان را بیمه کنند تا در زمان بروز حوادث این چنینی حداقل گرفتار بی سرپناهی و  رنج تامین هزینه های  مسکن را نداشته باشند .
وی با بیان اینکه منبع اصلی درآمد جوانان شهرستان میرجاوه کوله بری در مرز میرجاوه است،تصریح کرد: همه مردم تابع قوانین کشور هستند و به آن احترام می گزارند و تغییر مبادی وردی از بازارچه موقت به بازارچه رسمی را به فال نیک گرفته و منتظر بازگشایی هرچه زودتر این معبر مرزی هستند .

وحدت مردم و تدابیر و درایت رهبر انقلاب اسلامی، فتنه۸۸ را خاموش کرد/ برخی با حمایت از فتنه گران با سرنوشت نظام بازی می کنند
به نقل از تفتان ما،  مولوی محمدعلی شهنوازی در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان خاش، با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، اظهار کرد: انسان باید همواره شکر نعمت خود را به جا بیاورد.
وی تصریح کرد: تقوا به معنای بازداشتن و جلودارنده نفس از بدی ها و پلیدی هاست و اسلام میوه و ثمره تقوا است و لذا انسان ها و مومنان باید با رعایت تقوا راه سعادت را در پیش گیرد و از پروردگار اطاعت کند.
مولوی شهنوازی با اشاره به حماسه عظیم و مردمی 9 دی، گفت: روز 9 دی، روز  اعلام نفرت از فتنه گرانی است که با حمایت دشمنان، اصل و اساس نظام ولایی و براندازی حکومت دینی را نشانه گرفته بودند.
وی خاطرنشان کرد: دشمنان  انقلاب تلاش کردند که شجره طیبه انقلاب را از بین ببرند اما با درایت و مدیریت و صلابت رهبر انقلاب اسلامی و حضور حماسی مردم در 9 دی تمام توطئه های آنان خنثی و نقش بر آب شد.
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش با بیان اینکه دشمنان فکر می کنند با شعار و تبلیغات دروغ، می توانند مردم را نسبت به انقلاب و نظام و گفتمان امام مایوس کنند، افزود: با زنده نگه داشتن روز 9 دی بستر فتنه‌های آینده خاموش می‌شود و مسئولان باید صریح و بی پروا این فتنه را بشکافند و عوامل فتنه را محکوم کنند.
وی ادامه داد: با حماسه 9 دی بعضی اشخاص که در مدت کوتاهی چشم بسته به دنبال منویات شیطانی دشمنان رفته بودند به خط اصلی برگشته و به گوش استکبار سیلی محکمی نواختند.
مولوی شهنوازی یادآور شد: یکی از زیبایی های حماسه باشکوه 9 دی این بود که دشمن دریافت مردم ما اگر لحظه ای فریب بخورند دین و قرآن، آنان را نجات می دهد و این مردم همواره پشتیبان نظام و رهبری هستند.
وی اذعان کرد: مردم با بصیرت و بیدار شهرستان خاش  برای ادامه این بصیرت و پشتیبانی از ولایت فقیه، با حضور باشکوه و همیشگی خود در برنامه حماسه نهم دی ماه شرکت می کنند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با  اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، اظهار کرد: رهبر انقلاب در این دیدار فرمودند:" دشمن امروز با ما در حال جنگ است. هرگاه از جنگ صحبت می‌کنیم برخی ناراحت می‌شوند" چرا که امروز جنگ نظامی نیست، جنگ نرم است که از جنگ نظامی خطرناک‌تر است و لذا باید هوشیار و بیدار باشیم.
ایمان به نظام، انقلاب و پیوند ناگستنی با رهبری الهی، مکتبی و ولایت مداری مهم ترین شاخصه های ۹ دی بود
به نقل از پایگاه خبری اوشیدا؛ حجت الاسلام محمود وحیدی راد در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر علی اکبر عنوان کرد: ۹ دی، اوج بصیرت یک ملت است.

وی افزود: حماسه ۹ دی ماه سال ۸۸ از این جهت اهمیت دارد که به دنبال کودتای خطرناکی که می رفت با حمایت و هدایت بیگانگان تا امنیت انقلاب و نظام اسلامی به مخاطره بیاندازند.

امام جمعه موقت شهر علی اکبر ادامه داد: با اراده پولادین و حضور منسجم و عاشورایی ملت بزرگ و همیشه زنده ایران اسلامی به صورتی معجزه گون ظاهر شد و آتش آن را خاموش کرد.

حجت الاسلام وحیدی راد خاطرنشان کرد: فرمان این کودتا بیشتر در دست سرویس های وابسته به بیگانگان بود و البته توسط بازی خوردگان بی بصیرت و یا تشنگان قدرت و ثروت داخلی نیز میدان داری می شد اما با حضورچشمگیر میلیونی مردم در حماسه عظیم ۹ دی مولفه های اساسی و محوری دخیل در ایجاد و استمرار انقلاب اسلامی به روشنی تابلو کرد.

وی تاکید کرد: ایمان به نظام و انقلاب و پیوند ناگستنی با رهبری الهی و مکتبی و ولایت مداری، غیرت دینی و عرق دینی و انقلابی و ملی در پاسخ گویی به حتک حرمت عاشورا و عزای حسینی علیه السلام و دخالت بیگانگان در امور داخلی ایران اسلامی و روحیه انقلابی از جمله شاخصه های قیام ۹ دی بود.

امام جمعه شهر علی اکبر تصریح کرد: بصیرت سیاسی و آگاهی از دست های پنهان و آشکاری که با حربه شایعه ادعای دروغ تقلب در انتخابات و گره خوردن دست هایی از داخل و خارج می رفت تا اینکه نظام اسلامی با چالش روبرو کند از دیگر شاخصه های این روز بود.

وی در پایان اذعان داشت: اتحاد و انسجام آحاد مردم انقلابی که همواره ارزشهای انقلابی و مصالح نظام اسلامی را بر انگیزه ها و نیت های شوم بیگانگان و بد خواهان ایران اسلامی ترجیح داده و با صلایهت و استقامت یک با دیگر در حماسه ۹ دی مشت محکمی بر دهان یاوه گویان فتنه انگیز زدند.

حجت الاسلام وحیدی راد بیان داشت: فراموش نکنیم که جوهره روح فتنه و دشمنی دشمنان همیشه است ولی آنچه نباید نسبت به آن غفلت ورزید شیوه ها و قالب هایی است که ممکن است هر زمان به تناسب شرایط به کار گرفته بشود لذا فلسفه یادآوری ۹ دی همین است که نسبت به فتنه های جدید هوشیار باشیم و با درایت آنها را دنبال کنیم و در صورت لزوم با آنها مقابله کرد.
۹ دی کمر فتنه گران را شکست/ حضرت فاطمه زهرا(س) کانون معرفت و فضیلت الهی است
به نقل از تفتان ما، حجت الاسلام محمد پیری زاده در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان خاش، با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، اظهار کرد: تقوا بهترین توشه برای سفرآخرت است.
وی تصریح کرد: انسان های نمازگزار باید ترک محرمات و انجام واجبات را سرلوحه زندگی و کار خود قرار دهند تا به رستگاری و تقرب الی الله برسند.
حجت الاسلام پیری زاده با اشاره به حماسه عظیم و مردمی 9 دی، گفت: در روز 9 دی، همبستگی و وفاداری مردم به رهبر معظم انقلاب و نظام الهی به بهترین وجه ممکن به نمایش درآمد.
وی با بیان اینکه مردم همیشه در صحنه حضور دارند، ادامه داد:  مردم در حماسه عظیم 9 دی در حمایت از رهبری و ارزش های انقلاب به صحنه آمدند و این روز مهم همیشه در خاطرها باقی خواهد ماند.
امام جمعه موقت شهرستان خاش با بیان اینکه حماسه 9 دی نماد ولایتمداری، بصیرت و غیرت دینی آحاد ملت ایران است، تصریح کرد: خلق حماسه 9 دی باعث شد بار دیگر انقلاب فتنه‌های دشمنان را خنثی کند.
وی با بیان اینکه روز 9 دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است، خاطرنشان کرد: مردم با بصیرت و ولایتمدار ایران اسلامی در 9 دی با پرچمداری مقام معظم رهبری فتنه گران که قصد سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران را داشتند، با شکست روبرو کردند.
حجت الاسلام پیری زاده با بیان اینکه در حماسه ۹ دی کمر توطئه گران شکسته شد، اذعان کرد: هر شخصی که از فتنه گران حمایت کند ظالم است بنابر این ۹ دی در انقلاب ما ماندگار شد.
وی با تسلیت سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه(س)، اذعان کرد: این بانوی بزرگوار با امام رضا(ع) از یک پدر و مادر هستند و دارای صفات و اخلاق بسیار نیکو و پسندیده بودند.
نهم دی ماه روز مرگ فتنه است/ این روز عبرت آموزی از حوادث سال 88 است
به نقل از دلگان پرس، حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان دلگان به سالروز وفات حضرت معصومه (س) در دهم ربیع الثانی اشاره کرد و گفت: این بانوی بزرگوار با هدف زیارت برادرش امام رضا (ع) از مدینه رهسپار خراسان شد.
امام جمعه دلگان با تاکید بر اینکه این بانو در مسیر راه به خراسان بیمار شد، تصریح کرد: سرانجام در بین راه و در دهم ربیع الثانی سال 201 هجری قمری در شهر مقدس قم از دنیا رفت و در همین شهر به خاک سپرده شد.
وی به سالروز حماسه مردم کشورمان در نهم دی ماه سال 88 که به نام روز بصیرت و میثاق امت با ولایت نامگذاری شده اشاره کرد و افزود: یکی از روزهای الهی در جریان انقلاب اسلامی، روز نهم دی ماه سال 1388 است.
حجت الاسلام والمسلمین بامری با بیان اینکه روز نهم دی ماه را پاسداری کرد، ادامه داد: یکی از جلوه های پاسداری این روز درس آموزی و عبرت آموزی از حوادث سال 88 است.
وی گفت: مقام معظم رهبری در خصوص فتنه سال 88 فرمودند: هنوز خیلی جا وجود دارد برای تحلیل و تبیین و روشن کردن زوایا و ابعاد این فتنه‌ای که دشمن طراحی کرده بود، به خیال خودشان محاسبه کرده بودند به گمان آنها بساط جمهوری اسلامی بنا بود جمع شود؛ نه فقط حقیقت دین، حتی شعارهای دینی هم باقی نماند؛ برنامه این بود طراحی این بود که اگر توانستند قاعده دولت را به شکل مطلوب خودشان بچینند، که بعد از آن، راه حرکت‌شان مشخص بود که چه کار می‌کردند؛ اگر هم قاعده حکومت و دولت طبق میل آنها چیده نشد و برای‌شان ممکن نشد، کشور را به آشوب بکشانند.»
خطیب جمعه دلگان با تاکید بر اینکه در نهم دی ماه سال 88 حضور ملت با سلایق مختلف سیاسی بود، اضافه کرد: تمام طرفداران کاندیداهای مختلف در آن سال حضور پیدا کردند چون جریان یک جناح خاص نبود.
حجت الاسلام والمسلمین بامری عنوان کرد: هتک حرمتی که در روز عاشورای آن سال توسط فتنه گران نسبت به سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) شکل گرفت و هلله کنان و شادی کنان در آن روز، در دل های همه دوست داران خاندان جریحه دار شد.
وی با اشاره به اینکه همه اقشار مردم در سراسر کشور انزجار خودشان را نسبت به جریان فتنه و فتنه گران و همچنین دشمنان و سکانداران این جریان اعلام کردند، افزود: مردم با حضور خود در سراسر کشور فتنه را از شهرها بیرون کردند.
امام جمعه دلگان با بیان اینکه نهم دی ماه برای یک فرد و یا جریان خاص سیاسی نیست، گفت: از این جهت باید توجه داشت که این روز بزرگ که از ایام الله انقلاب اسلامی است روز جناحی نیست.
حجت الاسلام والمسلمین بامری با تاکید بر اینکه نهم دی ماه روز مرگ فتنه و دفن دسیسه های فتنه گران است، خاطرنشان کرد: این روز متعلق به همه ملت ایران است.
هدف فتنه گران در سال 88 انقلاب و اسلام بود/ریشه فتنه هنوز خشک نشده است
به نقل از  ندای هیرمند؛ حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در خطبه های نماز جمعه این شهرستان گفت: تقوا، انگیزه انسان را برای خوب بودن به شدت افزایش می دهد.
وی افزود: در سال 1388 هشت ماه کشور توسط عده ای بی تقوا به آشوب کشیده شد، از بستر انتخابات استفاده کردند تا کودتایی بر علیه مردم انقلابی ایران به وجود بیاورند.
امام جمعه شهرستان هیرمند تصریح کرد: فتنه 88 کودتای مخملی به فرمان عوامل خارجی و به بازی گرفتن عده ای فریب خورده در داخل بود که بساط آن در 9 دی توسط مردم انقلاب جمع شد.
حجت الاسلام گزمه عنوان داشت: آنچه که امروز باید دانست این است که عواملی که فتنه را به وجود می آورد باید شناسایی کرد.
وی گفت: تقلب در انتخابات یک حکومت اسلامی بزرگترین دروغ و خیانتی است که می توانند عده ای به آن دامن بزنند.
وی ادامه داد: انتخابات در فتنه 88 بهانه بود، پس از آتش زدن خیمه های اباعبدالله الحسین (ع) معلوم شد که هدف فتنه گران انقلاب و اسلام است.
امام جمعه شهرستان هیرمند همچنین گفت: گرچه بساط فتنه در سال 88 جمع شد اما ریشه فتنه هنوز خشک نشده است، زیرا سران فتنه هنور محاکمه نشده اند.
خطیب جمعه هیرمند همچنین اظهار کرد: حصر خانگی سران فتنه یک لطف بزرگی است که حکومت اسلامی ایران در لطف آنان کرده وگرنه به محض آزادی این اشخاص مردم به حساب آنان خواهند رسید.
حجت الاسلام گزمه بیان داشت: دشمن از حمله نظامی به ایران مایوس شده است و در برخی از شعار های فتنه گران که شعار نه غزه و نه لبنان سر می دادند این مهم به خوبی مشخص می شد.
وی گفت: دشمن در نظر داشت تا با برهم زدن اتحاد محور مقاومت با انقلاب اسلامی ،لبنان را نابود کند تا به ایران دسترسی پیدا کند.
امام جمعه شهرستان هیرمند تصریح کرد: در سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع نخبگان فرهنگی کشور به این موضوع دست می یابیم که یک عده یک دهه به کشور خدمت کردند اما اکنون در زمین دشمن بازی می کنند.
مردم با بصیرت ایران فتنه 88 را به زباله دان تاریخ تبدیل کردند/ رشد علمای برجسته در جوار مرقد مطهر حضرت معصومه (س)
به نقل از شستون؛ حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری در جمع نمازگزاران جمعه با اشاره به دیدار شورای هماهنگی تبلیغات با رهبر معظم انقلاب در آستانه 9 دی، گفت: دشمن سعی دارد که مردم را از نعمات و حسنات به وجود آمده انقلاب اسلامی و نعمت هایی که در آینده به وجود خواهد آمد، با استفاده از ضعف های برخی از عناصر و اعضای داخلی نا امید کند.
وی افزود: انقلاب اسلامی در طول 40 سال عمر خود که دارای فضیلت و برکات زیادی بوده است، در سراسر جهان در بعد معنوی برکات داشته است و امروز یکی از افتخارات انقلاب روشن شدن چهره اسلام و گسترش اسلام در جهان است.
امام جمعه شهرستان سراوان در ادامه حرکات و رفتار افراد بی پروا که برخلاف اصول ها در حرکت هستند را  ناشایست و به دور از دین برشمرد که این افراد به دنبال خیانت هستند و به مردم توصیه کرد تا با هوشیاری متوجه افرادی که با انقلاب نمایی ادای انقلاب گرایی را در می آورند، باشند.
حجت اسلام و المسلیمن باتوجه به قرار گرفتن در آستانه روز 9 دی، گفت: در سال 1388 دشمنان از هر طرف با قرار دادن دست در دست همدیگر فتنه ای را علیه انقلاب اسلامی و ایران با هدف  نابودی انقلاب ایجاد کردند اما اراده خدا بر این است که انقلاب اسلامی با تمام قدرت در حرکت باشد با اینکه دشمنان توطئه ها می کنند.
وی خاطر نشان کرد: خیلی ها در درون همراهی و فتنه گری کردند، افرادی که در فتنه88 همراهی کردند، افرادی بودند که از قبل روزنه هایی از فتنه گری در درون این افراد مشاهده می شد.
 امام جمعه شهرستان سراوان با توجه به اینکه دو عامل بصیرت و ایمان دینی مردم ایران موجب خاموشی فتنه شد، افزود:مردم با دشمن شناسی به موقع  و با رصد کردن هدف دشمنان، با هدف وارد عمل شدند و فتنه را خنثی کردند.
حجت الاسلام و المسلمین بامری ادامه داد: مردم ایران اسلامی در هرکجا شاهد هتک حرمت به آرمان های دینی و مقدسات باشند، مقابل آنان ایستادگی می کنند، همانطور که در فتنه 88  شعارهایی را به ساحت نورانی ولایت فقیه سردادند، مردم با بصیرت کامل آن فتنه را به زباله دان تاریخ تبدیل کردند.
وی در ادامه با اشاره به سالروز وفات حضرت معصومه (س)، افزود: حضرت معصومه (س)  یکی از شخصیت های ویژه در دل تاریخ اسلام است، کسی که معصوم نیست اما دارای عصمت است.
امام جمعه شهرستان سراوان گفت: حضرت معصومه (س)  دارای شخصیتی است که هم در بعدعلمی، و هم در بعد بصیرتی و ولایت پذیری جایگاه ویژه ای در نزد مسلمانان دارد.
حجت الاسلام و المسلمین بامری خاطر نشان کرد: به برکت وجود این بانوی عزیز در قم، علمای برجسته در جوار مرقد مطهر بانوی عظیم مانند حضرت امام (ره) که دنیا را تغییر و تحول داد، رشد کردند.
حماسه 9 دی، حرکتی خودجوش و اتمام حجت مردم با دشمنان ایران بود
محمد مبارکی در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران، ضمن گرامیداشت روز بصیرت ومیثاق امت با ولایت از خاطره تاریخی وماندگار 9 دی یاد کرد و افزود: نهم دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامى با عنوان روز «بصیرت» ماندگار شد، در این روز ماندگار و تاریخى ملت همیشه در صحنه ایران اسلامى، حماسه ‏اى دیگر آفرید و دشمنان خدا و دینش را مأیوس و ناامید ساخت.

وی افزود: حماسه بزرگ نهم دیماه به عنوان نماد پایداری بر ارزشها و یکی از رخدادهای بزرگ و درس آموز در تاریخ انقلاب اسلامی و در مصاف با جبهه متحد ضدانقلاب بود که نظام اسلامی را از چالشی سخت و توطئه‌ای پیچیده و خطرناک عبور داد و در متن خود بصیرت، هوشمندی، ولایتمداری و دشمن‌ شناسی ملت ایران را در گذرگاه های حساس و سرنوشت ساز کشور متبلور و به سمت یک هدف والا سوق بخشید.

سرپرست مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری چابهار با اشاره به اجرای انواع توطئه‌ها و فشارها اعم از جنگ، تحریم، تهدید و تهمت و ایجاد اختلافات داخلی از جانب دشمنان برای مقابله با ملت ایران بیان کرد: امروز مهمترین هدف جنگ نرم دشمن، گرفتن امید و اعتماد به نفس ملت ایران بوده است.

وی ادامه داد: ایجاد هوشیاری در مقابل روشهای مختلف دشمن از جمله نفوذ در دستگاه‌های تصمیم‌ ساز و تصمیم‌ گیر باید نقشه دشمن را درک کرد و چاپلوسی ها و ارادتهای آنان را جدی گرفت و برای مقابله با استمرار دشمنی ها پیشگیری و دفاع خوب و پیش دستانه را انجام داد.

مبارکی افزود: اگر الطاف الهی و تدابیر حکیمانه رهبری و حمایت های مردمی نبود و این فتنه دفع نمیشد کشور شاید برای همیشه وارد یک جنگ داخلی همراه با کشتارهای احتمالی طرفین مردم می شد.

وی بیان کرد: در این راستا ما دانشگاهیان به عنوان قطب اصلی فرهنگ سازی جامعه، باید یاد و خاطره این روز تاریخی را هر چه بیشتر در دانشگاهها منعکس کنیم تا کشور بیگانه بداند ملت ایران از هیچ تهدیدی هراس ندارد و این وحدت و اتحاد مردمی پایانی ندارد.

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی شهرداری چابهار خاطرنشان کرد: حرکت مردم در 9 دى نشان داد دستهاى دشمن و تبلیغات دشمن نه فقط نتوانسته مردم را از احساسات دینى عقب بنشاند، بلکه روزبه ‏روز این احساسات تندتر و این معرفت عمیق‏تر شده است.

انتهای پیام


 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۵۳۷


ارسال