پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ,13 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
همه ساله با شروع فصل سرما مهاجرت انبوه پرندگان به تالاب های جنوب شرق ایران آغاز می شود که در این میان شهرستان سرباز با آب و هوای گرم و مطبوع به مامن امنی برای این پرندگان تبدیل شده است.
به گزارش عصرهامون به نقل از پاپایا، همه ساله با شروع فصل سرما در نیمکره شمالی و کشورهای اروپایی، مهاجرت انبوه پرندگان به عرض های جنوبی آغاز می شود، پرندگان مهاجر همزمان با یخ زدن زیستگاه ها در زمستان های سخت عرض های شمالی به سرزمین های جنوبی چون ایران با اقلیم معتدل مهاجرت می‌کنند.
 

امسال نیز با شروع زمستان و آغاز فصل مهاجرت پرندگان، مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان شاهد حضور پرنده های زیبا و خوش نقش و نگاری هستند که به فضای تالاب ها و برکه های این منطقه را رنگ و بویی تازه بخشیده اند.
در این میان تالاب ها و دشت های شهرستان سرباز به دلیل آب و هوای خاص و گرمای مطبوع  به یکی از زیستگاه های شاخص زمستان گذرانی پرندگان مهاجر تبدیل شده است.

در همین رابطه رییس اداره حفاظت محیط زیست سرباز در گفت و گو با خبرنگار پاپایا، با اشاره به حضور پرندگان مهاجر در این شهرستان، گفت: این پرندگان از نیمه دوم آذرماه به این منطقه مهاجرت می کنند و تا نیمه دوم فصل بهار در تالابها و منابع آبی سرباز زیست می کنند.
دهواری افزود: حواصیل، اگرت، اردک و چنگر از جمله پرندگان مهاجر منطقه  سرباز در فصل زمستان هستند.
وی گفت: آبگیرهای فراوان و آب و هوای معتدل در شهرستان سرباز موجب شده است تا این شهرستان در این فصل از سال به بهشت پرندگان تبدیل شود. 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۰۵۴۲


ارسال